Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

pluto

Pionier e-mobilności
Miałem potwierdzenie dnia o godziny w aplikacji Tesla i od leasingu oddzielne potwierdzenie ze auto bedzie zarejestrowane na czas. No o faktycznie auto zostało zarejestrowane ale nie było go fizycznie na miejscu :)
Napisałem do nich e-maila (żeby nie było jak u ciebie) i po pół godziny telefon z Warszawy potwierdzono że auto czeka w Ząbkach na jutrzejszy odbiór i jest naładowane na 45% - więc chociaż nie będzie wycieczki bez auta (chyba) ;)
 

maar79

Zadomawiam się
Napisałem do nich e-maila (żeby nie było jak u ciebie) i po pół godziny telefon z Warszawy potwierdzono że auto czeka w Ząbkach na jutrzejszy odbiór i jest naładowane na 45% - więc chociaż nie będzie wycieczki bez auta (chyba) ;)
Na którego @ wysłałeś wiadomość do nich ?
 

pluto

Pionier e-mobilności

ypl

Pionier e-mobilności
tak to prawda pisał ktoś już o tym. W mbanku zapewniali mnie że tesla podpisała z nimi porozumienie i w Tesli akceptują te warunki i że robili już nie jedną teslę, więc miałem nadzieje że to pójdzie w miarę gładko.
Ale prawda okazała się inna. Mimo wszystko dzięki pomocy i uprzejmości @ypl który specjalnie w mojej sprawie podjechał do salonu (chylę czoła serio!) chyba udało się to załatwić - pracownik zanotował sobie poniższe i mam nadzieje że po weekendzie zobaczę dokumenty wysłane do leasingu.

Generalnie rozpisze to tutaj dokładnie może komuś się przyda. Mleasing wymaga aby w odpowiedzi na zamówienie tesla przesłała:
  1. Oryginał faktury na Przedmiot Leasingu (mogą wysłać mailem z informacją, że jest to faktura elektroniczna w treści wiadomości)
  2. Skan Homologacji
  3. Skan zwolnienia z akcyzy
  4. oraz żeby na fakturze było:
    • numer umowy - tej miedzy mną a leasingiem
    • Liczba i rodzaj zabezpieczeń antykradzieżowych oraz liczba kluczyków wraz ze sterownikiem (jeśli inna niż 1)
    • przebieg (to akurat jest z default)
Wszystkie powyższe punkty pracownicy Tesli mieli wypisane w załączniku do zamówienia, którego chyba zwyczajnie nie przeczytali.
Dodatkowo ciężko, żeby pracownicy znali ustalenia z mleasingiem, a to dlatego że pracują tam raczej od bardzo niedawna - same nowe twarze.

Także obecna sytuacja jaka ona by nie była jest wynikiem paru rzeczy rzeczy - masy aut do wydania - mają do wystawienia setki faktur, plac kipiący samochodami i pracownicy to totalne zielonki.
Jak ktoś chce coś załatwić w miarę sprawnie to niestety ale będzie musiał wykazać się odrobiną kreatywności, uporu a później jeszcze poprowadzić pracownika i powiedzieć co ma zrobić :) Maili pisać do nich nie ma sensu, bo dostają ich pierdyliard i po prostu one trafią w próżnię.
Miejmy nadzieje że jak wróci kierownik oddziału (dzisiaj go podobno nie było) a potem pani Glapa z urlopu to będzie lepiej.
Tak jak napisałeś, byłem tam dzisiaj i spore zaskoczenie, bo nie było nikogo kogo kojarzę z widzenia, dwóch sympatycznych Panów którzy dzisiaj byli przy stoliku na środku salonu to widać było, że są nowi, jednemu ręce się trzęsły jak ze mną rozmawiał, w zasadzie zapytał, czy nie można by na inny leasing wymienić z tego mbanku :D
Ja się roześmiałem i mówię przecież to jest prosta sprawa, trzeba ogarnąć kilka kwestii i mbank puszcza przelew, wysłałem go na "zaplecze" żeby przyprowadził kogoś kto może z człowiekiem z mbanku porozmawiać, ja mówię mu, że zadzwonię swoim telefonem i załatwimy to tu i teraz :D
Pan poszedł na zaplecze, ja w tym czasie nie dodzwoniłem się do mbanku bo cały czas zajęte, ale pogadałem sobie w tym czasie z itguy Pan w między czasie wrócił, ale widząc mnie ze słuchawką przy uchu z daleka mi machał, że nic z tego, nikt nie będzie z mleasing rozmawiać tu i teraz :D
No ale, powiedział, że na zapleczu nadano sprawie wysoki priorytet, zanotował wszystko i na głośno mówiącym jeszcze raz razem przeszliśmy checklistę, no i obiecał, że w poniedziałek będzie załatwione.

Moje wrażenie z wizyty dzisiaj, to jest niebo, a ziemia to co było jak ja tam jeździłem pod koniec kwartału, tamta załoga zapierniczała jak dzika, widać było, że wszystko w jednym paluszku mają, systemy, itp. Jak wpadłem raz z VINem jak tylko został nadany w apce to od ręki przy stoliku mi wygenerowano z systemu fakturę, dzisiaj niewykonalne. Wydawka to też nie to tempo co wtedy. Zaraz wrzucę zdjęcia placu, bo już zaczyna być zapchane.
 
Last edited:

itguy

Posiadacz elektryka
Ktoś respektuje QuickSilver? pojawił się w inventory :)
 

ypl

Pionier e-mobilności
Elegancko, tesla mi imponuje, u innych producentów byś co najwyżej dopłatę dostał 😁
 
Top