Dla tych co odbierają TM3 (i nie tylko) - checklista

Lsk

Zadomawiam się
Dla czekających na odbiór - właśnie dostałem telefon - odbiór za tydzień. Mają pełen parking i muszą jak najszybciej wydawać. Oddelegowali dodatkowe osoby z Niemiec, więc powinno przyspieszyć.
Na jaki termin miałeś ustalony oryginalnie odbiór? ja miałem na 21 luty - 01 Marzec i 2 Marca całkowicie zniknęła mi orientacyjna data odbioru, ale za to w emailu dostałem VIN. Zastanawiam się ile to jeszcze może potrwać? ;-)
 

Khar

Posiadacz elektryka
Na jaki termin miałeś ustalony oryginalnie odbiór? ja miałem na 21 luty - 01 Marzec i 2 Marca całkowicie zniknęła mi orientacyjna data odbioru, ale za to w emailu dostałem VIN. Zastanawiam się ile to jeszcze może potrwać? ;-)
Zmieniał się, najpierw 4.03, potem 27.02, potem tak samo mi znikł. Potem przestałem sprawdzać. Aż nagle dziś niespodzianka - telefon z niemieckiego numeru.
Przyjmij sobie, że będzie miesiąc opóźnienia - a potem bądź miło zaskoczony :)
Ja zupełnie jestem miło zaskoczony, bo jak zamawiałem 30.11, to miał być maj. To szybciej, niż dla Żony odbierałem Forda Focusa powystawowego, gotowego do wyjechania z salonu :) "Fakt autentyczny", choć na usprawiedliwienie to był początek pandemii i nie dało się w urzędach nic załatwić.
 

Relevant

Fachowiec
Trzymam kciuki za odbierających żeby nie było jak na niemieckim forum (dla nieniemieckojęzycznych fajnie działa funkcja tłumaczenia w chrome):

Ojej, no faktycznie większość z tych rzeczy na zdjęciach to słabo. No i u nas faktycznie też jest tylko 10 minut na przejrzenie auta? Taka cowidowa procedura Tesli? WTF?
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Ci co u nich jest OK nie publikują tak duzo opini i fotek, więc aż tak źle nie jest.
I niech nikogo nie myli wysoka jak dla nas cena. To auto ma być dla ludu jak VW w Trzeciej Rzeszy.
Kupuje się przedmiot średniej klasy, infrastrukturę ładowania i i technologię stałego rozwoju funkcjonalności.
Nikt tego nie daje w takiej formie i skali.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Na jaki termin miałeś ustalony oryginalnie odbiór? ja miałem na 21 luty - 01 Marzec i 2 Marca całkowicie zniknęła mi orientacyjna data odbioru, ale za to w emailu dostałem VIN. Zastanawiam się ile to jeszcze może potrwać? ;-)
Od vinu do odbioru ok 2 tygodni. Ale oni naprawde sie uwijaja, tylko maja chyba zla organizację.
Powinno byc coraz szybciej.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Ci co u nich jest OK nie publikują tak duzo opini i fotek, więc aż tak źle nie jest.
I niech nikogo nie myli wysoka jak dla nas cena. To auto ma być dla ludu jak VW w Trzeciej Rzeszy.
Kupuje się przedmiot średniej klasy, infrastrukturę ładowania i i technologię stałego rozwoju funkcjonalności.
Nikt tego nie daje w takiej formie i skali.
No ja napisalem ze wszystko poza boczkiem ok. Smieszą mnie blachy na drzwiach takie powywijane zwykłą zaginarką bez mastyki i lakierowania... tesla naprawde umie oszczedzac kase na wszystkim. Ciekawe tylko czy te blachy to po 5 latach nie beda rdzewieć ?
Ogólnie odbierać możesz ile chyba chcesz... mi zajelo dokladne sprawdzenie ok 30-40minut, troche szukalem ale potem juz olalem jakies male plamki na fotelach itp. Auto ogolnie jest spoko, po tym co sie czyta mnie spotkala mila niespodzianka, nic nie trzeszczy, nie swiszcze, zapierdziela az milo, a cala elektryka zdaje sie dzialac poprawnie.
 

krist

Posiadacz elektryka
Od vinu do odbioru ok 2 tygodni. Ale oni naprawde sie uwijaja, tylko maja chyba zla organizację.
Powinno byc coraz szybciej.
ja mam vin od 2 tygodni, teoretycznie powinienem odbierać do 2-10.3 ale dostale maila że koło 15 będzie odbiór. Na zdjęciu lawety na dole jest TM3P kolor MSM, z czarnym wnętrzem, więc całkiem jak moja, chyba że ktoś wcześniej na dokladnie taką samą czeka :)
 

krzyss

Pionier e-mobilności
ja mam vin od 2 tygodni, teoretycznie powinienem odbierać do 2-10.3 ale dostale maila że koło 15 będzie odbiór. Na zdjęciu lawety na dole jest TM3P kolor MSM, z czarnym wnętrzem, więc całkiem jak moja, chyba że ktoś wcześniej na dokladnie taką samą czeka :)
3P przyjechaly tym drugim transportem, ale oni musza sie uwijac, tam nie ma gdzie palca wcisnac, na moje oko na placu stalo ze 150 tesli a ciagle lory dojezdzaja...
 
Top