Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

marco_25

Posiadacz elektryka
@Jollybad podesłał bardzo fajna listę w języku angielskim, jest bardziej skrupulatna.

@Arquiteto spróbuj dodzwonić się koło 10 do salonu w tej godzinie nie powinno być problemów z odebraniem telefonów. Tam panuje całkowity chaos, dodatkowo zaczyna się koniec kwartału, będzie młyn.
 

pluto

Pionier e-mobilności
Na INWENTORY [klik] pojawiły się modele Y dostępne od ręki - w tym w nowych kolorach Quicksilver oraz Midnight Cherry Red
Chętnych na darmowe kilometry zapraszam do skorzystania z mojego REFERALA ;)

Y 06.jpg
 

bart_zaw

Posiadacz elektryka
Ktoś podpowie na ile mogę liczyć, że salon w Ząbkach się ogarnie czy muszę im jakoś pomóc i dzwonić? Timeline:
21 maja złozyłem zamówienie
22 maja dostałem VIN
31 maja podpisana umowa leasingowa
2 czerwca koło 14:30 leasing wysłał zamówienie na fakturę
2 czerwca wieczorem pojawił się termin odbioru na 12 czerwca
3 czerwca rano przyszedł mail i SMS od Tesli "nadaj priorytet swojej dostawie Model Y wykonując dane metody płatności tak szybko jak to możliwe. Wejdź na konto teraz żeby uzupełnić dane".

Dane leasingodawcy były już uzupełnione od 3 dni. SMS przyszedł z numeru, który kiedyś przy okazji jazdy próbnej już do mnie pisał i podpisywał się jako Tomasz Chudy. Odpisałem, że dane są uzupełnione i że wczoraj otrzymali maila z zamówieniem na fakturę.

Czy jak wystawią fakturę na leasing to ja ją też zobaczę na koncie Tesla? Przyszły tydzień jest dość krótki, więc w zasadzie żeby wszystko pykło to leasing powinien dostać tę fakturę w poniedziałek i ją opłacić tak, żeby najpóźniej we wtorek, a najlepiej jeszcze w poniedziałek wyszły dokumenty do rejestratora.

EDIT o 19 - zniknął termin odbioru
Fakturę zobaczysz na koncie. Nie chcę źle wróżyć ale nawet jak faktura się pojawi w poniedziałek i leasing opłaci to dwa-trzy dni czekasz aż w Tesli ktoś przypiszę do konta że opłacono. Wtedy dopiero możesz odbierać dokumentu lub wyślą kurierem ( do mojego leasingu jechały 3dni robocze). Z własnej praktyki z marca wiem że to w tym tygodniu nie ma szans ale było dużo zmian i może jakaś poprawa w obiegu dokumentów jest.
 

Makrys

Zadomawiam się
Koledzy tak jak niektórzy już wiedzą dopiero raczkuje w świecie elektromobilności. Im więcej czytam tym mam więcej pytań.
Przeczytałem już dużo ciekawych postów na tym forum ( szacunek dla osób które mają taką wiedzę i chcą się z nią podzielić ) Ale do brzegu,
Zakupiłem tesla Y, w tym tygodniu zakładają mi instalacje fotowoltaiczną, falownik będzie 3 fazowy aby ładować samochód z tzw siły. Moc połączenia mam 16A. Większość osób poleca aby zakupić Wall Connector od Tesli. Już miałem się na to zdecydować, to dowiedziałem się, że w moim miejscu pracy będę miał dostępną siłę 16 i nie ma problemu aby mógł się ładować. Rozumiem, że ta ładowarka od Tesli nie jest mobilna i jest ona do podłączenia na stałe ? Dobrze myślę ? Jeśli tak to jaką byście ładowarkę mobilną polecali aby spełniła mi moje wymagania? Kupić 2 jedna do domu a drugą mobilną ? Ktoś na forum wspomniał o takiej:
https://allegro.pl/oferta/ladowarka-new-zencar-11kw-type2-6-16a-dl-700cm-13771717972
Może ktoś miał taki problem i jestem ciekaw jak go rozwiązał.
 
