Consigliero ID.3 1st

JareG

Pionier e-mobilności
Aby nie śmiecić w innych miejscach to napiszę w swoim śmietniku. Chinook był z nami od początku i można powiedzieć że podporządkowaliśmy nasze życie pod niego. Dużo zyskaliśmy mając go przy sobie, ale teraz z perspektywy czasu, napiszę że był to z naszej strony egoizm. Jak widzę psa w mieście to widzę nas, nasze zachowanie niezbyt tolerancyjne dla innych którzy niekoniecznie pałali miłością do zwierząt.
Ja się wyniosłem z miasta pod las, a potem dalej, do lasu. Nikomu nie przeszkadzam, a futrzaki mają spokój.
Nie wiem jak sobie poradzić z obecną sytuacją bo tak zrównoważonego członka rodziny ciężko zastąpić. Patrząc na śliczne szczeniaczki, ja niestety widzę ich koniec, nawet jeżeli będzie to naturalny koniec, z tym się ciężko pogodzić.
W moim przypadku rozwiązanie nazywa się Dom Tymczasowy/Stały albo adopcja. Co jakiś czas znajome z fundacji proszą mnie o zajęcie się jakimś biedakiem zazwyczaj w poważnym wieku.. i najczęściej już u mnie zostaje. Ostatnio znajomy wet poprosiła mnie o wzięcie jednego malamuta na tzw. dożycie.. i się okazało, że jeszcze sobie pożyje :) Ale są szkody nie do naprawienia: futrzak 11 lat wisiał na krótkim łańcuchu i nie nauczył się nawet robić siku i kupy (tzn. robi właściwie pod siebie), ma niewykształcone mięśnie (i słaby tylny napęd), wydawało się że jest głuchy a on po prostu nie nauczył się reagować na dźwięki.. dodatkowo w schronisku podczas kastracji coś mu uszkodzili i posikuje prawie non stop.. masakra. No, ale dołączył do mojej ekipy z programu Emeryturka+ i teraz powinno być już tylko lepiej. A ja nauczyłem się zakładać pampersy 🤣

Pozdrawiam
 

planzero

Fachowiec
podziwiam i szanuję, ale to nie dla mnie...
 

JareG

Pionier e-mobilności
podziwiam i szanuję, ale to nie dla mnie...
Chciałem w naturalny sposób zejść ze stanem na 2 szt., ale jakoś nie mogę odmówić pomocy :)

Pozdrawiam
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Człowiek wszystko spier..li, gdy pojechaliśmy na pierwszą i jedyną wystawę, to byłem zaskoczony co ludzie wyprawiają ze swoimi zwierzętami. Pies rasy pierwotnej traktowany jak przedmiot, to był pierwszy i ostatni raz gdy daliśmy się namówić. Fakt że ostatnie dwa lata miał problemy z tylnymi łapami nie poprawiał nam nastroju, a starość nie była dla niego łaskawa. Teraz chciałbym, ale nie chcę już wspierać tego przemysłu który powstał wokół zwierząt. Takie czasy, że wszystko musi być korpo, trzymanie zwierząt na wsi już tylko w dużej ilości, bo się nie opłaca. Takich sytuacji już chyba się nie spotka
1637818401540.jpeg

1637818426781.jpeg

1637817622066.jpeg


Wracając do samochodu, to wczoraj oddałem auto na wymianę łącznika i mają zrobić lusterko. Do domu wróciłem skodą i tutaj niespodzianka, zrobili nam nowy asfalt, chociaż osobiście wolałbym porządną kamienną drogę, jak u nas na podwórku. No ale była kasa do wydania to ja wydali. Poprzedni już się rozpadał w kilku miejscach, a asfalt można powiedzieć jest tylko ekskluzywnie dla nas, bo przy drodze jest jeszcze tylko jeden dom po drodze. Niestety jest to też dojazd do pól a nikt nie dba o zrzucenie błota przed wjazdem na asfalt. Ostatnio miałem slipki zrobię z takiego iłu który oblepił mi wszystkie cztery koła, jazda była jak po lodzie.
 

JareG

Pionier e-mobilności
Człowiek wszystko spier..li, gdy pojechaliśmy na pierwszą i jedyną wystawę, to byłem zaskoczony co ludzie wyprawiają ze swoimi zwierzętami. Pies rasy pierwotnej traktowany jak przedmiot, to był pierwszy i ostatni raz gdy daliśmy się namówić.
Ja raz polazłem sam z sobą na taką imprezę, i mi przeszło - zwierzaki w środku lata stały na wyasfaltowanym placu, jak w piecu 🤬
Fakt że ostatnie dwa lata miał problemy z tylnymi łapami nie poprawiał nam nastroju, a starość nie była dla niego łaskawa. Teraz chciałbym, ale nie chcę już wspierać tego przemysłu który powstał wokół zwierząt.
Jeśli byś chciał, to naprawdę możesz pomyśleć o adopcji. Jest sporo futrzaków, które na nią czekają.. czasami nawet są to psiaki rodowodowe. Ostatnio mniej jest malamutów, chyba minęła moda na nie.. nadal jest sporo haszczaków, niektóre wielkością dorównują malamutom. Żadnego kupowania.
Takie czasy, że wszystko musi być korpo, trzymanie zwierząt na wsi już tylko w dużej ilości, bo się nie opłaca. Takich sytuacji już chyba się nie spotka
Tak już nie ma, bo właściwie nie ma już rolników.. są tylko producenci. U mnie na wsi ostało się dwóch takich niewielkich (na kilkanaście chałup), a i tak jeden ma ze 30 krów..
View attachment 2942

