Wrażenia z jazdy w trasie

KrzyCh

Posiadacz elektryka
Być może nie będę tu oryginalny, ale też wyskoczyliśmy z żonką w weekend, żeby się przejechać 😀. Wybór padł na Bratysławę. Z WRO to jakieś 400-500 km zależnie od wybranej opcji. Fajne miejsce na weekend.
Niestety żona niezadowolona 😉, bo dzięki ”range anxiety” i konieczności częstego ładowania w trasie mieliśmy się częściej zatrzymywać, a tu nici z planów.
Do Bratysławy był przystanek na SU w Brnie, ale nie można było spokojnie zjeść zupy bo się samochód za szybko naładował.
Na miejscu zwiedzanie i ładowanie w hotelu do 100% I zarysowana felga o krawężnik 😞.
W drodze powrotnej miał być test pojemności baterii i zakupy morawskiego wina + jakieś zwiedzanie więc pojechaliśmy bokami ale bez oszczędzania, tak do 110 km/h. Po drodze góry, deszcz i od granicy PL 9-12 stopni. Dojechaliśmy z 12%. Pojemność wyszła 72,7 kWh, spalanie 143 Wh/km.
Nie wiem - może coś się popsuło?
Też mi wróciło z młodości jeżdżenie dla jeżdżenia 😀.

IMG_0805.jpeg
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Co prawda nie mam Tesli, ale już dawno przestałem patrzyć na spalanie. Też tak miałem na początku a później mi spowszedniało ;)
 

KrzyCh

Posiadacz elektryka
Tym razem Valtice, a dokładniej Piwniczka Zamkowa AD 1430. O dziwo podszedł mi Merlot 2018 (€15) i jeszcze bardziej Müller Thurgau 2021 (też chyba €15). Ale tam winnic jak zatrzęsienie, a okolice zwiedza się z własnym kieliszkiem do wina zamiast aparatu fotograficznego 😉.
IMG_0080.jpeg

Ja chyba też nie patrzę jakoś szczególnie na spalanie - mierzyłem pojemność baterii by w przyszłości oszacować degradację. Mam nadzieję, że jazda Teslą mi nie spowszednieje, bo zastąpiła mi motocykle, z których zrezygnowałem. Po tygodniu i 2500 km myślę, że to jest to. Zobaczymy co dalej.
 

ELuk

Pionier e-mobilności
Tym razem Valtice, a dokładniej Piwniczka Zamkowa AD 1430. O dziwo podszedł mi Merlot 2018 (€15) i jeszcze bardziej Müller Thurgau 2021 (też chyba €15). Ale tam winnic jak zatrzęsienie, a okolice zwiedza się z własnym kieliszkiem do wina zamiast aparatu fotograficznego 😉.
View attachment 10597

Ja chyba też nie patrzę jakoś szczególnie na spalanie - mierzyłem pojemność baterii by w przyszłości oszacować degradację. Mam nadzieję, że jazda Teslą mi nie spowszednieje, bo zastąpiła mi motocykle, z których zrezygnowałem. Po tygodniu i 2500 km myślę, że to jest to. Zobaczymy co dalej.
Takie zużycie to akcepuję i konsumuję … 👍
 

nabrU

Pionier e-mobilności
@Pabloss
Wszystko zależy gdzie jedziesz (a właściwie jaka jest infrastruktura;)). Np. w Holandii gdzie masz co ~30km ładowarki (przeważnie 300kW + SuC) zasięg nie stanowi żadnego problemu.
 

Pabloss

Posiadacz elektryka
@Pabloss
Wszystko zależy gdzie jedziesz (a właściwie jaka jest infrastruktura;)). Np. w Holandii gdzie masz co ~30km ładowarki (przeważnie 300kW + SuC) zasięg nie stanowi żadnego problemu.
Właśnie tam jadę (Amsterdam) ze Śląska.
P.S. chociaż bardzo bym był zadowolony jak wraz z moim stylem jazdy (spokojny) jak i przejechanymi kilometrami licznik pokazał by coś więcej niż 418 km zasięgu przy 100% baterii.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Eee to zero ściskania pośladków, jedziesz do raju EV. Wspomnisz moje słowa.(y)
Trzymaj się SuC i Fastned (większość mają 300kW) no chyba, że masz jakieś karty (Elli, Enel X) to pewnie Ionity będziesz odwiedzał, ale tych jest mniej (zero na północy kraju).
Styl jazdy w NL jest bardzo spokojny (100km/h ograniczenia na autostradach w godz. dziennych) więc z zasięgiem będzie OK.
Miłej podróży (y)

P.S. Poczytaj też tutaj
 
Last edited:
Top