Wizualizacja danych UDT o ładowarkach - historia ładowania i dostępności

Michal

Moderator
Dodałem wybór złącza.
Planuję jeszcze dodać wybór operatorów ale za długo mi z tymi pierdołami schodzi i trochę mi się nie chce :p
 

Michal

Moderator
Podsumowując (dopisałem w pierwszym poście):
  • Dodałem mapę punktów ładowania w kilku miejscach i pod linkiem "mapa" można filtrować punkty po mocy oraz rodzaju złącza.
    • Mam w planie dodanie możliwości filtrowania po operatorach (będzie można wybrać kilku).
    • Są też mapy pokazujące punkty po wybraniu konkretnego operatora albo nowo dodane (na razie nie jest to jeden kod, więc w każdym miejscu działa trochę inaczej).
    • Mam w planie dodanie różnych znaczników w zależności od mocy i dostępnego złącza, ale nie wiem kiedy to się uda, bo trzeba je wytworzyć i zakodować.
 

vwir

Pionier e-mobilności
Łoooo Panie... Klasa! Właśnie dzięki Twojej mapce znalazłem takie cuś:
o tutaj:
1678310952585.png

Czyżby wreszcie parking ze słupkiem AC na parkingu w Balicach? Na plugshare go jeszcze nie ma. Jutro tam zadzwonię i popytam, bo akurat niedługo wylatuję i taki słupek by mi się przydał.
 

Michal

Moderator
Super! To już chyba drugi punkt, który znalazłeś w ten sposób :D
Naprawdę fajnie, że są z tego jakieś efekty, bo jeszcze miesiąc temu chciałem zaorać ;)
 

Michal

Moderator
Podrzucam mały update używania witryny:
1680630706520.png
(pewnie gdybym pozwolił botom indeksować zawartość to było by tego więcej)
 

Michal

Moderator
Update używania aplikacji:
1682280501857.png
 

Michal

Moderator
Dostałem dziś pytanie o niezgodność cen Tesli w mojej aplikacji z cenami na stronach, więc opisuję też tutaj dla wszytskich:

Dotyczy ev.warszawa.pl [łamane na ] tesla

Aplikację robiłem dla siebie i chodziło o to, żebym widział ile ja musiałbym zapłacić za auto jeśli kupiłbym z danego kraju, a ja nie dostanę dopłaty we Francji, więc do ceny pokazywanej na stronie trzeba doliczyć wartość dopłaty i w cenie w PLN już je uwzględniam przy nowych autach.
Obecnie aplikacja korzysta z takiej tablicy doliczającej do cen dopłaty:
$discounts = array(
'de_DE' => 3570,
'fr_FR' => array(
45000 => 7000,
60000 => 3000,
999999 => 0
),
'en_IE' => 5000,
'it_IT' => 4000,
'de_AT' => 2400,
);

Opiszę na przykładzie Francji, bo tam jest najbardziej skomplikowany przypadek:
  • Dla ceny auta niższej niż 45000 eur oni mają dopłatę 7000 eur, więc przy wyliczaniu ceny w PLN doliczam te 7000 eur zanim podam cenę PLN.
  • Dla cen w zakresie 45000-60000 dopłaty jest 3000 eur i tak samo doliczam tę wartość przed przeliczeniem na PLN.
  • Powyżej 60000 eur nie ma już dopłat, więc wstawiłem przedział 60 000 - 999 999 eur i dla niego zero ;)
Kursy walut ściągam codziennie z NBP, więc tutaj nie powinno być rozjazdów.

Ps. Jest niezerowa szansa, że mam nieaktualne kwoty dopłat na poszczególnych rynkach - jeśli takie coś widzicie, to dajcie znać, poprawię.
 

Michal

Moderator
Przy okazji wrzucę update ruchu na stronie (około 7 maja zacząłem mierzyć wejścia na sekcję z samochodami):
1686245492203.png
 

Michal

Moderator
Widzę, że opisałem ten temat dopłat wcześniej tutaj:
:p
 

Michal

Moderator
A ja się dziwiłem, co tak mało ostatnio przyrasta rozmiar bazy :ROFLMAO: sprawdzałem nawet pod dniach ile codziennie wpadało updatów statusów i nie zauważyłem, że od 22.07 zero, bo kompletnie nie spojrzałem na daty i do tego nie wiedziałem jaki dzień miesiąca dzisiaj mamy :ROFLMAO::ROFLMAO:

Ps. przy okazji wyszło, że około 14-15.07.2022 Greenway praktycznie przestał wysyłać updaty (wpadało 5000 dziennie, a wpada 500). Może ktoś od nich przeczytał wątek i uznał, że to zdradza za dużo na temat ich działania :p
View attachment 6110

Wygląda na to, że GreenWay w lutym zaczął znowu wysyłać poprawione dane do UDT, a w kwietniu wrócili do poprzednich ilości updatów (wykres tylko dla GW):

1687161413985.png


Ogólnie ilości raportowanych do UDT ładowań dla 18 najczęściej raportujących operatorów za ostatnie 30 dni:
1687161568145.png
 
Last edited:
Top