Tesla usuwa czujniki ultradźwiękowe z samochodów i zastępuje je fragmentem kodu FSD

Piotr

Fachowiec

ypl

Pionier e-mobilności
Wczoraj w nocy też szukałem po "360" i nic nie znajdowałem ;)
Dobrze, że nie ma tego patentu Disney, bo wtedy przedłużaliby w nieskończoność przez 30000 lat :p
Najprawdopodobniej z powodu tego patentu, Tesla chce zrobić to jako widok przestrzeni wektorowej, zamiast obrazu z kamer.

Ps. Ciekawe ile kasy ciągnie od innych marek taki Hyundai... Chociaż oni też mogą się wymieniać patentami, bo inni mają pewnie prawa do silników, wtryskiwaczy itp... Tesla ma taki problem, że jest nowa na rynku i nie za bardzo ma się czym wymieniać, a nawet jak coś ma ciekawego to legacy ICE tego od nich nie chcą.
Woow, nigdy bym nie pomyślał, że coś takiego można opatentować. A nie jest tak, że nie można takich rzeczy patentować? Czemu ktoś nie opatentował, że czajnik elektryczny jego firmy po osiągnięciu 100 stopni wyłącza się?
 

daniel

Señor Meme Officer
Woow, nigdy bym nie pomyślał, że coś takiego można opatentować. A nie jest tak, że nie można takich rzeczy patentować? Czemu ktoś nie opatentował, że czajnik elektryczny jego firmy po osiągnięciu 100 stopni wyłącza się?
Wszystko jest patentowane w USA. Apple chciało patentować nawet prostokąty z zaokrąglonymi rogami.
W Europie nie można patentować oprogramowania, a w USA to jest wielki biznes.
Ten koleś ma ciekawą historię. Został pozwany przez trolla patentowego i walczył z nim w sądzie.
Ufundował też kilka elektrycznych autobusów dla szkół, ale to przy innej okazji.
 

ciastek

Pionier e-mobilności
Wątpię ze tesla ma problemy finansowe i natychmiast musiała zaoszczędzić 120 dolarów (stawki od Munro).

Jedynie co uzasadnia brak montażu czujników bez gotowego oprogramowania, które przejmie działanie bez straty dla użytkownika to właśnie brak tych komponentów na rynku.
Myśleliśmy, że Tesla usunęła czujniki dla oszczędności. Albo przez brak komponentów.
Byliśmy w błędzie! Czujniki usuwa się, by zaoszczędzić masę! xD
 

rawier

Posiadacz elektryka
Myśleliśmy, że Tesla usunęła czujniki dla oszczędności. Albo przez brak komponentów.
Byliśmy w błędzie! Czujniki usuwa się, by zaoszczędzić masę! xD
czasami zastanawia mnie stan umysłu osób piszących takie rzeczy. 90 litrów paliwa vs czujniki parkowania pominięte by obniżyć wagę...🤦‍♂️ no chyba że tutaj wygrała kwestia zasięgu - musi przejechać ponad 300km na jednym tankowaniu ;)
 

Michal

Moderator
czasami zastanawia mnie stan umysłu osób piszących takie rzeczy. 90 litrów paliwa vs czujniki parkowania pominięte by obniżyć wagę...🤦‍♂️ no chyba że tutaj wygrała kwestia zasięgu - musi przejechać ponad 300km na jednym tankowaniu ;)
Moim zdaniem to jest kopiuj wklej z materiałów prasowych.
 
Top