Last edited:

bart_zaw

Posiadacz elektryka
Koledzy tak jak nie którzy już wiedzą dopiero raczkuje w świecie elektromobilności. Im więcej czytam tym mam więcej pytań.
Przeczytałem już dużo ciekawych postów na tym forum ( szacunek dla osób które mają taką wiedzę i chcą się z nią podzielić ) Ale do brzegu,
Zakupiłem tesla Y, w tym tygodniu zakładają mi instalacje fotowoltaiczną, falownik będzie 3 fazowy aby ładować samochód z tzw siły. Moc połączenia mam 16A. Większość osób poleca aby zakupić Wall Connector od Tesli. Już miałem się na to zdecydować, to dowiedziałem się, że w moim miejscu pracy będę miał dostępną siłę 16 i nie ma problemu aby mógł się ładować. Rozumiem, że ta ładowarka od Tesli nie jest mobilna i jest ona do podłączenia na stałe ? Dobrze myślę ? Jeśli tak to jaką byście ładowarkę mobilną polecali aby spełniła mi moje wymagania? Kupić 2 jedna do domu a drugą mobilną ? Ktoś na forum wspomniał o takiej:
https://allegro.pl/oferta/ladowarka-new-zencar-11kw-type2-6-16a-dl-700cm-13771717972
Może ktoś miał taki problem i jestem ciekaw jak go rozwiązał.
ładowarka Wall Connector nie jest mobilna ale jak szukałeś urządzenia na stałe do domu to jest chyba najkorzystniejsza teraz cenowo na rynku z dostępnych (kwestia wyposażenia, działania, zabezp. itd -- nie rozumiem sam do końca ale opieram się na opiniach tych co lepiej technicznie tu się wypowiadali). Jeżeli dużo/ często ładujesz to lepiej kupić taką 11kw przenośną ale to bardziej kwestia wygody (zwiń/ rozwiń, podłącz itd.). Moim zdaniem lepiej mieć wallbox w domu bo podłączasz i po sprawie ale na wyjazdy i tak mieć cegłę 11kw w bagażniku z adapterami do siły i 16 i 32A.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Koledzy tak jak niektórzy już wiedzą dopiero raczkuje w świecie elektromobilności. Im więcej czytam tym mam więcej pytań.
Przeczytałem już dużo ciekawych postów na tym forum ( szacunek dla osób które mają taką wiedzę i chcą się z nią podzielić ) Ale do brzegu,
Zakupiłem tesla Y, w tym tygodniu zakładają mi instalacje fotowoltaiczną, falownik będzie 3 fazowy aby ładować samochód z tzw siły. Moc połączenia mam 16A. Większość osób poleca aby zakupić Wall Connector od Tesli. Już miałem się na to zdecydować, to dowiedziałem się, że w moim miejscu pracy będę miał dostępną siłę 16 i nie ma problemu aby mógł się ładować. Rozumiem, że ta ładowarka od Tesli nie jest mobilna i jest ona do podłączenia na stałe ? Dobrze myślę ? Jeśli tak to jaką byście ładowarkę mobilną polecali aby spełniła mi moje wymagania? Kupić 2 jedna do domu a drugą mobilną ? Ktoś na forum wspomniał o takiej:
https://allegro.pl/oferta/ladowarka-new-zencar-11kw-type2-6-16a-dl-700cm-13771717972
Może ktoś miał taki problem i jestem ciekaw jak go rozwiązał.
Do pracy bym kupil wlasnie zencar 11kW a do domu albo uzywal oryginalnej jedofazowej albo dokupil wallboxa gen3.
 

