Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

piotrazz

Posiadacz elektryka
U mnie od zamówienia do odbioru przebiegło ultra sprawnie biorąc pod uwagę obecne realia:
- kliknąłem rezerwację 19 maja w nocy, z terminem odbioru lipiec-sierpień 2023,
- mój model to TMY RWD biała, bez dodatków,
- VIN otrzymałem 23 maja (zaczynał się od XP7, czyli produkcja pod Berlinem),
- info o konieczności podania danych do faktury i płatności przyszło równo po tygodniu - 26 maja,
- w czwartek 1 czerwca pojawiła się data odbioru samochodu - 5 czerwca,
- 2 czerwca uruchomiłem płatności, i z potwierdzeniami przelewów podjechałem do Tesli; od razu wydali mi dokumenty do rejestracji i pojechałem zarejestrować autko do wydziału komunikacji na umówioną wcześniej przez internet wizytę; opłaciłem ubezpiecznie; napisałem do salonu prośbę o przesunięcie terminu odbioru na 3 czerwca - zgodzili się!
- z salonu wyjechałem 3 czerwca o 15:00 🤩.

A zatem ogłaszam: TESLA w 2 TYGODNIE! 🥳
Czyli RWD już produkują w Berlinie? Najs...
 

kacpers

Nowy na Forum
U mnie od zamówienia do odbioru przebiegło ultra sprawnie biorąc pod uwagę obecne realia:
- kliknąłem rezerwację 19 maja w nocy, z terminem odbioru lipiec-sierpień 2023,
- mój model to TMY RWD biała, bez dodatków,
- VIN otrzymałem 23 maja (zaczynał się od XP7, czyli produkcja pod Berlinem),
- info o konieczności podania danych do faktury i płatności przyszło równo po tygodniu - 26 maja,
- w czwartek 1 czerwca pojawiła się data odbioru samochodu - 5 czerwca,
- 2 czerwca uruchomiłem płatności, i z potwierdzeniami przelewów podjechałem do Tesli; od razu wydali mi dokumenty do rejestracji i pojechałem zarejestrować autko do wydziału komunikacji na umówioną wcześniej przez internet wizytę; opłaciłem ubezpiecznie; napisałem do salonu prośbę o przesunięcie terminu odbioru na 3 czerwca - zgodzili się!
- z salonu wyjechałem 3 czerwca o 15:00 🤩.

A zatem ogłaszam: TESLA w 2 TYGODNIE! 🥳
Wiesz czy Twoja Tesla jest już z nową baterią LFP od BYD? I czy masz nowe kamery z HW4?
 

eMeM

Zadomawiam się
Wiesz czy Twoja Tesla jest już z nową baterią LFP od BYD? I czy masz nowe kamery z HW4?
„Sprzedaż” nie ma takich info, ale podobno moja jest już z baterią LFP od BYD. Dopóki nie sprawdzę osobiście krzywej ładowania, czy bateria będzie przyjmowała 170 kW do 50%, nie będzie pewności 🙄. Chyba, że wynika to z daty homologacji? Jest z maja 2023.
TMY z HW4 dopiero zaczynają zjeżdżać z linii produkcyjnej, więc moja raczej nie ma. Chyba, że się trafi easter egg 🤭
 

Arquiteto

Zadomawiam się
Fakturę zobaczysz na koncie. Nie chcę źle wróżyć ale nawet jak faktura się pojawi w poniedziałek i leasing opłaci to dwa-trzy dni czekasz aż w Tesli ktoś przypiszę do konta że opłacono. Wtedy dopiero możesz odbierać dokumentu lub wyślą kurierem ( do mojego leasingu jechały 3dni robocze). Z własnej praktyki z marca wiem że to w tym tygodniu nie ma szans ale było dużo zmian i może jakaś poprawa w obiegu dokumentów jest.
@bart_zaw
No faktycznie niezbyt pospiesznie im to idzie. Zadzwoniłem trochę po 10, ktoś odebrał, spytał o nr zamówienia, powiedziałem że zamówienie na fakturę już jest, to tylko powiedział że to przekaże do kogoś i jak na razie faktury nie mam.

Widzę że brałeś przez Santander Leasing - jak ogarnąłeś osobisty odbiór dokumentów? Na zamówieniu jest żeby wysłali do Multi-assist, ale jak jest taka opcja to ja mogę robić za same-day kuriera. Mam z tym uderzać do leasingu czy do salonu?
 

bart_zaw

Posiadacz elektryka
@bart_zaw
No faktycznie niezbyt pospiesznie im to idzie. Zadzwoniłem trochę po 10, ktoś odebrał, spytał o nr zamówienia, powiedziałem że zamówienie na fakturę już jest, to tylko powiedział że to przekaże do kogoś i jak na razie faktury nie mam.

