Wrażenia z jazdy w trasie

Chris

Posiadacz elektryka
to ja powiem o swoich wrażeniach z jazdy w trasie po tygodniu użytkowania: ale to zapierd...! ;). Jedynym minusem tego auta jest to, że muszę je zaraz oddać żonie....

A jeżeli chodzi o zużycie energii, to wiem tylko tyle, że jak się kończyła, to doładowałem. Tak samo miałem w Mustangu 5.0 GT, także pod tym względem niczym się nie różnią ;), jedynie Tesla jest trochę szybsza :)
 

ypl

Pionier e-mobilności
to ja powiem o swoich wrażeniach z jazdy w trasie po tygodniu użytkowania: ale to zapierd...! ;). Jedynym minusem tego auta jest to, że muszę je zaraz oddać żonie....

A jeżeli chodzi o zużycie energii, to wiem tylko tyle, że jak się kończyła, to doładowałem. Tak samo miałem w Mustangu 5.0 GT, także pod tym względem niczym się nie różnią ;), jedynie Tesla jest trochę szybsza :)
Yup, fajnie się tymi "żarówkami" jeździ :cool:
Ja dzisiaj oddałem ygreka na mycie detailingowe, po majówce w krakowie masakra w środku i usyfiony na zewnątrz, że hej, i pojechałem sobie do biura piątką, ale powiem Wam, że mam teraz poczucie, że piątka jest przestarzała ...
To bardzo fajne auto, typowy niemiecki "pancer wagen", ma wiele rzeczy których mi czasami w ygreku brakuje. Natomiast jak się siedzi pod kloszem spalinowej motoryzacji to się tego nie poczuje, dopiero jak się trochę pojeździ elektrykiem to wtedy widać jakie to spalinowe muzeum jest. Jasne, fajnie jak warczy głośno silnik i strzały z rur idą, ale po dwóch tygodniach zabawy mercedesem amg gts już mnie to aż tak nie bawiło, a wręcz czasami męczyło, a jak w trasę pojechaliśmy to po przejechaniu 300 kilometrów "łeb jak sklep".
Idę sobie pojeździć ygrekiem po mieście trochę, dawno tak nie miałem, żebym sobie jeździł gdzieś bez celu tylko dla zabawy 😁
 

gim-kg

Pionier e-mobilności
W Y LR nie ma "Sport" jest "Standard".
Sport jest w pojazdach Performance.
Ja o tym wiem, ale @ypl w stopce ma LR a pisze o trybach Chill i Sport. Wiec albo źle pisze, albo ma boost (wtedy standard zmienia się na sport), albo ma Performance tylko źle wpisane w stopkę.
 

ypl

Pionier e-mobilności
Ja o tym wiem, ale @ypl w stopce ma LR a pisze o trybach Chill i Sport. Wiec albo źle pisze, albo ma boost (wtedy standard zmienia się na sport), albo ma Performance tylko źle wpisane w stopkę.
Dokupiłem boosta, gdyby to nie było dla żony to brałbym performance, ale tam za duża felga i niżej siedzi na zawiasie, więc dla żony się nie nadawało patrząc po dotychczasowym jej aucie i stanie felg. Szkoda, że nie można zamówić performance z felgą 19 cali i setupem zawieszenia jak w LR.
 

ypl

Pionier e-mobilności
Pojeżdżone, zamiast jeździć całkowicie bez celu, pojechałem do kumpla, przewiozłem go, dałem mu pojeździć i chłop jutro jedzie oglądać trójkę w performance, bo całe życie sedanami jeździł. Przeżył taki sam szok jak ja, gdy pierwszy raz wsiadłem do ygreka i się przejechałem. To tera chyba muszę innych kumpli obskoczyć jak to tak działa jak dzisiaj :LOL:
Tylko niech tesla te 5k kilometrów z referali trzyma to zaraz będę miał kilometrów na 3 lata jeżdżenia, będę musiał często do Chorwacji jeździć coś czuję :ROFLMAO:
 

marcinszczepanek

Posiadacz elektryka
Pojeżdżone, zamiast jeździć całkowicie bez celu, pojechałem do kumpla, przewiozłem go, dałem mu pojeździć i chłop jutro jedzie oglądać trójkę w performance, bo całe życie sedanami jeździł. Przeżył taki sam szok jak ja, gdy pierwszy raz wsiadłem do ygreka i się przejechałem. To tera chyba muszę innych kumpli obskoczyć jak to tak działa jak dzisiaj :LOL:
Tylko niech tesla te 5k kilometrów z referali trzyma to zaraz będę miał kilometrów na 3 lata jeżdżenia, będę musiał często do Chorwacji jeździć coś czuję :ROFLMAO:
ja też przewiozłem i dałem się przejechać moją MYP znajomemu, który na codzień jeździ mustangiem 5.0 v8. Jak to powiedział, wiedział że mustang ma odejście i troszkę z dystansem podchodził do tesli, ale takiego odejścia się nie spodziewał. I coraz bardziej rozważa zmianę mustanga na teslę, tymbardziej że mu się rodzina będzie powiększać :D
 

cooler

Pionier e-mobilności
Miałem to samo, znajomy się chwalił cls 63 AMG ale jak się ze mną przejechał to zaraz sprzedał i sciągnął Tesla M 3 rozbitka z USA :)
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Ludzie lubiący motoryzację, a nie kupujący domu, samochodu z myślą że będą kiedyś go sprzedawać szybko chcą spróbować. Niestety finanse i poprzednie auta w leasingch i kredytach ich czasem trzymają. Nie tylko z powodu iż będzie jakaś strata ale że to kłopot. A kupowanie na stan kolejnego to też problem (wiem bo mialem kiedyś 5 sztuk + motocykl i e biki). Wszystko to wymaga opieki i czasu aby nie zgniło.
Mam kilku znajomych z wypaśnymi brykami z grupy cenowej np 500+, którzy czekają na moment zakończeń umów, bo auta mają fajne i pomimo decyzji przejścia na ev nie chce im się kombinować.
 

Jac3k

Posiadacz elektryka
Ludzie lubiący motoryzację, a nie kupujący domu, samochodu z myślą że będą kiedyś go sprzedawać szybko chcą spróbować. Niestety finanse i poprzednie auta w leasingch i kredytach ich czasem trzymają. Nie tylko z powodu iż będzie jakaś strata ale że to kłopot. A kupowanie na stan kolejnego to też problem (wiem bo mialem kiedyś 5 sztuk + motocykl i e biki). Wszystko to wymaga opieki i czasu aby nie zgniło.
Mam kilku znajomych z wypaśnymi brykami z grupy cenowej np 500+, którzy czekają na moment zakończeń umów, bo auta mają fajne i pomimo decyzji przejścia na ev nie chce im się kombinować.

Ja dwa miesiące temu sprzedałem dużego SUV-a diesla i zostawiłem TM3LR, że tak powiem kompletnie mnie nie zachęcał do jazdy. Stoję przed dylematem zakupu elektryka i po rozważeniu innych marek ciągle wracam do Tesli ;-) Mimo jej wad i ułomności w niektórych aspektach związanych z serwisem i obsługą której ja nie doświadczyłem a znam tylko z opowieści forumowych ;-). W sumie inne marki posiadają lepszy blichtr i marketingowy wizerunek czym kuszą potencjalnych klientów ;-)
 
Top