Stoat

Nowy na Forum
Koledzy tak jak niektórzy już wiedzą dopiero raczkuje w świecie elektromobilności. Im więcej czytam tym mam więcej pytań.
Przeczytałem już dużo ciekawych postów na tym forum ( szacunek dla osób które mają taką wiedzę i chcą się z nią podzielić ) Ale do brzegu,
Zakupiłem tesla Y, w tym tygodniu zakładają mi instalacje fotowoltaiczną, falownik będzie 3 fazowy aby ładować samochód z tzw siły. Moc połączenia mam 16A. Większość osób poleca aby zakupić Wall Connector od Tesli. Już miałem się na to zdecydować, to dowiedziałem się, że w moim miejscu pracy będę miał dostępną siłę 16 i nie ma problemu aby mógł się ładować. Rozumiem, że ta ładowarka od Tesli nie jest mobilna i jest ona do podłączenia na stałe ? Dobrze myślę ? Jeśli tak to jaką byście ładowarkę mobilną polecali aby spełniła mi moje wymagania? Kupić 2 jedna do domu a drugą mobilną ? Ktoś na forum wspomniał o takiej:
https://allegro.pl/oferta/ladowarka-new-zencar-11kw-type2-6-16a-dl-700cm-13771717972
Może ktoś miał taki problem i jestem ciekaw jak go rozwiązał.
Ja kupiłem Zencara, ładuję w domu. Zawsze mogę zabrać ze sobą na wyjazd itp.
 

Pepek

Posiadacz elektryka
Koledzy tak jak niektórzy już wiedzą dopiero raczkuje w świecie elektromobilności. Im więcej czytam tym mam więcej pytań.
Przeczytałem już dużo ciekawych postów na tym forum ( szacunek dla osób które mają taką wiedzę i chcą się z nią podzielić ) Ale do brzegu,
Zakupiłem tesla Y, w tym tygodniu zakładają mi instalacje fotowoltaiczną, falownik będzie 3 fazowy aby ładować samochód z tzw siły. Moc połączenia mam 16A. Większość osób poleca aby zakupić Wall Connector od Tesli. Już miałem się na to zdecydować, to dowiedziałem się, że w moim miejscu pracy będę miał dostępną siłę 16 i nie ma problemu aby mógł się ładować. Rozumiem, że ta ładowarka od Tesli nie jest mobilna i jest ona do podłączenia na stałe ? Dobrze myślę ? Jeśli tak to jaką byście ładowarkę mobilną polecali aby spełniła mi moje wymagania? Kupić 2 jedna do domu a drugą mobilną ? Ktoś na forum wspomniał o takiej:
https://allegro.pl/oferta/ladowarka-new-zencar-11kw-type2-6-16a-dl-700cm-13771717972
Może ktoś miał taki problem i jestem ciekaw jak go rozwiązał.
Też polecam Zencara, kupiłem ze strony evston.com, bo w podobnej cenie dawali sporo przejściówek na wiele możliwości - ale wtedy to była ta trochę starsza wersja - nadal jednak 11kW. Ładuje nią tylko na wyjazdach i zdecydowanie polecam (w domu nadal tylko oryginalne dołączane urządzonko 1f).
 

UseYbrain

Posiadacz elektryka
Nie ma gdzieś wątku o ładowarkach? Po co w tym wątku poruszać takie sprawy?
 

eMeM

Zadomawiam się
U mnie od zamówienia do odbioru przebiegło ultra sprawnie biorąc pod uwagę obecne realia:
- kliknąłem rezerwację 19 maja w nocy, z terminem odbioru lipiec-sierpień 2023,
- mój model to TMY RWD biała, bez dodatków,
- VIN otrzymałem 23 maja (zaczynał się od XP7, czyli produkcja pod Berlinem),
- info o konieczności podania danych do faktury i płatności przyszło równo po tygodniu - 26 maja,
- w czwartek 1 czerwca pojawiła się data odbioru samochodu - 5 czerwca,
- 2 czerwca uruchomiłem płatności, i z potwierdzeniami przelewów podjechałem do Tesli; od razu wydali mi dokumenty do rejestracji i pojechałem zarejestrować autko do wydziału komunikacji na umówioną wcześniej przez internet wizytę; opłaciłem ubezpiecznie; napisałem do salonu prośbę o przesunięcie terminu odbioru na 3 czerwca - zgodzili się!
- z salonu wyjechałem 3 czerwca o 15:00 🤩.

A zatem ogłaszam: TESLA w 2 TYGODNIE! 🥳
 
Top