Tutaj nie dyskutuje się o BMW, bo to forum Tesli

  • Thread starter Konto skasowane na życzenie 2023/11/09
  • Start date
  • Tags
    None

Sceptyczny entuzjasta

Posiadacz elektryka
Miesiąc temu zrobiłem trasę 200km w jedną autostradą i enyag przy 140 na tempomacie wyszedł 24kwh/100. W optymalnych warunkach temperaturów 15-20C

f11 kombi 3.0D przy takiej prędkości pali 8
Nikt nie pisze o Kodiaq, sam powołujesz się na spalanie Enyaqa. Poza tym z doświadczenia ze swoim samochodem wiem, że masa nie wpływa aż tak bardzo zużycie w trasie. Bardziej współczynnik Cx i powierzchnia czołowa, dlatego porównywanie kombi i SUVa nie ma sensu. Nawet jeśli brać podnuwagę masę Enyaq przekracza chyba 2,2 tony.
 

Robur82

TM3 SR HL 24 Enyaq 80 23r
każdy elektryk jest klika set kg cięższy od spalinowego odpowiednika, ale to nie jest dla niego usprawiedliwieniem. Masz racje cx w trasie bardziej odpowiada za zużycie. Na krajówkach jest to marginalny paramteer. F11 w kombi nie ma najlepszej aerodynamiki, jest szerszy i dłuższy od enyaqa. Jeszcze inaczej, bmw nigdy aż tak kurczowo nie trzymałem się rygoru 140km, często było to ponad 160km, bez boksa na dachu nigdy 8l/100 nie przekroczyłem. Wynik z dystrybutora, litry dzielone przez przejechany dystans. Licznik według GPS oszukuje niecale 2%. W Enyaqu chyba 2,5%.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Mam 1000 koni w krowie 2790kg i zapierdziela jak rakieta, kompletnie mnie oszczedzanie nie interesuje. Jadę jak spaliniakiem a nawet ostrzej, bo to jest przyjemne.
Nie przekraczam za, wiele ograniczeń , ale przyśpieszam mocniej niz innymi autami, bo to jest akurat super przyjemne. I pali mi średnio 24 kwh/100km.Ale zejscie do ok 20/21 nie jest problemem gdybym tylko tak chciał., tylko to będzie poziom jazdy np jak u Leafa lub jeszcze niżej ?

Który ICE o takich parametrach i przy takiej jeździe zejdzie poniżej np 10l?
Mały cooper 1,6cc 120 KM? palił 12l. ;V8 6l 320KM 17 l ; V6 3,6l, 285 KM 14 l... Itd

Pomijam, że jeżdżę w ponad 90% minimum na promieniach słonecznych. I czy mi spali przeliczając np 5 litrow jak motorower czy 17 jak V8 to i tak nie ma, znaczenia.
 
Last edited:

Michal

Moderator
Uwaga, uwaga... po ponad 2 tygodniach oczekiwania łaskawie zaakceptowali mi konto na forum tak polecanym w tym wątku... Już zdążyłem zapomnieć o temacie ale przyszedł mail, więc zaglądam tam, a to jeden gość pisze w zasadzie 90% nowych wątków i "przy okazji" w podfora wkleja ten artykuł Business Insider z paszkwilem o Tesli oczywiście. Chociaż na podforum iX3 śmiesznie go zjechał tam już ktoś inny, że artykuł jest tendencyjny :)

Ja się nie dziwię, że tam nie ma ruchu, jak ktoś ma problem, chce założyć konto i czeka 2 tygodnie na rejestrację żeby założyć wątek, a wątki zakłada w zasadzie tylko jeden fan BMW (50 z nich to linki z jakiegoś portalu blogbmw) i gada w zasadzie z jednym innym gościem :p
Równie dobrze można po prostu czytać tamten portal.
 

Michal

Moderator
Trochę ma, bo na podstawie moich doświadczeń bardzo dobrze widać, że forum.elektrowoz.pl, jest naprawdę unikalne. Użytkownicy tutaj mogą się zarejestrować i w ogóle występują, piszą posty, dostają odpowiedzi. Dobra nie ważne... Tak tylko chciałem dać znać jak to wygląda.
 

vwir

Pionier e-mobilności
Trochę ma, bo na podstawie moich doświadczeń bardzo dobrze widać, że forum.elektrowoz.pl, jest naprawdę unikalne. Użytkownicy tutaj mogą się zarejestrować i w ogóle występują, piszą posty, dostają odpowiedzi. Dobra nie ważne... Tak tylko chciałem dać znać jak to wygląda.
No tylko nie ma postów tegoż użytkownika, więc widzisz jedną stronę dyskusji. Gdy nie ma cytatu to już w ogóle takie wyrwane z kontekstu wypowiedzi są kompletnie bez sensu.
 

Sceptyczny entuzjasta

Posiadacz elektryka
A ja tam ciągle czekam, aż mi salony odpiszą ile w końcu takie bmw kosztuje :rolleyes:
A tam będziesz czekał. Poczuj klimat salonu BMW. Idź, porozmawiaj, poproś o przygotowanie oferty i termin jazdy próbnej, a potem będziesz elegancko zignorowany. Nigdzie tak nie olewają klienta jak tam :)

Jak będę miał chwilę to czysto turystycznie przejadę się na Conrada w Krakowie zobaczyć i5. Z otomoto wynika, że stoi jedno w salonie. Ciekaw jestem wrażeń na żywo.
 

pmlody

Pionier e-mobilności
A tam będziesz czekał. Poczuj klimat salonu BMW. Idź, porozmawiaj, poproś o przygotowanie oferty i termin jazdy próbnej, a potem będziesz elegancko zignorowany. Nigdzie tak nie olewają klienta jak tam :)

Jak będę miał chwilę to czysto turystycznie przejadę się na Conrada w Krakowie zobaczyć i5. Z otomoto wynika, że stoi jedno w salonie. Ciekaw jestem wrażeń na żywo.
E tam, koleżanka czeka na odzew z merca już drugi rok ;)
 
Top