Widzę że brałeś przez Santander Leasing - jak ogarnąłeś osobisty odbiór dokumentów? Na zamówieniu jest żeby wysłali do Multi-assist, ale jak jest taka opcja to ja mogę robić za same-day kuriera. Mam z tym uderzać do leasingu czy do salonu?
U mnie Santander Leasing jak dajesz na Warszawę do rejestracji to sami jadą do Ożarowa po tablice WZ. Ja miałem zapas 3 tygodni do odbioru od faktury więc na spokojnie czekałem aż dotrą i i tak miałem 10 dni tablice i ubezpieczenie do samochodu który stał w porcie na Słowenii. Kurier to w kwestii salonu a oni tylko amerykański bank (citi), amerykański kurier (TNT/ FedEx). Jeżeli masz czasowo cienko to mogę w poniedziałek (nie ma mnie w tym tygodniu) odebrać papiery jak uda ci się mnie upoważnić i w ciągu 5 minut dostanie je rejestrator w Santader (mam z nim bezpośredni kontakt bo dużo pracujemy z nimi). Multi-assist jest 300m od mojego biura więc też szybciej jak będzie miał ciasno z czasem.
 

Arquiteto

Zadomawiam się
U mnie Santander Leasing jak dajesz na Warszawę do rejestracji to sami jadą do Ożarowa po tablice WZ. Ja miałem zapas 3 tygodni do odbioru od faktury więc na spokojnie czekałem aż dotrą i i tak miałem 10 dni tablice i ubezpieczenie do samochodu który stał w porcie na Słowenii. Kurier to w kwestii salonu a oni tylko amerykański bank (citi), amerykański kurier (TNT/ FedEx). Jeżeli masz czasowo cienko to mogę w poniedziałek (nie ma mnie w tym tygodniu) odebrać papiery jak uda ci się mnie upoważnić i w ciągu 5 minut dostanie je rejestrator w Santader (mam z nim bezpośredni kontakt bo dużo pracujemy z nimi). Multi-assist jest 300m od mojego biura więc też szybciej jak będzie miał ciasno z czasem.
Bardzo mi się nie pali, ale nie chciałbym żeby gdzieś te dokumenty utknęły na tydzień, bo poprzedni samochód już poszedł dalej. Dzięki za ofertę, chyba na szczęście nie będę miał potrzeby skorzystania.
Dzisiaj ponownie zadzwoniłem do salonu, tym razem doradca poprosił żeby wysłać zamówienie do niego bezpośrednio, a nie na [email protected] i w ciągu 2h była faktura i nawet leasing się wyrobił z przelewem, także spróbuję jutro rano odebrać dokumenty i je zawieźć do rejestratora, bo i tak mam wolny dzień.

Także rada dla osób, którym zależy na czasie - zadzwońcie do salonu albo załatwcie sobie kontakt do jakiegoś sprzedawcy osobiście, bo wygląda na to, że skrzynki warsaw_sales nikt na bieżąco nie czyta.
 

Jaeger

Zadomawiam się
Bardzo mi się nie pali, ale nie chciałbym żeby gdzieś te dokumenty utknęły na tydzień, bo poprzedni samochód już poszedł dalej. Dzięki za ofertę, chyba na szczęście nie będę miał potrzeby skorzystania.
Dzisiaj ponownie zadzwoniłem do salonu, tym razem doradca poprosił żeby wysłać zamówienie do niego bezpośrednio, a nie na [email protected] i w ciągu 2h była faktura i nawet leasing się wyrobił z przelewem, także spróbuję jutro rano odebrać dokumenty i je zawieźć do rejestratora, bo i tak mam wolny dzień.

Także rada dla osób, którym zależy na czasie - zadzwońcie do salonu albo załatwcie sobie kontakt do jakiegoś sprzedawcy osobiście, bo wygląda na to, że skrzynki warsaw_sales nikt na bieżąco nie czyta.
U mnie było tak samo, tylko sami zadzwonili (z Katowic) i poprosili o wysłanie zamówienia do konkretnego handlowca i tylko dw do warsaw_sales.
 

bart_zaw

Posiadacz elektryka
Bardzo mi się nie pali, ale nie chciałbym żeby gdzieś te dokumenty utknęły na tydzień, bo poprzedni samochód już poszedł dalej. Dzięki za ofertę, chyba na szczęście nie będę miał potrzeby skorzystania.
Dzisiaj ponownie zadzwoniłem do salonu, tym razem doradca poprosił żeby wysłać zamówienie do niego bezpośrednio, a nie na [email protected] i w ciągu 2h była faktura i nawet leasing się wyrobił z przelewem, także spróbuję jutro rano odebrać dokumenty i je zawieźć do rejestratora, bo i tak mam wolny dzień.

Także rada dla osób, którym zależy na czasie - zadzwońcie do salonu albo załatwcie sobie kontakt do jakiegoś sprzedawcy osobiście, bo wygląda na to, że skrzynki warsaw_sales nikt na bieżąco nie czyta.
Czyli już teraz to raczej do zobaczenia na drodze.. dopytaj w SL czy mogą ci sami na Ożarów dać do rejestracji - tam chyba nie było problemów z Teslami a MultiAsist miał jakieś problemy w 1szym kwartale w Łodzi, Szczecinie (z tych które pamiętam)
 

SylArt

Nowy na Forum
Panowie, szykuje się jakiś szybki face lifting Y?
Nie śledzę na bieżąco info o Tesli, a tu wczoraj czytam o zmianie 3 w Chinach i ciekaw jestem, czy to samo szykują dla Y.
 

Michal

Moderator
Nie szybko, jak coś to raczej za 2-3 lata. Teraz odświeżają TM3.
 
Top