Cav

Pionier e-mobilności
W tym kraju to staje się normą.
Chcesz komuś zostawić kasę, dzwonisz albo piszesz że jesteś zainteresowany, pada obietnica kontaktu (albo nawet tyle nie, bo nie odbiorą, albo nie odpowiedzą na zgłoszenie) i na tym koniec.
Jakby ludzie jednak nie byli zainteresowani zarobieniem tej kasy.
Widać za dobrze jest.

Ewidentnie wróciliśmy do czasów komuny, w którym to klient ma się martwić o to żeby coś kupić, czy to towar czy usługę, a pan sprzedawca łaskawie może mu sprzeda, albo i nie.
 
Last edited:

J123

Zadomawiam się
Czy ktoś płacił za auto tylko na podstawie danych znajdujących się na koncie Tesli ?, bez żadnej FV czy proformy ?
Dostałem SMS aby zapłacić w ciągu 48h ale nie mam nic poza danymi do przelewu na koncie Tesli.
 

mm-tesla

Posiadacz elektryka
Czy ktoś płacił za auto tylko na podstawie danych znajdujących się na koncie Tesli ?, bez żadnej FV czy proformy ?
Dostałem SMS aby zapłacić w ciągu 48h ale nie mam nic poza danymi do przelewu na koncie Tesli.
1677674007392.png
tak wyglądała moja proforma, numer konta tutaj wszyscy mieli taki sam, tytuł przelewu to numer zamówenia.

OCZYWIŚCIE NIE POLECAM PŁACENIA BEZ DOKUMENTU, żeby nie było później, że podpowiadałem zły numer konta itd.

warszawa sales - wyslij maila o proformę, odpisują zazwyczaj szybko.
 

solik

Pionier e-mobilności
Jak ktos chce PKO Leasing z dofinansowaniem to ja zalatwialem przez adam.szatlach(at)cls.pl gdzie nie przelewalem oplaty za dotacje i trwalo to niecaly miesiac. 27k na JDG.
 

damsas-40

Zadomawiam się
Czy ktoś płacił za auto tylko na podstawie danych znajdujących się na koncie Tesli ?, bez żadnej FV czy proformy ?
Dostałem SMS aby zapłacić w ciągu 48h ale nie mam nic poza danymi do przelewu na koncie Tesli.
Jak dostałem maila o konieczności zapłaty do 7 dni to dzwoniłem do Warszawy. Pani Ania od razu wysłała mi fakturę do zapłacenia. Poszło szybko i sprawnie.
 

marco_25

Posiadacz elektryka
A czy ktoś ogarnął może TMY z dofinansowaniem? Zastanawiam się jak to zgrać. Jeszcze nie mam odpowiedzi z leasingu o wyniku dotacji ale wiem, ze dokumenty do BOS Banku poszły 3 tygodnie temu, czyli za tydzień lub dwa wrócą , idealnie kiedy przypłynie statek…. Jak grać z Ząbkami żeby nie anulowali do tego czasu?
Tak, proceduje umowę w Santander Consumer Multirent i mimo tego, że jest to partner komunikacyjnie za dużego wpływu to nie miało. Dostałem sms z prośbą o potwierdzenie gotowości odbioru bo inaczej zamówienie zostanie anulowane. Po konsultacji z leasingodawcą przekazałem przez sms brak gotowości. Poinformowałem Tesle telefonicznie (po trzech dniach jak już się dodzwoniłem), że z uwagi na dotację nie jestem w stanie teraz odebrać auta i prosiłbym o przesunięcie o 3 miesiące tego terminu, obsługa zanotowała gotowość do odbioru w maju i w aplikacji zamiast marca 2023 pojawiło się TBD. Dodatkowo wysłałem maila na maila do Ząbek ale odpowiedzi do tej pory nie mam. Ogólnie to wszyscy znajomi z Holandia, Belgii i Niemiec potwierdzają, że nie ma co się przejmować w najgorszym wypadku przywiozą na lawecie pod dom - taka firma i to trzeba uwzględnić. Zawsze to lepsze podejście niż reszta old automotive podnoszące ceny i przekraczające terminy dostaw.
 

Holgar

Nowy na Forum
Czy ktoś płacił za auto tylko na podstawie danych znajdujących się na koncie Tesli ?, bez żadnej FV czy proformy ?
Dostałem SMS aby zapłacić w ciągu 48h ale nie mam nic poza danymi do przelewu na koncie Tesli.
Musisz wejść w zamówienie i wybrać sposób płatności, w przypadku leasingu jak miało to miejsce u mnie wybierasz leasing operacyjny i klikasz dalej. W następnym kroku proszą o wpisanie instytucji finansującej, w moim przypadku był to mBank, jak wpisałem mBank tabelka się sama wypełniła z nazwą banku oraz adresem i nr NIP banku (mają widocznie to jakoś skonfigurowane). Klikasz dalej - mając już dane płatnika wraz z nr NIP w tym przypadku to mBank mogą już wystawić fakturę proformę, jak już klikniesz 'dalej' dostaniesz informację "Przygotowujemy Twoją Fakturę"
 

J123

Zadomawiam się
Musisz wejść w zamówienie i wybrać sposób płatności, w przypadku leasingu jak miało to miejsce u mnie wybierasz leasing operacyjny i klikasz dalej. W następnym kroku proszą o wpisanie instytucji finansującej, w moim przypadku był to mBank, jak wpisałem mBank tabelka się sama wypełniła z nazwą banku oraz adresem i nr NIP banku (mają widocznie to jakoś skonfigurowane). Klikasz dalej - mając już dane płatnika wraz z nr NIP w tym przypadku to mBank mogą już wystawić fakturę proformę, jak już klikniesz 'dalej' dostaniesz informację "Przygotowujemy Twoją Fakturę"
Kupuję za gotówkę. Po wybraniu dalej mogę wyświetlić tylko dane do przelewu.
Zapłacę wg tych danych, wyświetlane konto jest właściwe wiec powinno być ok. Fakturę wystawią pewnie po zaksięgowaniu wpłaty - podobnie jak za rezerwację.
 

Deseteral

Nowy na Forum
Ja tydzień temu zadzwoniłem i pani Ania wystawiła fakturę, którą miałem na koncie 30 minut później. Dopiero po tym zapłaciłem, według danych na fakturze.
 
Top