Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

Chris

Posiadacz elektryka
Long range to jest sweet spot, myślę że do końca roku nie spadnie, być może coś spadnie jak wejdzie highland ygrek w 2024
Wydaje mi się, że jednak spadnie, Tesla potrzebuje rekordów sprzedaży i to bardzo, a pole manewru raczej ma jeszcze spore. Od stycznia były i obniżki cennikowe i pod koniec kwartału w inventory dodatkowo, myślę, że to się nie zmieni. Pierwsze obniżki cennikowe globalnie, później już w zależności od kraju tak jak teraz i nie na wszystkie modele. We Francji dzisiaj TMY LR potaniał zresztą o 2k EUR (info Troy Teslike), w Niemczech nie. Dużo będzie wiadomo 19.04 jak pokażą wyniki finansowe za Q1, ile na tym stracili za Q1. Tak, czy inaczej sknerusy ;)niech czatują na inventory pod koniec Q4, bo przy słabnącej gospodarce w tym roku tam powinno być najtaniej z parciem jakie Tesla ma na rekord sprzedaży, a ja tam odbieram QS jak leci i płakać nie będę. Już się przyzwyczaiłem, że trzaskając automatycznymi drzwiami jakiegokolwiek salonu samochodowego, wyjeżdżając nową furą i tak tracę 30% zanim jeszcze na stację po fajki z emocji podjadę. Tak to działa, czy chcemy, czy nie i nikt z nas "biznesu" na tym nie zrobi, a czekać można w nieskończoność.
 

Daro76

Zadomawiam się
Witam,

Zamówienie złożyłem 24.02. - TMY LR czarny, białe wnętrze,
VIN dostałem dzisiaj - 14.04.
Zakup przez leasing w Millennium Leasing. Umowę mam podpisaną, teraz ich poproszę o zamówienie FV w Tesli, zobaczymy jak to pójdzie w realu.

Kilka zdań dla tych którzy są na początku procesu wyboru/zakupu z mojej perspektywy. Może komuś pomoże w wyborze nowego samochodu...
1.Do tej pory jeździłem A6 4x4 z mocnym dieslem (2.0 ale zrobiona profesjonalnie mapa - m.in. 480Nm), jest czym jeździć.
2.Robię dziennie sporo km (220-230km, działam w innym mieście niż pracuję). Dojazd połowa autostrada, połowa krajówka. Codziennie jestem w domu, mam własny garaż, taryfę g13 - więc w nocy można taniej ładować.
3.Szukałem czegoś: wygodnego, mocnego, by siedzieć trochę wyżej niż w sedanie więc SUV. Z ekonomicznym silnikiem - spalinowym oczywiście!
4.Rozważałem Q5, XC60, Kodiaq, - pewnie gdyby coś z tych było to bym już kupił, nie było takiego co by miał to co chcę - więc i tak coś musiałem zamówić.
5.Raz byłem w salonie Seata i zobaczyłem Cupra Born - wizualnie bardzo ładny. Pojeździłem na jeździe testowej i odkryłem moc elektryka ;)
6.Potem E-Mach (większy więc coś dla mnie) - tyle że wersja 4x4 mnie cenowo zabijała, więc wybrałem z żalem wersję RWD i wpłaciłem zadatek. Wybrałem leasing w banku PKO w którym mam konto chyba ze 20 lat i niespodzianka - nie dadzą leasingu bo się sądzę z nimi o kredyt frankowy...
7.Zupełnie przypadkowo przeczytałem gdzieś w necie o styczniowych obniżkach cen. Zupełnie nie wiedziałem jak się zabrać do tej "Tesli". Poszperałem jednak w internecie i niespodzianka - cena wersji 4x4 w kolorze czarnym i białym wnętrzem łapie się na dopłatę :)
8.Decyzja zamawiam! 28.02 wpłaciłem zaliczkę.
9.Marzec - dziesiątki wieczorów spędzonych na przeglądaniu filmików, testów, szukania mocnych i słabych stron - mega wątpliwości po co się pakować w elektryka. Przecież tyle się czyta o złej jakości Tesli, pożarach elektryków, złym serwisie itd... Kilkanaście prób dodzwonienia się do Tesli - Warszawa, Berlin. NIC. Dostałem jedną odpowiedź na maila w stylu - "jak coś będziemy wiedzieć to damy znać..." Co to jest za firma ???!!! WTF!
10.W końcu decyzja i wizyta w Ząbkach. Oglądniecie na żywo samochodu, "przymierzenie" się do niego, rozmowa z kimś z obsługi.
11.SPOKÓJ. Dlaczego? - po prostu dopiero w Ząbkach zrozumiałem jak Tesla prowadzi ten biznes. Tesla nie ma salonów, nie ma obsługi w tradycyjnie rozumianym w branży samochodowej znaczeniu, wszystko dzieje się w systemie "on line". To że w ogóle istnieją takie punkty to w mojej ocenie jedynie tymczasowe protezy, dopóki ludzie się nie przestawią że samochody też można kupować całkowicie on-line. Kiedyś sam nie rozumiałem jak można robić zakupy w internecie, potem miałem etap sprawdź w sklepie kup on-line, teraz kupuję w sieci i ewentualnie zwracam. Tak jest szybciej i taniej.
12.Teraz dostałem VIN - w sumie nie wiedzieć czemu mnie to dzisiaj wieczorem zaskoczyło, czytałem forum kilka postów wyżej i tak dla formalności sprawdziłem logując się na swoje zamówienie.
Zobaczymy jak długo zachowam spokój :)

Na razie tyle. Jak będą dalsze kroki to dam znać.

ps. chętnie bym się dowiedział od kogoś kto ma białe wnętrze jak to się brudzi w realnym użytkowaniu.
 

