Wizualizacja danych UDT o ładowarkach - historia ładowania i dostępności

Michal

Moderator
Słuszna uwaga - w samym wrześniu wpadły mi 2 polecenia na TMY, więc statystyka bardziej rzetelna to 2 TM3 vs 7 TMY (swój TM3 pomijam), co daje jakieś 22% TM3 vs 78% TMY ;)
 

inter

Pionier e-mobilności
Słuszna uwaga - w samym wrześniu wpadły mi 2 polecenia na TMY, więc statystyka bardziej rzetelna to 2 TM3 vs 7 TMY (swój TM3 pomijam), co daje jakieś 22% TM3 vs 78% TMY ;)
Sam jestem ciekaw, ile się nowych 3 sprzedało we wrześniu ;) A pierwsze odbiory, w listopadzie i demówki do jazdy.
 

inter

Pionier e-mobilności
Co ciekawe, niektóre Lidle i Kauflandy chyba poprawnie raportują stan swoich ładowarek, co może być przydatne, bo są jednak darmowe.
Jeśli ktoś miałby okazję sprawdzić i potwierdzić, czy dane o ładowaniu od UDT się zgadzają to dajcie znać.

Kiedyś na prośbę @vwir dodałem powiadomienia o zwolnieniu się ładowarki wysyłane na email i może tutaj miałoby to sens. Usunąłem je jednak po jakimś czasie, bo nikt nie używał :p
Ładowarka na Lidlu w Mysłowicach stoi, aktualnie ogrodzona taśmami.
 

Michal

Moderator
Ładowarka na Lidlu w Mysłowicach stoi, aktualnie ogrodzona taśmami.
Nie ma jej jeszcze w danych UDT. Nie ma też nowej postawionej chyba w tym miesiącu przy Lidl Kolonia Lesznowola. Próbowałem się podłączać kilka dni temu i nie działa jeszcze, a w sklepie nie wiedzą kiedy ruszy.
 

Michal

Moderator
Chyba trochę źle widzisz, bo po odfiltrowaniu są:
1694703387301.png

Chyba, że masz na myśli, że brakuje linka na górze strony, który pokaże historyczne oferty - dodałem specjalnie dla Ciebie ;)
Dla Ciebie usunąłem też ograniczenie, które ukrywało auta z GB i IE.
Jeśli komuś to będzie mocno przeszkadzało, to może w końcu zrobię porządne filtry z możliwością wybierania/ukrywania wielu elementów i wtedy każdy sobie wyklika co będzie chciał...
 
Last edited:

nabrU

Pionier e-mobilności
A widzisz, to kwestia mojego zrozumienia działania strony, której trzeba przyznać nigdy nie używałem, bo u nas jakiegoś 'polowania' na Teslę raczej nie trzeba było robić. Dzięki za poprawki pode mnie (y)

Masz coś przeciw jeśli udostępnię link do Twojej stronki na grupie w UK? Może to być tylko z pożytkiem dla nas tutaj, bo komuś referale może wpadną. Oczywiście zaznaczę że to Twoja stronka.

P.S. Co to jest 'cena2'? Już doczytałem w innym wątku.
 
Last edited:

Michal

Moderator
Zacznę od tyłu.
Nie ten wątek, bo tutaj piszemy raczej o danych z UDT ;)

Cena2 to cena po "poprawkach" :)
Kiedyś była tam cena przeliczona "na nasze" (uwzględniając różnice w VAT i dopłatach) oraz dla osoby prowadzącej działalność gosp. po odliczeniu podatków. Obecnie jest przeliczona tylko pod kątem VAT oraz dopłat w innych państwach.
Dodatkowo dla Państw nie będących w Unii Europejskiej doliczam 10% cła oraz VAT.

Udostępnić możesz ale prosiłbym zrobić to tak jak ja, czyli nie podając pełnego linka do strony żeby boty nie zaczęły mnie maltretować. Najlepiej w formie:
"https://ev.warszawa.pl i jak dopiszesz na końcu adresu /tesla/ to pojawi się lista obecnie dostępnych do zakupu aut od Tesli w Europie"
Dobrze też dodać taką prośbę ode mnie żeby nie udostępniać linków bezpośrednich online.
Jak boty mnie zaczną atakować, to serwer będzie zdychał i będę musiał coś z tym zrobić, a najprostszą opcja będzie dla mnie zmiana folderu, a wtedy wszyscy niewtajemniczeni stracą dostęp :p
 
Last edited:

nabrU

Pionier e-mobilności
Udostępnić możesz ale prosiłbym zrobić to tak jak ja, czyli nie podając pełnego linka do strony żeby boty nie zaczęły mnie maltretować. Najlepiej w formie:
"https://ev.warszawa.pl i jak dopiszesz na końcu adresu /tesla/ to pojawi się lista obecnie dostępnych do zakupu aut od Tesli w Europie"
Dobrze też dodać taką prośbę ode mnie żeby nie udostępniać linków bezpośrednich online.
Jak boty mnie zaczną atakować, to serwer będzie zdychał i będę musiał coś z tym zrobić, a najprostszą opcja będzie dla mnie zmiana folderu, a wtedy wszyscy niewtajemniczeni stracą dostęp :p

Wiesz co, to chyba nie będę robił kłopotu i nie będę nic rozpowszechniał, bo nie mam żadnej gwarancji, że ktoś pełnego adresu strony 'otwartym tekstem' gdzieś nie zalinkuje.

OK kończe już ten off-topic...
 

Michal

Moderator
Gwarancji nikt nie ma ale nie bój żaby, jak się pojawia problemy, to będziemy rozwiązywać ;)
Może czas na lepszy serwer, może na mały refaktor aplikacji żeby boty jej nie zabijały.
 
Top