Czy dojadę elektrykiem nad morze/w góry/do Chorwacji?

saprafik

Zadomawiam się
Nie doczytałem dokładnie.
Miałem na myśli południe EU.
Może ktoś inny?
Problem jest taki ze jezeli chodzi i Albanie i Macedonie, to tam jest generalnie problem z ladowarkami
Jezeli chodzi o inne kraje to polecam
  • Aplikację Nexity: Teoretycznie daje dostęp do wielu sieci ładowarek. A od strony praktycznej: ma ktoś doświadczenie ze to dziala poza Polską?
  • GreenWay (karta, aplikacja) : Podobnie jak Nexity: Teoretycznie dostęp do ładowarek w roamingu, ale czy to działa?
  • KiaCharge (karta, aplikacja), i tu uwaga, zarejestrowaną na Teslę, też z dostępem do ładowarek w roamingu
I tu masz dobre pokrycie w Chorwacji i akceptowalne w Grecjii.
 

Cav

Pionier e-mobilności
Przy Kia Charge i aucie tej marki, warto sobie włączyć abo i ładować na Ionity w cenie (i prędkości) zbliżonej do SC (i 4 razy niższej niż std).
Z kolei Chorwacja rok temu miała ładowarki w którejś sieci za free i bez karty - może jeszcze tak jest?
 
Last edited:

newbe

Posiadacz elektryka
Problem jest taki ze jezeli chodzi i Albanie i Macedonie, to tam jest generalnie problem z ladowarkami
Jezeli chodzi o inne kraje to polecam
  • Aplikację Nexity: Teoretycznie daje dostęp do wielu sieci ładowarek. A od strony praktycznej: ma ktoś doświadczenie ze to dziala poza Polską?
  • GreenWay (karta, aplikacja) : Podobnie jak Nexity: Teoretycznie dostęp do ładowarek w roamingu, ale czy to działa?
  • KiaCharge (karta, aplikacja), i tu uwaga, zarejestrowaną na Teslę, też z dostępem do ładowarek w roamingu
I tu masz dobre pokrycie w Chorwacji i akceptowalne w Grecjii.
A jaką opcję KiA charge wybrałeś? Prawidłowo rozumiem że Ionity 3.51 w każdej z opcji?
 

saprafik

Zadomawiam się
A jaką opcję KiA charge wybrałeś? Prawidłowo rozumiem że Ionity 3.51 w każdej z opcji?
Taryfa Easy. I tak, Ionity 3,51. Ale KiaCharge wystawia jedna fakture na miesiac, nawet jak ladowane za granica, If you know what I mean...
1619534305086.png
 

Wojtas!

Zadomawiam się
Nie ma sprawy. Jakie kraje Cię interesują? Tylko Włochy?
Trasa wiedzie przez Niemcy, Austrię i do Włoch. Chciałem w drodze zahaczyć o Sinsheim, obejrzeć Concorde'a.
BTW - BARDZO polecam Lago di Garda. Może i nie popływasz (woda nie należy do najcieplejszych), ale widoki są piękne.
Wiem, przejazdem się zatrzymałem lata temu w drodze do Nicei :) Cudowne miejsce, i ponoć świetne na windsurfing.
 

Łukasz Bigo

Pionier e-mobilności
Członek redakcji
W moim przekonaniu swobodna dyskusja może i powinna nawet mieć miejsce u cioci na urodzinach lub przy kuflu piwa w knajpie. Forum przede wszystkim jest miejscem uporządkowanej dyskusji, stąd układa się je w wątki i tematy. Swobodna dyskusja może toczyć się na forum... w odpowiednich wątkach.Myślałem , że po to głównie jest forum. Pytasz i dostajesz feedback.

Po to jest forum. To miejsce wymiany myśli, poglądów, skojarzeń, ale też uzyskiwania odpowiedzi na zadane pytania.

Pana skojarzenie prowadzi raczej w kierunku forum mocno redagowanego (nie znam takiego), forum z automatycznym wyróżnianiem najlepszych odpowiedzi (np. Quora), ewentualnie redakcyjnego opracowania wątku z forum. Tego pierwszego nie dam rady zrealizować, to drugie jest do zrobienia (istnieje mechanika, tu i ówdzie jest nawet aktywna), to trzecie jest jak najbardziej do zrobienia i planujemy takie opracowania.

