wypadek/stłuczka czyli moje przygody z naprawą Tesla Model 3 SR+

solik

Pionier e-mobilności
Fat eTron pozdrawia ze zuzyciem 30 i bateria niecale 100 kwh :ROFLMAO: za kazdym razem jak wsiadam do Coopera S to mam ogromny ubaw jak te wielkie klocki probuja sie przeciskac z takim malym wozem stad niejako wybor Mini na drugiego EV bo czasem to nawet TM3 jest zbyt krowiaste do miejskiego ruchu
 

lookash_c

Pionier e-mobilności
2) ktoś odpowiedzialny za środowisko tak ustawi limity spalin które będą promować małe samochody. Teraz normy są inne dla SUVa a inne dla miejskiego auta, stąd take parcie na SUVy przez producentów. Najwięcej zarabiają na tych SUVach dzięki temu. A powinni płacić kary jak za zboże, gdzie tu ekologia ciągać kilkaset kilo do tony więcej, wozić głównie powietrze plus zajmować tyle miejsca na parkingach i drogach. Więcej spalin, pyłu z klocków hamulcowych i opon oraz większe korki.
Ano właśnie - idiotyczne jest to, że nie opłaca się produkować małych samochodów - mimo, że są małe i zużywają mniej paliwa, to w świetle regulacji lepiej wyprodukować dużego suva niż miejskie autko :-/
Dodatkowo ludzie mają często problem z jeżdżeniem małym autem - to takie mało prestiżowe, co nie stać mnie?! Od zakupu iOna ponad 2,5 roku temu mam nieustanną radochę z jeżdżenia małymi autami (mimo 2m wzrostu). Od niedawna zamiast iOna jest Twingo i oba dają dużo radości (i zwrotności nieosiągalnej dla innych aut ;-) ).
 

slaveq

Pionier e-mobilności
Ano właśnie - idiotyczne jest to, że nie opłaca się produkować małych samochodów - mimo, że są małe i zużywają mniej paliwa, to w świetle regulacji lepiej wyprodukować dużego suva niż miejskie autko :-/
Dodatkowo ludzie mają często problem z jeżdżeniem małym autem - to takie mało prestiżowe, co nie stać mnie?! Od zakupu iOna ponad 2,5 roku temu mam nieustanną radochę z jeżdżenia małymi autami (mimo 2m wzrostu). Od niedawna zamiast iOna jest Twingo i oba dają dużo radości (i zwrotności nieosiągalnej dla innych aut ;-) ).
Dokładnie tak, chcę kupić żonie małe sprytne auto miejskie segmentu B bo przytomnie sama twierdzi że wszędzie tym wjedzie, zaparkuje, bagażnik wystarczy na zakupy na nawet na weekendowy wyjazd z dzieckiem i jedyne o co prosi to zasięg powyżej 200 km. I co i z ev zostaje tylko corsa i 208. Ale jakbym chciał bezsensownego suva to do wyboru do koloru :(. Nie tak powinna rewolucja elektryczna wyglądać.
 

UseYbrain

Posiadacz elektryka
Jeszcze tylko taka uwaga do "czas to pieniadz", żeby spojrzeć całościowo na czas poświęcony na ladowanie ev lub tankowanie ice. Bo ja prawie od roku nie odwiedzałem stacji benzynowej z ładowarki korzystałem na wyjazd wakacyjny a jak miałem ice to kilka razy w miesiącu musiałem poświęcić te 20 minut na tankowanie, stanie w kolejce i słuchanie o sosie tysiąca wysp lub innym czostkowym do hot doga Pani/Pana przede mną.
Dokładnie to o to chodzi. Żona nie była na stacji już rok czasu, zawsze naładowany do pełna (lfp) rano. Oszczędność czasu ogromna. A na stacji Orlenu zawsze ktoś przede mną zamawiał hotdogi dla całej rodziny w chodzącym samochodzie na zewnątrz gdzie spaliny leciały do środka (połowa rodziny stała i paliła faje na stacji ) a ten za mną kaszlał mi kowidem na kark bo stał 10cm za mną. Ić pan w **** z tą standardową, głośną motoryzacją i tymi „kulturalnymi” jegomościami palącymi, plującymi i drzącymi japę. Ostatnio ładowałem sie na Orlenie i apka mi powiedziała ze za chwilę koniec ładowania więc wystartowałem z karczmy do samochodu ale wstąpiłem „tylko kupić redbula” do Orlenu i stałem 10 minut w kolejce bo wszyscy byli „nie nażarci”! Jak odłączyłem samochód to okazało się zapłaciłem 8,90 kary za „postój przy ładowarce”. Także „Obajtek ty ****u” samochody służbowe również zmieniam na elektryczne. Nie dam Ci więcej nakraść misiu złodziejski!
 

Zarek1988

Posiadacz elektryka
Jak rozumiem, denerwowałeś się na głodnych ludzi, którzy chcieli zjeść hot-doga a sam poszedłeś stanąć w kolejce po red bulla🤔

(wstąpiłem „tylko kupić redbula” do Orlenu i stałem 10 minut w kolejce bo wszyscy byli „nie nażarci”!) jakie to niesprawiedliwe, że ktoś Ci wszedł w kolejkę.


A jak nie chcesz żeby ktoś Ci kaszlał w kark, to są dwa rozwiązania:
1. Odwracasz się i pytasz, czy bardzo chce dostać buzi 😙😂
2. Wychodzisz z kolejki i wszystkie Twoje problemy zostają rozwiązane…
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Stanie w kolejce bez dystansu skończyło się gwałtownym cofnięciem mojej głowy, zapobiegającym odgryzieniu nosa przez Ratlerka, będącego na ramieniu poprzedzającego mnie kolejkowicza.
Atak tej bestii na moją twarz, spowodował że facetowi z tylu rozwaliłem nos potylicą.
 

viallos

Pionier e-mobilności
Ja nie wiem jak wy przeżyliście tyle czasu na tym świecie beż samochodów elektrycznych. :cool: Wyłania się jakiś obraz dramatycznej walki o przetrwanie ... co jeden to większy horror .. hehehe
 
Top