Tutaj nie dyskutuje się o BMW, bo to forum Tesli

  • Thread starter Konto skasowane na życzenie 2023/11/09
  • Start date
  • Tags
    None

Michal

Moderator
Konta na tamtym forum założyć się nie da - czekam od kilku dni na "akceptację" i chyba się nie doczekam.
Nawet nie chciałem trolować, tylko dać znać tego gościowi z i3, żeby sprawdził zbiornik paliwa, bo to pewnie jest u niego problemem.
 

Halisep

Posiadacz elektryka
Wszyscy tutaj wiedzą, że @Redoo od początku pisał bzdury, ale przynajmniej jedno mu się udało. W końcu był tu jakiś ruch i wymiana doświadczeń.
 

tom9001

Zadomawiam się
Okej, natomiast ja z boku odbieram tą dyskusję jako początek do zażartej walki (mam wrażenie lekkiej agresji we wpisach). Swoją drogą, jak obserwuję dyskusje na elektrowozie to często mam tu takie wrażenie że ludzie próbują sobie wzajemnie nawrzucać za to jaki model auta wybrali. Ja nie Lubie tesli to nawrzucam wszystkim co mają tesle, nie lubię bmw to nawrzucam wszystkim co kupili bmw
Najlepsze są komentarze pod artykułami o problemach europejskich producentów, że już są zaorani, to tylko powolna agonia i ogólnie to jest super. Oni chyba myślą że jak na rynku zostanie tylko Tesla z Chińczykami to samochody za darmo będą rozdawać
 

ypl

Pionier e-mobilności
No właśnie o to mi chodzi, nie ma sensu na siłę próbować komuś udowodnić że źle wybrał bo auto X ma mniejszy bagażnik od Y. Każdy ma jakiś swój gust, indywidualne potrzeby itd. nie ma sensu się o takie rzeczy napinać - szkoda życia, zdrowia i nerwów :D
Jasne, ja raczej piszę tutaj na zasadzie wymiany poglądów, oprócz czynników mierzalnych wyboru auta, są jeszcze subiektywne niemierzalne, i całkowicie rozumiem to, że ktoś jest przywiązany do marki, że chce mieć dwa czy trzy auta tej samej marki na podjeździe, też tak miałem, jest to fajne bo wsiadasz do każdego pojazdu i czujesz się jak w domu. Ja się na tę obecną generację rozstałem z BMW, niewykluczone, że wrócę, ja nie byłem fanem marki, tylko fanem technologii, zawsze imponowały mi nowe technologie jakie BMW wprowadzało w kolejnych generacjach, aktualnie, brakuje mi tego w obecnej generacji.
 

Robur82

TM3 SR HL 24 Enyaq 80 23r
Grube przeceny na WV, oczywiście ze stocku nie z konfiguratora. A tak zarzekali się, że nie puszczą ceny.
id4 77kwh 170pln

ID Buss niby z 350 pln na 215pln
 

Halisep

Posiadacz elektryka
Cena id.buzza uwzględnia dotację, więc 248 brutto. I tak nieźle.
 

KrzyCh

Posiadacz elektryka
Wszyscy tutaj wiedzą, że @Redoo od początku pisał bzdury, ale przynajmniej jedno mu się udało. W końcu był tu jakiś ruch i wymiana doświadczeń.
Haha - ja bym nawet obstawał przy wersji, że to dział marketingu cyfrowego. Trol czy marketing - faktycznie ożywił dyskusję.

Ale - mam w związku z tym pytanie:
Zanim wybrałem TMY, bardzo chciałem kupić iX1. Nie będę się rozpisywał dlaczego wybrałem Teslę (chyba, że komuś bardzo zależy), ale bardzo mnie interesują różnice w odbiorze pomiędzy iX1, a iX3. Ew i4. Wiem, że to inne segmenty, budżety ale dla mnie to były rozważane modele. I nie chodzi mi i tabelki, youtuby tylko wrażenia użytkownika (gdy np. ktoś rozważał te modele lub dłużej nimi pojeździł).
 

Beep21

Posiadacz elektryka
Haha - ja bym nawet obstawał przy wersji, że to dział marketingu cyfrowego. Trol czy marketing - faktycznie ożywił dyskusję.

Ale - mam w związku z tym pytanie:
Zanim wybrałem TMY, bardzo chciałem kupić iX1. Nie będę się rozpisywał dlaczego wybrałem Teslę (chyba, że komuś bardzo zależy), ale bardzo mnie interesują różnice w odbiorze pomiędzy iX1, a iX3. Ew i4. Wiem, że to inne segmenty, budżety ale dla mnie to były rozważane modele. I nie chodzi mi i tabelki, youtuby tylko wrażenia użytkownika (gdy np. ktoś rozważał te modele lub dłużej nimi pojeździł).
iX3 u mnie jest zdyskwalifikowane przez to że ma jeszcze stary OS, jakby przez to było sporo tańsze to do zastanowienia.

iX1 miałem okazję dostać dwa razy na weekend jak moje oczekiwanie na i4 się przedłużało i dealer zgodził się coś mi wypożyczyć jak potrzebowałem auta na weekendowy wyjazd. Na moje potrzeby ma zbyt małą baterię, do miasta i jazdy podmiejskiej jest całkowicie wystarczająca, natomiast na autostradzie co 200-250 km trzeba myśleć o ładowaniu. Jakość materiałów była okej, bardzo dobre światła. Mnie irytował brak fizycznego przycisku od ogrzewania kierownicy, trzeba to uruchamiać z ekranu. No i wyświetlacz od nawigacji, multimediów itd mógłby być większy (taki jak w i4 albo ix)
 
Top