View attachment 2943

View attachment 2941

Niestety jest to też dojazd do pól a nikt nie dba o zrzucenie błota przed wjazdem na asfalt. Ostatnio miałem slipki zrobię z takiego iłu który oblepił mi wszystkie cztery koła, jazda była jak po lodzie.
Ha! Jak nie jechałeś po gównie, to wszystko przed Tobą 🤣 Ja kiedys na moto bym się na czymś takim wypierdzielił, cudem jakoś trafiłem na w miarę czysty afalt i był tylko uślizg. A wyjazd z pola był na końcu zakrętu, więc w pochyle.. miałem mokre gacie.

Pozdrawiam
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Kiedyś wracając z żoną z Ukrainy, przez nasz ulubiony Beskid Niski, nauczyłem się jednej rzeczy. Jak na poboczu jest złożone drewno to trzeba być ostrożnym, wtedy nawet nie zauważyliśmy jak znaleźliśmy się na ziemi, na szczęście tylko się mocno pobrudziliśmy i klamka hamulca się wygięła a lusterko rozpadło. Niby nie powinno być problemu, ale przednie koło zmiotło jak na lodzie. ID.3 lusterka ma dużo mocniejsze :)


1637825974424.jpeg
 

JareG

Pionier e-mobilności
Kiedyś wracając z żoną z Ukrainy, przez nasz ulubiony Beskid Niski, nauczyłem się jednej rzeczy. Jak na poboczu jest złożone drewno to trzeba być ostrożnym, wtedy nawet nie zauważyliśmy jak znaleźliśmy się na ziemi, na szczęście tylko się mocno pobrudziliśmy i klamka hamulca się wygięła a lusterko rozpadło. Niby nie powinno być problemu, ale przednie koło zmiotło jak na lodzie. ID.3 lusterka ma dużo mocniejsze :)


View attachment 2944
Jak Ci się uślizgnie tylne koło, to masz szansę. Jak przednie, to nawet nie wiesz kiedy leżysz. A na glinie to nikt nie pofika, a już na pewno ciężkim GSem.. ja wolałbym lód, byleby jechać prosto i nie hamować za mocno 🤣 Tak kiedyś jechałem, jak się wybrałem pod koniec listopada do Kletna na imprezę moto.. na którą wszyscy (poza mną, durnowatym) przyjechali samochodami. Śnieg, lodzik a pod spodem kostka..

Pozdrawiam
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Dzisiaj chciałem się doładować przed wyjazdem na wieś i spróbowałem to zrobić na AGH w Krakowie. Po zapłaceniu 10 PLN za parking miałem zostawić auto podpięte, wrócić do domu i w określonym czasie pojawić się po samochód. Jak już wjechałem i odnalazłem dwa słupki to okazało się że są zajęte. Ponieważ jakiś czas temu kombinowałem jak zastąpić posiadane mało uniwersalne EVSE czymś co może więcej, to wybrałem NRG albo Juice booster tylko cena mnie uwierała oraz gratność. Niebagatelny wpływ miał fakt że zbyt często nie byłoby to w użyciu. W kamienicy mam 32 A trójfazowe i chętnie bym wykorzystał do podładowywania, zwłaszcza w zimowych warunkach. 2 godziny z rana to dodatkowe minimum 150 km, obawiałbym się zostawić auto przed kamienicą w nocy. Znalazłem taki produkt https://shop.go-e.co/navi.php?k=38&seite=2 i być może to byłoby najlepsze rozwiązanie, nawet na wycieczki bo są przejściówki, a pozbywam się jednego kabla zintegrowanego z EVSE, korzystając tylko z typ 2 typ2 który jest niezbędny podczas naszych wycieczek. Cena jest niższa niż taki typowo mobilny produkt a chyba ma wszystko co powinno mieć takie ustrojstwo
 

Cav

Pionier e-mobilności
Znalazłem taki produkt
Ale jaki produkt, bo tam widzę wiele produktów, w tym przejściówki, które zadziałają z każdym evse na siłę?
być może to byłoby najlepsze rozwiązanie, nawet na wycieczki bo są przejściówki, a pozbywam się jednego kabla zintegrowanego z EVSE, korzystając tylko z typ 2 typ2 który jest niezbędny podczas naszych wycieczek.
Tzn którego?
evse?
Przecież już teraz możesz go ze sobą nie brać.....
Cena jest niższa niż taki typowo mobilny produkt
Tzn. niż jaki?
Mobilny zencar kosztuje tak 1/3 tej ceny, z przejściówkami trochę więcej, ale nadal mniej niż połowę.

Edit: wersja 22 kW jednak drożej, ale nadal zauważalnie taniej.
 
Top