Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

Makrys

Zadomawiam się
Po 1 jeździe próbnej postanowiłem zamówić Teslę Y. Wczoraj zamówiłem, również wczoraj wieczorem miałem VIN. Do wczoraj data odbioru lipiec sierpień. Dziś dostałem sms o dokonaniu płatności, po tym sms zmieniła się data odbioru na 13-06-2023 godz. 14 00. Nie myślałem, że to tak szybko pójdzie. Wg Was to realne ? W poniedziałek muszę lecieć do Banku aby zrobić przelew, nie wiem czy po dokumenty mam jechać osobiście ( mam około 280 km) czy czekać na kuriera ?
 
Last edited:

Michal

Moderator
Realne, bo ostatnio mają trochę auta nawet na placu. Dokumenty wyślą Ci kurierem.
 

Arquiteto

Zadomawiam się
Po 1 jeździe próbnej postanowiłem zamówić Teslę Y. Wczoraj zamówiłem, również wczoraj wieczorem miałem VIN. Do wczoraj data odbioru lipiec sierpień. Dziś dostałem sms o dokonaniu płatności, po tym sms zmieniła się data odbioru na 13-06-2023 godz. 14 00. Nie myślałem, że to tak szybko pójdzie. Wg Was to realne ? W poniedziałek muszę lecieć do Banku aby zrobić przelew, nie wiem czy po dokumenty mam jechać osobiście ( mam około 280 km) czy czekać na kuriera ?
Zarezerwuj sobie termin w wydziale komunikacji, żebyś zarejestrować zdążył.
 

mm-tesla

Posiadacz elektryka
Po 1 jeździe próbnej postanowiłem zamówić Teslę Y. Wczoraj zamówiłem, również wczoraj wieczorem miałem VIN. Do wczoraj data odbioru lipiec sierpień. Dziś dostałem sms o dokonaniu płatności, po tym sms zmieniła się data odbioru na 13-06-2023 godz. 14 00. Nie myślałem, że to tak szybko pójdzie. Wg Was to realne ? W poniedziałek muszę lecieć do Banku aby zrobić przelew, nie wiem czy po dokumenty mam jechać osobiście ( mam około 280 km) czy czekać na kuriera ?
Jak ci sie nie spieszy to kurier opóźni zabawę tylko o 1 dzień.
 

Makrys

Zadomawiam się
Gdzieś tutaj na forum widziałem check listę do sprawdzenia samochodu podczas odbioru? Może ktoś podrzucić linka. Na co wrócić uwagę.
Mój VIN rozpoczyna się na LRWY to jest Berlin czy Chiny ?
 

elektryk

Pionier e-mobilności
Gdzieś tutaj na forum widziałem check listę do sprawdzenia samochodu podczas odbioru? Może ktoś podrzucić linka. Na co wrócić uwagę.
Mój VIN rozpoczyna się na LRWY to jest Berlin czy Chiny ?
LRW Chiny, ale nie ma się co bać, ostatnio podczas wizyty w Giga Shanghai Musk powiedział, że ta fabryka ma najwyższe wskaźniki jakości z wszystkich fabryk.

Pełen dekoder VIN:
 

pluto

Pionier e-mobilności
Gdzieś tutaj na forum widziałem check listę do sprawdzenia samochodu podczas odbioru? Może ktoś podrzucić linka. Na co wrócić uwagę.
Mój VIN rozpoczyna się na LRWY to jest Berlin czy Chiny ?
 

Arquiteto

Zadomawiam się
Ktoś podpowie na ile mogę liczyć, że salon w Ząbkach się ogarnie czy muszę im jakoś pomóc i dzwonić? Timeline:
21 maja złozyłem zamówienie
22 maja dostałem VIN
31 maja podpisana umowa leasingowa
2 czerwca koło 14:30 leasing wysłał zamówienie na fakturę
2 czerwca wieczorem pojawił się termin odbioru na 12 czerwca
3 czerwca rano przyszedł mail i SMS od Tesli "nadaj priorytet swojej dostawie Model Y wykonując dane metody płatności tak szybko jak to możliwe. Wejdź na konto teraz żeby uzupełnić dane".

Dane leasingodawcy były już uzupełnione od 3 dni. SMS przyszedł z numeru, który kiedyś przy okazji jazdy próbnej już do mnie pisał i podpisywał się jako Tomasz Chudy. Odpisałem, że dane są uzupełnione i że wczoraj otrzymali maila z zamówieniem na fakturę.

Czy jak wystawią fakturę na leasing to ja ją też zobaczę na koncie Tesla? Przyszły tydzień jest dość krótki, więc w zasadzie żeby wszystko pykło to leasing powinien dostać tę fakturę w poniedziałek i ją opłacić tak, żeby najpóźniej we wtorek, a najlepiej jeszcze w poniedziałek wyszły dokumenty do rejestratora.

EDIT o 19 - zniknął termin odbioru
 
Last edited:
Top