Wyjazdy zagraniczne elektrykiem.

consigliero

Posiadacz elektryka
Ta w Drveniku też była darmowa
 

Attachments

  • 614A3E71-D17B-4097-A19E-3710F7FCA90E.jpeg
    614A3E71-D17B-4097-A19E-3710F7FCA90E.jpeg
    466,7 KB · Liczba wyświetleń: 89

consigliero

Posiadacz elektryka
Ja dzwoniłem na infolinię, również z pytaniem dodatkowym jak uruchomić ładowanie, bo wtedy nie było jej w aplikacji. Oczywiście zapytałem jak się wkłada wtyczkę
 

Alex

Fachowiec
Chciałem potwierdzić, że w Chorwacji sieć ładowarek Elen: jest darmowa. Do odblokowania słupka 22kW wystarczy dowolna karta RFID (u mnie poszedł Greenway) lub włączenie portu poprzez aplikację. Na wyspie Pag (Novalja) oraz na niektórych MOP-ach przy autostradzie są darmowe DC 50kW. W Zadarze słupki w samym centrum, więc i wolne miejsce zapewnione, i parkowanie oraz ładowanie darmowe. Jak wrócę opiszę cały wyjazd do Chorwacji w kwestii opłat, ładowań i wyboru trasy.
 

Attachments

  • Zadar Elen.jpg
    Zadar Elen.jpg
    563,4 KB · Liczba wyświetleń: 76
  • Pag-Novalija Elen.jpg
    Pag-Novalija Elen.jpg
    511 KB · Liczba wyświetleń: 93

Sierek

Fachowiec
Dzisiaj dostałem mail z Elen. Niestety czas darmowego ładowania w HR się skończył:

Dear Sir or Madam,



We would like to inform you that as of Monday, 24 January 2022, Hrvatska elektroprivreda will start charging for the EV charging service at publicly available ELEN charging stations at the following locations:

  • A1 Motorway: Vukova Gorica, Brinje Istok, Brinje Zapad, Janjče Istok, Janjče Zapad, Zir Istok, Zir Zapad, Kozjak Jug, Kozjak Sjever, Nadin Jug, Nadin Sjever, Prokljan Jug, Prokljan Sjever and Rašćane Gornje.
  • A2 Motorway: Lepa Bukva
  • A3 Motorway: Spačva, Babina Greda, Dragalić Jug, Gradna Jug, Gradna Sjever, Novska Jug, Novska Sjever, Križ Jug, Križ Sjever, Rastovica, Lučko Jug and Lučko Sjever.
  • A4 Motorway: Ljubeščica Istok and Ljubeščica Zapad.
  • A6 Motorway: Cernik and Lepenica Sjever.
EV CHARGING PRICE LIST:

Charging typeCharging from connectors at up to 22.1 kW of rated power Charging from connectors from 22.2 kW to 50 kW of rated powerCharging from connectors at above 50 kW of rated power
Price per kWh during higher rates (VAT included)*
HRK 2.70​
HRK 3.50​
HRK 4.95​
Price per kWh during lower rates (VAT included)*
HRK 2.31​
HRK 2.90​
HRK 4.45​
Allowed charging time
180 min​
60 min​
45 min​
Allowed charging time overrun (VAT included)
1.00 HRK/min​
1.00 HRK/min​
1.00 HRK/min​

*Duration of higher and lower daily rates:


  • daylight savings time (winter time): higher rates from 7.00 am – 9.00 pm; lower rates from 9.00 pm – 7.00 am.
  • daylight savings time (summer time): higher rates from 8.00 am – 10.00 pm; lower rates from 10.00 pm – 8.00 am.

Please do not hesitate to contact us in case of any additional information.

Regards,

eMobility team

https://elen.hep.hr/en
 

Alex

Fachowiec
Na tę chwilę jeszcze wszystkie punkty w aplikacji są "free of charge". Zobaczymy jak się sytuacja zmieni po 24 stycznia.
 
Top