No cóż... przyjdzie przywyknąć jak rzekł Kazimierz Pawlak powracając do kraju ojców z amerykańskich wojaży.Da się w moim przekonaniu. Ale... co ja tam wiem. Nie jestem moderatorem to się nie znam.

Nie widzę w opcjach możliwości przerzucania wypowiedzi (postów) między wątkami. Forum zakłada swobodną dyskusję, więc moderowanie każdego postu oznacza konieczność układania listy dialogowej z pociętych w paseczki dialogów z 30 innych filmów. Prawdę mówiąc sobie tego nie wyobrażam, może AI byłaby w stanie coś takiego robić :)
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Problem jest taki ze jezeli chodzi i Albanie i Macedonie, to tam jest generalnie problem z ladowarkami
Jezeli chodzi o inne kraje to polecam
  • Aplikację Nexity: Teoretycznie daje dostęp do wielu sieci ładowarek. A od strony praktycznej: ma ktoś doświadczenie ze to dziala poza Polską?
  • GreenWay (karta, aplikacja) : Podobnie jak Nexity: Teoretycznie dostęp do ładowarek w roamingu, ale czy to działa?
  • KiaCharge (karta, aplikacja), i tu uwaga, zarejestrowaną na Teslę, też z dostępem do ładowarek w roamingu
I tu masz dobre pokrycie w Chorwacji i akceptowalne w Grecjii.
Apka Nexity kiedys w akcie desperacji udalo mi sie odpalic ladowarke w Niemczech.
 

vwir

Pionier e-mobilności
Trasa wiedzie przez Niemcy, Austrię i do Włoch. Chciałem w drodze zahaczyć o Sinsheim, obejrzeć Concorde'a.

Wiem, przejazdem się zatrzymałem lata temu w drodze do Nicei :) Cudowne miejsce, i ponoć świetne na windsurfing.
Z tych krajów pomogę tylko we Włoszech. Generalnie najgorsze z państw, w których się ładowałem. Praktycznie żadna ładowarka nie była przy autostradzie, tylko trzeba było z niej zjeżdżać. A jako iż we Włoszech są bramki tak jak i u nas, to trzeba za to zapłacić. Raz zdarzyło mi się, że ładowarki nie byłem w stanie uruchomić z aplikacji i w końcu zrezygnowałem i pojechałem na inną, która poszła bez żadnych problemów. O tej nie mogłem odpalić: https://www.plugshare.com/location/132674

Ale generalnie mało która ładowarka we Włoszech działała bez problemów - często musiałem wielokrotnie je aktywować, aż wreszcie jakimś cudem zaskakiwały. Są bardzo kapryśne. Niestety nie przyszło mi wtedy do głowy użyć karty greenway (a miałem ze sobą). Podejrzewam, że mogłaby zadziałać nawet tam, gdzie nie mogłem uruchomić z aplikacji. Greenway ma roaming (nie jest wtedy najtaniej, ale lepsze to niż nic).

Z aplikacji to na Włochy miałem trzy: d-mobility (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dufercoenergia.dmobility&hl=en_US&gl=US), evway (https://play.google.com/store/apps/details?hl=pl&id=com.route220.route220) i enelx juicepass (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.enel.mobile.recharge2&hl=pl). Pamiętam, że dwie z nich bez problemu mogłem zarejestrować i używać, a jednej się nie dało (musiałbym jakieś umowy podpisywać, czy coś). Gdy spróbujesz to sam się szybko dowiesz. Te, które da się używać są przedpłacone, więc ile sobie wcześniej doładujesz na konto, tyle będziesz mógł zużyć na ładowarce. Doładowanie kartą płatniczą (ja używałem revoluta).
 
Last edited:

saprafik

Zadomawiam się
Taryfa Easy. I tak, Ionity 3,51. Ale KiaCharge wystawia jedna fakture na miesiac, nawet jak ladowane za granica, If you know what I mean...
View attachment 738
No i nowa ciekawostka.
Mam konto KiaCharge zarejestrowane na Tesle (taki podalem VIN przy rejestracji). Wlasnie na koncie pojawila mi sie mozliwosc dodania IONITY Power za 58,00 zł/miesiąc co daje mozliwosc ladowania na stacjach Ionity za 1,35 PLN / kWh.
I uwaga "Minimalny okres subskrypcji wynosi 12 miesięcy. Subskrypcja kończy się automatycznie po 12 miesiącach i nie jest automatycznie odnawiana. W pozostałych przypadkach abonament kończy się wraz z rozwiązaniem umowy KiaCharge."
1620129151123.png
 
Top