Czy dojadę elektrykiem nad morze/w góry/do Chorwacji?

Cav

Pionier e-mobilności
Ja wiem ile sobie ustawiłem, bo tyle mam. Całe 5%. Tylko tak jak pisałem, ABRP jest pesymistyczny i zawsze mam znacznie więcej niż on wyliczy, więc tak naprawdę dojeżdżam do ładowarki z większym SOC niż 5%. Jeszcze nigdy przez ponad 4 lata jazdy elektrykami nie zostałem bez prądu.
A ja przez 1,5 roku dwa razy.
A nawet prawie 4 (te dwa dodatkowe to awaryjny dojazd "na oparach" do nieplanowanej, bardzo drogiej, innej stacji).
Dlatego jestem ostrożniejszy.
 

newbe

Posiadacz elektryka
Nie, nie używam. Używam ABRP właściwie tak jak każdej nawigacji. Zbyt mało jeżdżę na nieznanych mi trasach, żeby mi się chciało w to bawić.
Bo ja się fascynuje tymi rzeczami. W spalinowym często korzystałem z Torque. W eNiro podłączyłem się do OBD, włączyłem EVnotify oraz dodałem live data do ABRP I był pewien relax bez Range anxiety.
 

vwir

Pionier e-mobilności
Bo ja się fascynuje tymi rzeczami. W spalinowym często korzystałem z Torque. W eNiro podłączyłem się do OBD, włączyłem EVnotify oraz dodałem live data do ABRP I był pewien relax bez Range anxiety.
Jasne. W przypadku nieznanych tras to na pewno bardzo dobry pomysł. Wspomniany w wątku wyjazd na bałkany czy tego typu okolice to byłby dobry powód, żeby sobie poustawiać live data. Samo ustawienie to pikuś, tylko w niektórych autach złącze obd jest w dość wrednym miejscu i łatwo byłoby je wyłamać/uszkodzić. Warto wtedy używać obd na kablu.

A ja przez 1,5 roku dwa razy.
A nawet prawie 4 (te dwa dodatkowe to awaryjny dojazd "na oparach" do nieplanowanej, bardzo drogiej, innej stacji).
Dlatego jestem ostrożniejszy.

W kraju czy za granicą? O tym właśnie pisałem - w kraju i podczas jazdy po 'pustaniach ładowarkowych' znacznie łatwiej o taką sytuację niż za granicą na autostradach. Różnica jest ogromna.
 

Cav

Pionier e-mobilności
W kraju czy za granicą? O tym właśnie pisałem - w kraju i podczas jazdy po 'pustaniach ładowarkowych' znacznie łatwiej o taką sytuację niż za granicą na autostradach. Różnica jest ogromna.
W kraju oczywiście.
Ale też pamiętam film Daniela Grzyba z Włoch (sprzed kilku lat), gdzie żadnej ładowarki nie mogli uruchomić pomimo wielu prób.

Więc zwłaszcza w dłuższej trasie, zdecydowanie wolałbym postać mniej razy, ale dłużej, naładować więcej i zminimalizować w ten sposób ryzyko.
 

Viktor

Nowy na Forum
Forum z założenia jest mechanizmem swobodnej dyskusji.
W moim przekonaniu swobodna dyskusja może i powinna nawet mieć miejsce u cioci na urodzinach lub przy kuflu piwa w knajpie. Forum przede wszystkim jest miejscem uporządkowanej dyskusji, stąd układa się je w wątki i tematy. Swobodna dyskusja może toczyć się na forum... w odpowiednich wątkach.
Raczej nie zostanie zmoderowane w taki sposób, by dać użytkownikowi niezbędne informacje na wyciągnięcie ręki.
Myślałem , że po to głównie jest forum. Pytasz i dostajesz feedback. No cóż... przyjdzie przywyknąć jak rzekł Kazimierz Pawlak powracając do kraju ojców z amerykańskich wojaży.
Forum z zasady ma być wyzwolone, z meandrami myśli na różne tematy ;) Nie wiem, czy da się odczepić post od jednego wątku i przenieść go gdzie indziej :)
Da się w moim przekonaniu. Ale... co ja tam wiem. Nie jestem moderatorem to się nie znam.
 
Last edited:

Wojtas!

Zadomawiam się
Wracając na sekundę do wyprawy @vwir do Francji - planuję w tym roku, jeśli tylko wirus nie przeszkodzi, wybrać się Leafem 30 kWh nad Lago di Garda. Mógłbyś trochę więcej opowiedzieć o swojej podróży? Przede wszystkim o sieci ładowania w tych rejonach, czy jakieś karty trzeba wyrabiać, gdzie działa roaming GreenWay, itd. Takie pomocne drobiazgi, które ciężko po internecie wyszukiwać.
 

Viktor

Nowy na Forum
Wracając na sekundę do wyprawy @vwir do Francji - planuję w tym roku, jeśli tylko wirus nie przeszkodzi, wybrać się Leafem 30 kWh nad Lago di Garda. Mógłbyś trochę więcej opowiedzieć o swojej podróży? Przede wszystkim o sieci ładowania w tych rejonach, czy jakieś karty trzeba wyrabiać, gdzie działa roaming GreenWay, itd. Takie pomocne drobiazgi, które ciężko po internecie wyszukiwać.
Przyłączam się do pytania. Szczególnie w kwestii kart i aplikacji.
 

vwir

Pionier e-mobilności
Nie ma sprawy. Jakie kraje Cię interesują? Tylko Włochy?

BTW - BARDZO polecam Lago di Garda. Może i nie popływasz (woda nie należy do najcieplejszych), ale widoki są piękne.
 
Top