Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

itguy

Posiadacz elektryka
A ja zaczynam tracić nadzieje na odbiór tego auta, mam w końcu fakturę(dzięki uprzejmości i interwencji @piotrazz -dzięki!!), a nawet 5 (nie wiem czemu system wygenerował tyle korekt) :D ale mój leasing, tj mleasing nie potrafi się dogadać z Teslą :D
Bo tesla wystawia fakturę i liczy na płatności, nawet nie odpisali na maila, a mleasing chce płacić dopiero po otrzymaniu dokumentów, tj jest skanu homologacji i oficjalnego maila... :D także zaraz mnie coś trafi bo kontakt z Teslą jest praktycznie nie możliwy i nie ma jak tego załatwić
 
Last edited:

bart_zaw

Posiadacz elektryka
Ustaliłem z babką z leasingu, że odmawiam przyjęcia tego MY LR QS + hak i zamówię jak tylko dostanę informację z BOŚ'ia (około 20 dni roboczych). Może LR spadnie odrobinę - to będzie okazja przyoszczędzić odrobinę. Także pewnie wkrótce pojawi się do odbioru ze stocku.
na BOŚ dłużej poczekasz zdecydowanie bo 20 dni to jest na przejrzenie wniosku, potem kilkanaście kolejnych na wygenerowanie umowy, a dopiero jak oni potwierdzą że podpisali (po tobie) ze swojej strony to leasing dopiero zaakceptuje to jako wpłatę. Możesz skrócić procedurę jak sam wpłacisz i będziesz czekał na zwrot (3-9 miesięcy)
 

piotrazz

Posiadacz elektryka
na BOŚ dłużej poczekasz zdecydowanie bo 20 dni to jest na przejrzenie wniosku, potem kilkanaście kolejnych na wygenerowanie umowy, a dopiero jak oni potwierdzą że podpisali (po tobie) ze swojej strony to leasing dopiero zaakceptuje to jako wpłatę. Możesz skrócić procedurę jak sam wpłacisz i będziesz czekał na zwrot (3-9 miesięcy)

Tak podejrzewałem, ale nie chciałem poprawiać babki z leasingu. Pozostaje tylko czekać :)
 

kristof46

Fachowiec
A ja zaczynam tracić nadzieje na odbiór tego auta, mam w końcu fakturę(dzięki uprzejmości i interwencji @piotrazz -dzięki!!), a nawet 5 (nie wiem czemu system wygenerował tyle korekt) :D ale mój leasing, tj mleasing nie potrafi się dogadać z Teslą :D
Bo tesla wystawia fakturę i liczy na płatności, nawet nie odpisali na maila, a mleasing chce płacić dopiero po otrzymaniu dokumentów, tj jest skanu homologacji i oficjalnego maila... :D także zaraz mnie coś trafi bo kontakt z Teslą jest praktycznie nie możliwy i nie ma jak tego załatwić
Gdzie masz leasing? Nie wszyscy chcą robić z tesla właśnie przez inne podejście do tego kto pierwszy ma wykonać krok. Tesla chce kasę od razu. Nie każdy na to idzie.
 

itguy

Posiadacz elektryka
Gdzie masz leasing? Nie wszyscy chcą robić z tesla właśnie przez inne podejście do tego kto pierwszy ma wykonać krok. Tesla chce kasę od razu. Nie każdy na to idzie.
mbank/mleasing, ponoć już robili xxx tesli i w wiedzą jak to ma działać (mają nawet umowę z teslą).
Ale szczerze gdybym mógł to zmieniłbym leasingodawcę. Jeszcze spróbuję poprosić ich o osobistą wizytę w salonie, bo ludzie którzy mnie obsługują pracują w Warszawie, ale jakoś ciężko to widzę. Santander rejestruje auto w 3 dni od nadania VINu, więc się jak widać się tylko trzeba chcieć.
 

pluto

Pionier e-mobilności
Mi dziś niespodziewanie pojawił się kurier TNT z papierami, szybka rejestracja, wysłanie emaila z propozycją odbioru auta jutro, po minucie potwierdzenie daty w aplikacji, szybki zakup biletu i jutro finalizuje zakup kolejnej Tesli.
Ogólnie kontakt coraz gorszy, ale dobrze że chociaż e-maile czytają lecz na nie nie odpowiadają :)
 

itguy

Posiadacz elektryka
Mi dziś niespodziewanie pojawił się kurier TNT z papierami, szybka rejestracja, wysłanie emaila z propozycją odbioru auta jutro, po minucie potwierdzenie daty w aplikacji, szybki zakup biletu i jutro finalizuje zakup kolejnej Tesli.
Ogólnie kontakt coraz gorszy, ale dobrze że chociaż e-maile czytają lecz na nie nie odpowiadają :)
niech sprawdzą jeszcze czy auto rzeczywiście stoi na palcu, bo już ktoś z tego forum się dzisiaj przejechał że miał potwierdzony termin odbioru a okazało się że "auto stoi w innej lokalizacji i nie jest dostępne"... :D

Btw auto kupione za gotówkę czy leasing?
 

pluto

Pionier e-mobilności
Auto z chwilą pojawienia się VIN-u miało stać już w Warszawie (zakup z inventory) - niestety kontakt z Teslą praktycznie bez odpowiedzi więc nawet nie ma jak potwierdzić czy faktycznie auto tam stoi.
Zakup za gotówkę.
 

pluto

Pionier e-mobilności
Nie dane do przelewu były tylko w aplikacji, fakturę dostałem po tym jak przesłałem do nich potwierdzenie przelewu.
 
Top