Chris

Posiadacz elektryka
Witam,

10.W końcu decyzja i wizyta w Ząbkach. Oglądniecie na żywo samochodu, "przymierzenie" się do niego, rozmowa z kimś z obsługi.
Ja TMY widziałem tylko raz przez chwilę na parkingu i to tylko z zewnątrz, reszta info to internet, elektrykiem jechałem kiedyś dawno temu leafem jak istniało coś takiego we wrocku jak vozilla, wrażenia wow nie było..... 13.01 Tesla dostosowała ceny do mojego budżetu, a akurat myślałem o zmianie taczki dla żony, bo gwarancja się skończyła no to klik i Tesla zamówiona;)
 

Daro76

Zadomawiam się
Ja TMY widziałem tylko raz przez chwilę na parkingu i to tylko z zewnątrz, reszta info to internet, elektrykiem jechałem kiedyś dawno temu leafem jak istniało coś takiego we wrocku jak vozilla, wrażenia wow nie było..... 13.01 Tesla dostosowała ceny do mojego budżetu, a akurat myślałem o zmianie taczki dla żony, bo gwarancja się skończyła no to klik i Tesla zamówiona;)
Jak będziesz miał okazję to koniecznie spróbuj się przejechać Teslą. Uwierz - to zmienia świadomość ;) Na prawdę po jeździe testowej miałem kilka jazd testowym fajnymi ICE - ale z takim przyspieszeniem to musiałbym na samochód wydać z 2 lub 3 razy tyle :)
Oczywiście jak lubisz wrażenia z jazdy :)
 

Chris

Posiadacz elektryka
Jak będziesz miał okazję to koniecznie spróbuj się przejechać Teslą. Uwierz - to zmienia świadomość ;) Na prawdę po jeździe testowej miałem kilka jazd testowym fajnymi ICE - ale z takim przyspieszeniem to musiałbym na samochód wydać z 2 lub 3 razy tyle :)
Oczywiście jak lubisz wrażenia z jazdy :)
Zrobimy z żoną wyścig na "ćwiarę" (1/4 Mili), jak odbiorę, dam znać jaki wynik;)
 

Daro76

Zadomawiam się
Zrobimy z żoną wyścig na "ćwiarę" (1/4 Mili), jak odbiorę, dam znać jaki wynik;)

Jasne - żona podstawa :)

BTW pisałeś że planujesz pomalować felgi - ja się zastanawiałem i znalazłem coś takiego, dzisiaj przyszły. Wyglądają na prawdę porządnie, jak odbiorę samochód to oczywiście wkleję zdjęcie. Na żywo są jak na tych zdjęciach - z kołpakami przychodzą znaczki z logo, można przykleić białe logo lub czerwone. Cena spoko, zawsze można zmienić. Na pewno o niebo lepiej wyglądają niż te fabryczne.
 

Attachments

  • Felgi.png
    Felgi.png
    597,2 KB · Liczba wyświetleń: 36

Chris

Posiadacz elektryka
Jasne - żona podstawa :)

BTW pisałeś że planujesz pomalować felgi - ja się zastanawiałem i znalazłem coś takiego, dzisiaj przyszły. Wyglądają na prawdę porządnie, jak odbiorę samochód to oczywiście wkleję zdjęcie. Na żywo są jak na tych zdjęciach - z kołpakami przychodzą znaczki z logo, można przykleić białe logo lub czerwone. Cena spoko, zawsze można zmienić. Na pewno o niebo lepiej wyglądają niż te fabryczne.

Tak, wiem, kupiłem kilka gratów już na aliexpress i widziałem podobne, ale kołpaki mi totalnie nie pasują w jakimkolwiek aucie. Przemalować felgi żaden problem, wzór oryginalnych ujdzie jakoś i czarna satyna do Quicksilvera powinna pasować.
 

ypl

Pionier e-mobilności
Zrobimy z żoną wyścig na "ćwiarę" (1/4 Mili), jak odbiorę, dam znać jaki wynik;)
Moja kobitka nie chce jeździć na niczym innym niż chill 😉
 

radzik rmz

Nowy na Forum
Spadła cena MY - nie wiem czy we wszystkich wariantach ale na pewno w Performance. Jutro miałem mieć odbiór MYP, przesunęli mi na środę i obniżyli cenę o 18 tysięcy. Dostałem fakturę korygującą pokazującą nadpłatę na te 18k.
Przesunięcie odbioru o kilka dni osłodzone taką obniżką... Ja bym się ucieszył. Wprawdzie cieszę się już z drugiej korekty ceny, ale czekanie od stycznia już mi się dłuży.
Ciekaw jestem jaki kolor zamawiałeś i kiedy?
 
Top