Dla tych co odbierają TM3 (i nie tylko) - checklista

Hue Zarri

Posiadacz elektryka
A jak wygląda sam odbiór? Mają czas dla klienta przy odbiorze? Auto umyte i naładowane?
Z formalności odbiór wygląda tak że składasz podpis na tablecie czy telefonie pracownika Tesli, oglądasz auto i jak coś raportujesz usterki, odjeżdżasz.
Ja odbierałem swój egzemplarz jako jedyny, ale każdy z pracowników biegał zajęty jak z pochodnią w d*pie. Odbiór wygląda raczej po amerykańsku, nikt się nie pieprzy i nie wręcza szampana.
 

AyrturSenny

Zadomawiam się
Ja odebrałem swoją LR wczoraj. Odbiór bardzo ekspresowy, ale widząc "majątek" stojący na placu nie bardzo mnie to dziwi. Salon wygląda jak zamek otoczony fosą z Tesli Model 3. Wczoraj podobno wydawali 10 samochodów. Nasza Tesla nie była umyta, ale nie była również brudna. Baterie naładowane były w 80%. Ale nie mam o nic pretensji, choć prosiłem o 100%. Mieliśmy 500 km drogi powrotnej. Przynajmniej postanowiłem przetestować ładowanie na warszawskim SC - zdecydowanie nie polecam :). A na trasie Tesla pozytywnie przeszła testy darmowego Orlenu i Netflixa. Na autostradzie dostałem pierwszego bana od autopilota - całkowicie zasłużenie. Nie należy lekceważyć jego ostrzeżeń :). Jakość wykonania oceniam na całkiem przyzwoitą, nie na poziomie samochodu z którego się przesiadam - Alfa Romeo Stelvio. Ale mimo wszystko, biorąc pod uwagę teksty z internetów, ta jakość jest wyższa niż się spodziewałem.
Na razie zauważyłem 2 sprawy:
- na słupku środkowym, kilka centymetrów poniżej kamery, delikatne zarysowania
- podczas jazdy powyżej 100 km/h, po stronie kierowcy, niestety na wysokości ucha, dosyć intensywny szum, który nie występuje po stronie pasażera. Wydaje mi się, że jest to problem z uszczelką, która niezbyt starannie została zainstalowana. Ale pewności nie mam.
Nie zamierzam robić z tego afery, ponieważ jazda tym niezwykłym pojazdem wynagradza te niedoskonałości.
 

AyrturSenny

Zadomawiam się
W czym był problem?
Lokalizacja w płatnym podziemnym parkingu hotelu na poziomie -5. Ponadto, z powodu pandemii, w hotelu nie można zamówić nawet kawy, ponieważ formalnie nie jesteś gościem hotelowym. Zresztą dojazd do samych ładowarek nie jest nawet oznakowany, ja przynajmniej takich informacji nie zauważyłem. Jak na stolicę sporego europejskiego kraju trochę słabawo.
 
Top