Wyjazdy zagraniczne elektrykiem.

Alex

Fachowiec
Potwierdzam. Dziś przejrzałem mapę i wszystkie poza autostradami ładowarki 50kW DC są nadal darmowe. Cały Zagrzeb jest nadal darmowy. Katlovac obok autostrady jest darmowy. Można więc nadal dużo zaoszczędzić w podróży na południe kraju.
 

Cav

Pionier e-mobilności
Potwierdzam. Dziś przejrzałem mapę i wszystkie poza autostradami ładowarki 50kW DC są nadal darmowe. Cały Zagrzeb jest nadal darmowy. Katlovac obok autostrady jest darmowy. Można więc nadal dużo zaoszczędzić w podróży na południe kraju.
Będzie dodatkowa motywacja, żeby się nie spieszyć i zaplanować trasę z dłuższymi postojami (i noclegami).
Bałkany generalnie są piękne, czasem w głębi kraju ładniejsze, niż nad samym morzem (bo plaże akurat słabiutkie), a droga to też część wakacji...
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Potwierdzam. Dziś przejrzałem mapę i wszystkie poza autostradami ładowarki 50kW DC są nadal darmowe. Cały Zagrzeb jest nadal darmowy. Katlovac obok autostrady jest darmowy. Można więc nadal dużo zaoszczędzić w podróży na południe kraju.
To sprawdz jeszcze ceny noclegow na sezon 2022. Bo mozna sie zdziwic ;)

Oczywiscie sa jeszcze fajne tanie miejsca, ja znam w Razancu, ale ogolnie Chorwacja oszalala z cenami.
 

Lisciasty

Zadomawiam się
Poradzi ktoś w kwestii ewentualnych pułapek podczas jazdy niemiecką "czwórką"? Zgorzelec, Drezno, Chemnitz do Darmstadtu. Pojazd to eniro 64, interesuje mnie przejazd bez liczenia każdego cebuliona, możliwie jak najsprawniejszy. Kia charge jest, konto w ionity jest, co jeszcze można (lub się da) przygotować na Niemcy? Shell recharge nie mam bo mi nie chcieli dać w kraju, pewnie trzeba jakieś myki zagraniczne zastosować...
 

JareG

Pionier e-mobilności
Poradzi ktoś w kwestii ewentualnych pułapek podczas jazdy niemiecką "czwórką"? Zgorzelec, Drezno, Chemnitz do Darmstadtu. Pojazd to eniro 64, interesuje mnie przejazd bez liczenia każdego cebuliona, możliwie jak najsprawniejszy. Kia charge jest, konto w ionity jest, co jeszcze można (lub się da) przygotować na Niemcy? Shell recharge nie mam bo mi nie chcieli dać w kraju, pewnie trzeba jakieś myki zagraniczne zastosować...
Niemiecką 4 masz co ~200km Ionity (pierwsza zaraz za Dresnem, i te punkty są nawet częściej niż 200km, jakby Cię przymusiło). Możesz spokojnie jechać 120/h. Możesz też na wszelki wypadek zainstalować sobie apkę Bonnet, ustawić Germany jako 'ojczyznę' i to chyba jest najtańsza (i najwygodniejsza, bo nie tylko Ionity obsługuje) opcja :)

Pozdrawiam
 

Lisciasty

Zadomawiam się
Dzięki, myślałem że Bonnet już zwęszył rodaków cebulaków i nas przyblokował, chyba że to ten myk z ojczyzną w Germanii załatwia sprawę :]
Jest jakiś patent na wynalezienie hotelu gdzie mają parking ze słupkiem np. 11kW? W opisach hoteli które znalazłem jakoś mętnie to wygląda, a w plugshare klikać też niezbyt wygodnie...
 

JareG

Pionier e-mobilności
Dzięki, myślałem że Bonnet już zwęszył rodaków cebulaków i nas przyblokował, chyba że to ten myk z ojczyzną w Germanii załatwia sprawę :]
W lipcu się ładowałem via Bonnet na Ionity w Reichu :) Ten myk z ojczyzną umożliwia Ci stosowanie pakietów/abonamentu, czyli obniżenie ceny za 1kWh :)
Ino jeśli nie masz zainstalowanej apki wcześniej, to teraz musisz kombinować ze ściąganiem apki i instalacją ręczną - i to tylko na androidzie taka opcja jest, na iOS chyba duda blada.
Jest jakiś patent na wynalezienie hotelu gdzie mają parking ze słupkiem np. 11kW? W opisach hoteli które znalazłem jakoś mętnie to wygląda, a w plugshare klikać też niezbyt wygodnie...
Tego nie wiem, ale ja bym odpalił Booking.com i chyba była tam do zaptaszkowania opcja 'ładowarka dla elektryka' :)

Pozdrawiam
 
Last edited:
Top