Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

Jan2

Zadomawiam się
Żeby na raz takiego wydatku nie mieć, bardziej psychologia, wydać bańkę w lutym 2023, a wydać 270k w lutym 2023 i 650k w listopadzie 2024, to jakoś inaczej, ja czegoś takiego jak auta nie kupuje na kredyt/leasing. Nie stać mnie to nie kupuje, stać mnie to kupuję furmankę. Plus jak kupujesz wszytko na raz, to i ubezpieczenia w tym samym czasie, opony się zużywają w tym samym czasie, itp. No jednym słowem mega kumulacja wydatków 😉😁
Rozumiem….

Na szcz, ja nie muszę sie martwić o „kumulację” wydatków.

BTW.
Wczoraj mi żona przypomniała, ze mój chrześniak ma 18-tke w sierpniu. Fajny prezent taka tesla, prawda ? Tylko brat musi sprytnie podpytać czy 3 czy Y😀
 

itguy

Posiadacz elektryka
Rozumiem….

Na szcz, ja nie muszę sie martwić o „kumulację” wydatków.

BTW.
Wczoraj mi żona przypomniała, ze mój chrześniak ma 18-tke w sierpniu. Fajny prezent taka tesla, prawda ? Tylko brat musi sprytnie podpytać czy 3 czy Y😀
chłopakowi w tym wieku to zdecydowanie trójeczkę, więcej fanu z jazdy :) Y bardziej rodzinne auto, a w tym wieku raczej rodziny zakładał nie będzie :)
 

Pepek

Posiadacz elektryka
Ciekawostka - dzisiaj spadła ilość kredytów (bonów) w Loot Box za polecenie z 5000 na 2000, to zapewne oznacza że nakręcili większą sprzedaż i już bonus można zmniejszyć.
Na pewno dzisiaj? Zdawało mi się, że jakiś czas temu w apce już widziałem 2000, a gdzieś w youtubach ktoś mówił, że to miało spaść już od 01.04 (na 2000 dla polecającego i 1000 dla poleconego).
 

kristof46

Fachowiec
Rozumiem….

Na szcz, ja nie muszę sie martwić o „kumulację” wydatków.

BTW.
Wczoraj mi żona przypomniała, ze mój chrześniak ma 18-tke w sierpniu. Fajny prezent taka tesla, prawda ? Tylko brat musi sprytnie podpytać czy 3 czy Y😀
To kup i mi. Fajne takie chwali posty.
Nikomu do portfela nie zaglądam ale ta rozmowa a raczej posty wyglądają jednoznacznie plus dochodzi jakaś dywagacją o leasingach/kredytach i płatności gotówką w temacie o dostawach. Chyba nie o to chodzi.

Btw. Byłem dzisiaj pytając ile są realnie w stanie przytrzymać auto które chcą zabrać (informowali już mailowo). Ma gość próbować robić co może ale nie od niego zależy. Zobaczymy. Jak nie to trzeba będzie poczekać. Cóż...im dłużej tym coraz mniej mi zależy.
Plac wciąż zawalony choć widać że wydania idą bo cały czas da się przejść. Faktycznie trochę S-ek stoi.
Do tego od pracownika dostałem potwierdzenie że Berlin się odblokował więc nie powinno być jakichś mega opóźnienia w kwestiach dostawy. Wciąż jednak nie widziałem tego nowego wiśniowego koloru.
 
Last edited:

Michal

Moderator
chłopakowi w tym wieku to zdecydowanie trójeczkę, więcej fanu z jazdy :) Y bardziej rodzinne auto, a w tym wieku raczej rodziny zakładał nie będzie :)
Jak się chcesz go pozbyć na trochę, żeby poleżał w szpitalu albo po prostu żeby AC wypłaciło szkodę całkowitą... Ja 18 latkowi, to bym kopił co najwyżej leafa 1 :p
 

itguy

Posiadacz elektryka
Btw. Byłem dzisiaj pytając ile są realnie w stanie przytrzymać auto które chcą zabrać (informowali już mailowo). Ma gość próbować robić co może ale nie od niego zależy. Zobaczymy. Jak nie to trzeba będzie poczekać. Cóż...im dłużej tym coraz mniej mi zależy.
Plac wciąż zawalony choć widać że wydania idą bo cały czas da się przejść. Faktycznie trochę S-ek stoi.
Do tego od pracownika dostałem potwierdzenie że Berlin się odblokował więc nie powinno być jakichś mega opóźnienia w kwestiach dostawy. Wciąż jednak nie widziałem tego nowego wiśniowego koloru.

Ja tak jak pisałem wczoraj mam ultimatum wpłacenia środków do 17:00, leasing zlecił przelew koło 10, ale już widzę na koncie tesli że chyba zaksięgowali kasę bo mam coś takiego:
1681815089533.png

Także teraz jeszcze przesunąć jutrzejszy odbiór na jakąś realną datę bo przecież bez tablic nie wydaję z placu. Mam nadzieje że z tym już nie będzie problemu.
Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

---edit---
dostałem właśnie sms'a z o treści: "Twój odbiór został właśnie potwierdzony na 19/04/2023"...
Także mam nadzieję że jeszcze będą dzwonić, bo jutro jest nierealne
 

maar79

Zadomawiam się
Ja przed momentem (jest godzina 13:00 dostałem sms że mój odbiór zaplanowany na dzisiaj 14:00 jest przeniesiony na czwartek 14:00.
Przynajmniej godzina bez zmian ;)
 

itguy

Posiadacz elektryka
Ja przed momentem (jest godzina 13:00 dostałem sms że mój odbiór zaplanowany na dzisiaj 14:00 jest przeniesiony na czwartek 14:00.
Przynajmniej godzina bez zmian ;)
o kurcze, tylko nie mów że byłeś już w połowie drogi do salonu?
 

Jan2

Zadomawiam się
Jak się chcesz go pozbyć na trochę, żeby poleżał w szpitalu albo po prostu żeby AC wypłaciło szkodę całkowitą... Ja 18 latkowi, to bym kopił co najwyżej leafa 1 :p
Spokojnie, ma rozsądnego ojca…
Jak się będzie woził z kolezkami i „świrował pawiana” to będzie ban od stryja!

1/ Auto rejestruję na siebie - zabieram na jakiś czas i daje czas na przemyślenia…
2/ To rozważny chłopak (m.in. zdobył indeks na studia już w 1LO)

Spokojnie panowie doradcy.
 
Top