Dla tych co odbierają TM3 (i nie tylko) - checklista

Khar

Posiadacz elektryka
Rozumiem Twój punkt widzenia, ale widziałeś komentarze obierających Teslę w Polsce? Wielkie plamy z żrącej cieczy na tapicerce drzwi, gdybyś tak wyjechał poza salon to by mogli powiedzieć że to Ty zalałeś. Obicia baterii w podwoziu to samo.

Nie mówimy o szparach na 1mm, a o poważnych sprawach.
No jasne, że trzeba sprawdzić uszkodzenia zewnętrzne i wewnętrzne w trakcie transportu - ale to nie jest specyficzne dla Tesli, zdarza się w każdej marce, wiele osób tym samochodem fizycznie musi jeździć, zanim dotrze do salonu, obite drzwi czy zalania z kawy zdarzają się i trzeba to sprawdzać. Po wyjechaniu z salonu traci się możliwość reklamacji - to jest oczywiste.
Ale w checkliście jest sprawdzanie po kolei wszystkich funkcji samochodu, od ładowania po netflix! To jest przecież objęte gwarancją. W żadnym "normalnym" samochodzie nie sprawdzasz wszystkich funkcji nawigacji i radia, albo otwierania każdej szyby po kolei! To już jakieś absurdy.
 
K

Konto_usunięte_2021-03-29

Gość
Moim zdaniem absurdem jest to, że tych rzeczy nie sprawdzasz widząc że jedyny serwis masz w Warszawie, a mieszkasz np. w Zakopcu.
 

Khar

Posiadacz elektryka
Moim zdaniem absurdem jest to, że tych rzeczy nie sprawdzasz widząc że jedyny serwis masz w Warszawie, a mieszkasz np. w Zakopcu.
Ja też mam daleko. Ale przecież i tak tej niedziałającej szyby nie zrobią od ręki. Dostaniesz termin za 2 tyg. I tak będziesz musiał obrócić w 2 strony. Nic nie zaoszczędzasz - tylko stresu więcej :)
Na marginesie: Parę lat temu znajomy kupił TMS Perf, ja go pytam czy nie ma problemów z serwisem? On mówi: absolutnie żadnych problemów z serwisem nie ma, bo Tesla nie ma serwisu w Polsce :)
 
K

Konto_usunięte_2021-03-29

Gość
Powiem tak... Też nie wiem, czy będzie mi się chciało to wszystko sprawdzać. Wziąłem 2 listy z sieci dedykowane dl TM3, połączyłem i przetłumaczyłem. Plus klika rzeczy które dość często pokazywały się na yt od końca 2020. Np. uszczelki drzwi źle zamontowane (i z bąblami?), brak USB w schowku albo przerysowany spód przedniego zderzaka.
Na razie nie mam czego sprawdzać. Spadam do roboty ;)
 

danielm

Pionier e-mobilności
Jak odbieralem Lexusa to sprawdzalem nawet miernikiem lakier :)
Ale zeby sprawdzac podwozie to nie wpadlem na to..
Tak jak kolega napisal, nie bedziesz z Zakopca grzal za chwile do Warszawy bo Ci sie nie otwiera jedna szyba :)
od pierdół jest serwis mobilny więc nie ma stresu
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Top