Wpis przebiegu do CEPiK

dawidpl

Nowy na Forum
Mam pytanie odnośnie wprowadzenia przebiegu pojazdu do CEPiK na ostatni dzień trwania przedsięwzięcia - dofinansowanie mój elektryk. W umówię dofinansowania mam zapis, który ode mnie tego wymaga. Zastanawia mnie czy mogę po prostu umówić się na stację diagnostyczną, i oni mi to po prostu wpiszą? Ktoś z Was musiał już to robić?
 

Michal

Moderator
Bardzo dobre pytanie, bo ja nadal nie otrzymałem dopłaty, a za miesiąc z hakiem kończy mi się "przedsięwzięcie" :p
Dzisiaj dowiedziałem się, że muszę podpisać jakiś aneks do pierwotnej umowy i mój leasing (PKO leasing), wymaga ode mnie oświadczenia o przebiegu i zdjęcia licznika na koniec "przedsięwzięcia" :p
 

lookash_c

Pionier e-mobilności
Bardzo dobre pytanie, bo ja nadal nie otrzymałem dopłaty, a za miesiąc z hakiem kończy mi się "przedsięwzięcie" :p
Dzisiaj dowiedziałem się, że muszę podpisać jakiś aneks do pierwotnej umowy i mój leasing (PKO leasing), wymaga ode mnie oświadczenia o przebiegu i zdjęcia licznika na koniec "przedsięwzięcia" :p
Napisz, że nie wiesz jak się zdejmuje licznik ;-)
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Borykam się z tym już jakiś czas. We wrześniu dostałem maila przypominającego o takim obowiązku zgodnie z umowę. Mail przyszedł dokładnie na miesiąc wcześniej były w nim wszelkie potrzebne informacje jak wypełnić oświadczenie, jak je podpisać itd. Oświadczenie pobrałem z podanego linka i przebiegło to bez kłopotów ale trzeba było podać przebieg na koniec okresu trwałości przedsięwzięcia. W związku z tym zapisałem sobie dokument i odłożyłem w czasie. Gdy 23.10 wróciłem do tematu, podpisałem dokument i próbowałem umieścić dokument w sieci korzystając z podanego linku, okazało się że stracił on ważność. Podobnie nieważny jest ten do pobrania oświadczenia. Podjąłem próbę kontaktu z infolinią ale uzyskałem tylko ogólnikową informację aby wysłać oświadczenie na maila, zrobiłem to ale nie mam żadnego potwierdzenia że ktoś się tym zajął. W informacji na temat samochodu po sprawdzeniu nie ma nic na temat przebiegu i teraz nie wiem za bardzo jaki zrobić następny krok. Na pewno spróbuję jeszcze raz zadzwonić ale nie wiem czy to coś pomoże.
 

Attachments

  • 00F1D932-80EF-43B2-B5AC-7A5511067B57.png
    00F1D932-80EF-43B2-B5AC-7A5511067B57.png
    1,2 MB · Liczba wyświetleń: 56

consigliero

Posiadacz elektryka
W zasadzie to problem polega na czym innym. Ja się wczytałem w umowę jak i w oświadczenie które trzeba złożyć to zarówno podczas podpisywania umowy jak i na końcowym oświadczeniu, zobowiązujemy się do dokonania wpisu do CEPIK, teraz to do mnie dotarło. Bylem przekonany że powiadomienie NFOŚiGW kończy sprawę i to oni przekażą sprawę do CEPIK, w końcu to jedna firma, ale tak nie jest ze względu na punkt drugi oświadczenia o trwałości przedsięwzięcia jak i oświadczenia złożonego podczas podpisywania umowy. Pojechałem ma stację diagnostyczną, pewnie gdybym się uparł i zrobił przegląd to wpis by się pojawił w CEPIK, ale z jakiego powodu miałbym robić przegląd rok wcześniej? Pojechałem na posterunek policji i poprosiłem o zrobienie kontroli drogowej i teraz już formalnie wpis się pojawi, a to że nie jest on dokonany na koniec okresu trwałości przedsięwzięcia, chyba będę musiał z tym żyć. Mają w końcu moje oświadczenie a przebieg się zmienia.
 

Attachments

  • E1CE0096-21CB-49F5-880E-CA395E8CD869.jpeg
    E1CE0096-21CB-49F5-880E-CA395E8CD869.jpeg
    417,7 KB · Liczba wyświetleń: 60

Michal

Moderator
Super pomysł!
Myślę, że chodzi tylko o potwierdzenie wypełnienia minimalnego przebiegu określonego umową, więc nie powinno być problemu z inną / trochę wcześniejszą datą.
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Problem w tym że dla mnie jako osoby fizycznej nie ma żadnego minimum. Jak teraz czytam tą umowę to jest ona jak zwykle niespójna , W jaki sposób mam spełnić warunek wpisania stanu drogomierza będąc 22.10 gdzieś zagranicą, mam zdjęcie z przebiegiem plus oświadczyłem. Jednym słowem jak będzie się ktoś chciał czepiać to paragraf zawsze znajdzie.
 

Attachments

  • 1E71F763-E805-4B71-96E0-A418E2923AC5.jpeg
    1E71F763-E805-4B71-96E0-A418E2923AC5.jpeg
    47,6 KB · Liczba wyświetleń: 25
Top