Tesla usuwa czujniki ultradźwiękowe z samochodów i zastępuje je fragmentem kodu FSD

huvvy

Zadomawiam się
Dostałem dzisiaj aktualizacje, bardzo długo miałem komunikat „asystent parkowania niedostępny” w końcu jak zaczęło działać to pokazywało że jeżdżę po dachach innych samochodów krzyczał STOP a miejsca jeszcze z metr był 🤣 No cóż może być już tylko lepiej w końcu się nauczy 😉
W miare jazdy zaczyna lepiej reagować. Ale Semi w garażu albo jak żona stoi pod drzwiami to standard.
 

daniel

Señor Meme Officer
Dostałem dzisiaj aktualizacje, bardzo długo miałem komunikat „asystent parkowania niedostępny” w końcu jak zaczęło działać to pokazywało że jeżdżę po dachach innych samochodów krzyczał STOP a miejsca jeszcze z metr był 🤣 No cóż może być już tylko lepiej w końcu się nauczy 😉
Może ponowna kalibracja kamery coś pomoże?
 

daniel

Señor Meme Officer
Kalibracja kamery jest zazwyczaj przeprowadzana ze specjalną szachownicą, której pola mają znaną wielkość itd. Tesla kalibruje się "na dziko" w środowisku miejskim, więc może coś poszło nie tak?
Jeśli kalibracja jest dobra, to widocznie samochód ma za mało informacji, żeby zbudować mapę zajętości. Może jeżdżenie przód-tył by pomogło, spojrzenie pod innym kątem. (Nie żeby to było praktyczne rozwiązanie. To tylko teoretycznie.)
Istnieje też możliwość, że krawężnik jest taki, że takiego Tesla jeszcze nie widziała. Może trenowany był głównie na amerykańskich, a europejskie dopiero dojdą.
 

c4sper

Zadomawiam się
Dlatego mówię na spokojnie niech patrzy obserwuje uczy się, fajnie że to wypuścili napewno będzie tylko lepiej 😉
 

xcszuv

Zadomawiam się
też już mam nowy soft
z dokładnością różnie pokazuje lecz lepszy rydz niż nic :)
a ta falująca linia w koło auta..... nieźle
 

termipl

Nowy na Forum
Ja dostałem aktualizacje wczoraj ale cały czas po aktualizacji mam komunikat system asystenta parkowania nie gotowy... Może dzisiaj się coś zmieni to przetestuję ;)
 

c4sper

Zadomawiam się
Ja dostałem aktualizacje wczoraj ale cały czas po aktualizacji mam komunikat system asystenta parkowania nie gotowy... Może dzisiaj się coś zmieni to przetestuję ;)
Miałem tak przez jakieś 2-3 godziny jazdy na początku i nagle samo zaczelo działać na światłach na skrzyżowaniu, może wykonuje jakaś kalibrację na początku 😉
 

Bartłomiej S

Posiadacz elektryka
Ciekawe, że różnie radzi sobie w kolorami aut. Odnośnie czarnych aut bardzo dokładnie wylicza odległość ale stojąc w korku za jakimś limonkowym to odległość skakała mi od 75-85 cm co chwile? Może też jakieś refleksy światła miały wpływ na to
 

pluto

Pionier e-mobilności
Porównanie Tesla Vision z czujnikami ultradźwiękowymi USS

 
Top