Dla tych co odbierają TM3 (i nie tylko) - checklista

danielm

Pionier e-mobilności
Lokalizacja w płatnym podziemnym parkingu hotelu na poziomie -5. Ponadto, z powodu pandemii, w hotelu nie można zamówić nawet kawy, ponieważ formalnie nie jesteś gościem hotelowym. Zresztą dojazd do samych ładowarek nie jest nawet oznakowany, ja przynajmniej takich informacji nie zauważyłem. Jak na stolicę sporego europejskiego kraju trochę słabawo.
to nie jest lokalizacja tesli. hotel chciał, hotel zapłacił to jest. tesla nie planowala stawiać SC w warszawie no ale jest więc darowanemu koniowi....
podobno wjazd tam Xem to przeżycie samo w sobie bo ciasno
 

Benek

Zadomawiam się
Tenor, dzięki wielkie za listę, dzisiaj odbierałem z kartkami w ręku. Bardzo przydatna sprawa, warto też zabrać drugą osobę. Odbiór to w sumie formalność, składasz podpis i po wszystkim.
Ile miałeś przejechanych km na liczniku przy odbiorze? Na mojej FV wpisali 30km - nie wiem czy to standardowa liczba wpisywana na FV, czy faktyczne ilość km? Odbieram za około tydzień.
 

Michal

Moderator
to nie jest lokalizacja tesli. hotel chciał, hotel zapłacił to jest. tesla nie planowala stawiać SC w warszawie no ale jest więc darowanemu koniowi....
podobno wjazd tam Xem to przeżycie samo w sobie bo ciasno
Potwierdzam, że X-em masz na wjeździe 3 cm luzu po bokach... Byłem tam loanerem z serwisu kilka razy i teraz muszę zapłacić 2000 za wymianę felgi bo podrapałem :/ ogólnie po tym doświadczeniu odradzam Model X.
 

Pawel

Zadomawiam się
Z formalności odbiór wygląda tak że składasz podpis na tablecie czy telefonie pracownika Tesli, oglądasz auto i jak coś raportujesz usterki, odjeżdżasz.
Ja odbierałem swój egzemplarz jako jedyny, ale każdy z pracowników biegał zajęty jak z pochodnią w d*pie. Odbiór wygląda raczej po amerykańsku, nikt się nie pieprzy i nie wręcza szampana.
Kanał na yt nt. tesli po odbiorze założony? ;) Czy to już nie te czasy, że każdy właściciel tesli stawał się z miejsca youtuberem? :p
 

Hue Zarri

Posiadacz elektryka
Kanał na yt nt. tesli po odbiorze założony? ;) Czy to już nie te czasy, że każdy właściciel tesli stawał się z miejsca youtuberem? :p
Bardzo myślę o blogu (mniej o vlogu), mam w planie wyjazd przez południe Europy i myślę o Maroko. Zobaczy się jak z czasem i chęciami, ale pewnie na artykuł na Elektrowozie starczy czasu :)
 
K

Konto_usunięte_2021-03-29

Gość
Ile miałeś przejechanych km na liczniku przy odbiorze? Na mojej FV wpisali 30km - nie wiem czy to standardowa liczba wpisywana na FV, czy faktyczne ilość km? Odbieram za około tydzień.
Też mam 30km, więc pewnie standard. Odbiór w środę (chyba, jak mnie nie wku odprysk na lakierze).

Scenka z dzisiaj w Wydziale Komunikacji.
- Eeeee... Pan poczeka, bo nie mamy takiego samochodu w systemie. To potrwa. Muszę wprowadzić nowy.
(15 min później)
- Ela, co się robi jak system wyrzuca błąd że źle wprowadziłam nowy typ auta? Zadzwonić na infolinię? Dobra, jestem 15ta w kolejce.
(45 min później)
- OK. Za trzecim razem poszło.
Szampan.
 
K

Konto_usunięte_2021-03-29

Gość
Widziałem, bo znalazłem swoją tm3 jak odbierałem papiery do rejestracji (mam do Tesli większy rzut beretem). Z przodu, na krawędzi między frankiem a zderzakiem ktoś zamalował odprysk ręcznie. Tak to wygląda przynajmniej. Nie ma tragedii, ale kaman... W nowym samochodzie? Wiem wiem... Standardy US.
 
Top