To jak to jest z tym zużyciem? Statystyki tesli.

pmlody

Pionier e-mobilności
Idzie lato.
Zalecałbym raczej na zimnej 2,9, bo z 3,1 przy dogrzaniu potrafi zrobić szybciutko 3,8at.
Dobrze, choć auto ostrzega przekroczenia (robi to od 3,6at)
3.1 na zimno. Jak tak mocno dogrzewasz opony to faktycznie, warto mniej dać. Mi nigdy latem nie wzrosło o więcej niż 3 psi.
 

tokwi

Posiadacz elektryka
Chodzi mi o kumulację czynników, która akurat teraz jest/może być naturalna:
mocna o długa jazda na rozgrzanym asfalcie i w słońcu (weekend majowy) na zestrojonej oponie pod nocne temperatury.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
W lotnictwie cały czas używają tych 'pogańskich' jednostek. Może dlatego Tupolew się rozbił :p
 

piotrpo

Pionier e-mobilności
W lotnictwie cały czas używają tych 'pogańskich' jednostek.
Nie do końca. W nawigacji lotniczej i owszem są mile morskie, więzły do odległości/prędkości, stopy do wysokości + sam nie wiem ile jednostek zależnych od sposobu pomiaru. Inżynieria nawet w USA od lat leci systemem metrycznym. Głównie dlatego, że system metryczny jest systemem z prostymi powiązaniami pomiędzy jednostkami z różnych kategorii, a system imperialny to po prostu zbiór przypadkowych arbitralnych wartości.
Przypomniało mi się, że paliwo bywa tankowane w litrach, galonach, funtach, kilogramach i oczywiście były wypadki, że ktoś miał za mało paliwa, albo za ciężki samolot.


Może dlatego Tupolew się rozbił
Były wypadki lotnicze spowodowane błędną interpretacją chartów i albo jakiś pas się okazał za krótki, albo jakaś antena za wysoka.
 
Last edited:

Proxy84

Fachowiec
Panowie i Panie, pilne pytanie! W modelu S Plaid 2024 zniknęła zakładka "zużycie" w aplikacji energia i ten przydatny wykres zużycia energii chwilowej, dla 25, 50 i 100 km! W 3 performance ciągle mam z najnowszym soft. Ktoś coś? Gdzieś przenieśli? Przecież kiedyś to było w ogóle na wyświetlaczu przed oczami a teraz w ogóle usunęli?
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Co prawda wolna jazda (średnia 40km/h) między wioskami doliny Tamizy, ale zużycie mnie pozytywnie zaskoczyło:

1720625981965.png
 
Top