Infrastruktura EV w Wielkiej Brytanii

lookash_c

Pionier e-mobilności
CIekawe jak długo utrzymałby się węgiel, gdyby nie pomoc wszystkich.
Kojarzę wyliczenia sprzed kilku lat, że każdy Polak do przemysłu węglowego dokładał ok. 1000 zł rocznie.
No ale to przecież co innego - etos, miejsca pracy, węgiel na 200 lat, etc.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Mamy wątek motocyklowy na Forum ;), ktoś tam pisał, że w UK będą mi ograniczać moc ładowania EVSE, często pisze się o grubym kabelku do ładowarek i o inteligentnej sieci energetycznej itp itd...

Jeśli więc ktoś jest naprawdę zainteresowany jak to jest z tą siecią energetyczną w UK (i w ogóle), czemu prąd jest drogi, jak to w ogóle działa i czy starczy nam prądu przy tylu EV, to któż to może lepiej wyjaśnić niż Guy Martin - motocyklista wyścigowy, mechanik ciężarówek i dość ekscentryczny prezenter TV w 3 odcinkowym dokumencie Guy Martin's Great British Power Trip

Poniżej zajawka:


Wszystkie odcinki można streamingować z linku poniżej (niestety wymagana rejestracja i VPN. No i trzeba zaczaić Lincolnshire akcent Guy'a :eek: ale można włączyć napisy):

https://www.channel4.com/programmes/guy-martins-great-british-power-trip

Obejrzałem 1 odcinek i na prawdę polecam (y)
 

daniel

Señor Meme Officer
Znalazłem trochę dłuższy fragment.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Znalazłem trochę dłuższy fragment.

Gwarantuje, że wszystkie 3 odcinki są o wiele ciekawsze niż serwis linii przesyłowych ;)
Jest też coś o EV:

 

nabrU

Pionier e-mobilności
Gruby kabelek do ładowarek to jedno, ale że ceny prądu zaczynają być coraz bardziej dynamiczne to trzeba to jakoś wykorzystać. Plus ambitny cel aby do końca roku każdy MOP (a jest ich podobno 95) miał minimum 6 ładowarek HPC

England to support EV drivers with giant roadside batteries
 

nabrU

Pionier e-mobilności
I znowu o bateriach, tylko takich ciutkę większych :sneaky: bo o pojemności 196 MWh:

 

nabrU

Pionier e-mobilności
Marzec zamknął się u nas miesięcznym rekordem zainstalowanych ładowarek DC - 41 ładowarek do 50kW, 192 ładowarki 51 - 175kW i 73 ładowarki powyżej 175kW. W sumie 306 ładowarek DC. (y)

A można i takie pojazdy spotkać podczas ładowania ;)

FrppgzjXoAEmK8G
 
Top