To jak to jest z tym zużyciem? Statystyki tesli.

cooler

Pionier e-mobilności
Ale tego nie robi komputer w ICE ;) bądz sprawiedliwy.

Żeby było tak samo. Potrzebny licznik na ładowarce i stan kilometrów z auta.
Niby tak, ale uważam że łatwiej dokładnie liczyć elektrony niż przepływ paliwa.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Niby tak, ale uważam że łatwiej dokładnie liczyć elektrony niż przepływ paliwa.
Ale tesla nie chce tak liczyc bo wyjdzie ze nie jest taka oszczedna ;)
Czesto jest uzywany argument ze mozemu rozgrzewac auto, mamy wartownika itp, ale jak mowie ze tesla duzo zuzywa pradu na stanie, to mi sie mowi zebym nie uzywal tych funkcji to nie bedzie zuzywac… czyli mam z tych dobrodziejstw korzystac czy nie liczyc ich do zadowolenia z posiadania ? ;)
 

cooler

Pionier e-mobilności
No to musisz jak w ICE policzyc ile wlales. Czyli podlicznik przy evse.
Mi wychodzi 24-26kWh w zimie podchodzi pod 28kWh
Piszesz o całkowitych kosztach przejechania 100km w przedziale np ostatnich 10kkm? To by wyglądało i tak lepiej niż mi się zdawało, co nie zmienia faktu że jest to dalekie od tego co długodystansowy licznik pokazuje (200Wh/km) więc widac że oszukuje o prawie 50% :) Jeszcze nie zdażyło mi się żeby komp w ICE tyle oszukiwał.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Piszesz o całkowitych kosztach przejechania 100km w przedziale np ostatnich 10kkm? To by wyglądało i tak lepiej niż mi się zdawało, co nie zmienia faktu że jest to dalekie od tego co długodystansowy licznik pokazuje (200Wh/km) więc widac że oszukuje o prawie 50% :) Jeszcze nie zdażyło mi się żeby komp w ICE tyle oszukiwał.
Nie mam pomiarow z 10kkm…
Raczej styczen tego roku, oraz jakos marzec zeszlego.
Za duzo laduje sie na miescie i nie chce mi sie tego zliczac dokladnie.
ale ja w zimie duzo uzywam ogrzewania, i tez auto stoi na zewnatrz klapka dziala ! od nowosci ;)
 

eimi

Posiadacz elektryka
to bajery zjadaja nam prad.
Czy bajerem jest ogrzewanie kiedy przychodzę do auta z dzieckiem otwieram tylne drzwi, Tesla się uruchamia, zaczyna grzac, zapinam dzieci, wsiadam, wciskam drive i ponad 0.5kw ubyło których nie będzie w statystykach drive? ;p
 

Grzesiek

Posiadacz elektryka
To jest bajer pokroju webasto. Tego też raczej w statystykach ICE nie ma. Ale raczej tutaj w grę wchodzą inne możliwości techniczne.
w BEV mogła by być. I mogła by być taka opcja jeśli sobie ktoś życzy.
Ale...
 
Top