Infrastruktura EV w Wielkiej Brytanii

daniel

Señor Meme Officer
Ja w PGE nawet kartki i długopisu nie dostałem, żebym mógł sobie spisywać licznik na mrozie w błocie :ROFLMAO:
Mój ojciec klnie na nowe liczniki. Na starym widział od razu zużycie. Na nowym karuzela zmieniających się numerków, że nie wiadomo o co chodzi i jeden guzik, który nie wiadomo co robi. Sam nie ogarniam jak to dziadostwo działa. W bloku mam stary dobry kręcacy się dysk.
 

Michal

Moderator
Przecież to banalnie proste...
Klikasz guzikiem do puki nie pojawi się coś z kWh i masz albo zużycie albo produkcję :p Najlepiej sprawdźcie sobie kody liczników w necie i spisz mu na które ma patrzeć.
Ja jebie...
Oni tam w UK za dobrze mają, nic dziwnego, że dupy rosną jak nawet do licznika nie muszą chodzić żeby spisywać :ROFLMAO:
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Oni tam w UK za dobrze mają, nic dziwnego, że dupy rosną jak nawet do licznika nie muszą chodzić żeby spisywać :ROFLMAO:

Nie pamiętam kiedy ostatnio podawałem stan licznika, serio... to musiało być dobre kilka lat temu. Mimo to BMI mam w dolnej skali normy ;)

Dane co do zużycia mam dostępne w kompie i fonie, mogę sobie ściągnąć CSV z archiwalnymi danymi w półgodzinnych slotach nawet z wczoraj. Nawet API jest dostępne jakby ktoś chciał to z czymś zintegrować.
 

vwir

Pionier e-mobilności
Przecież to banalnie proste...
Klikasz guzikiem do puki nie pojawi się coś z kWh i masz albo zużycie albo produkcję :p Najlepiej sprawdźcie sobie kody liczników w necie i spisz mu na które ma patrzeć.
Ja jebie...
Oni tam w UK za dobrze mają, nic dziwnego, że dupy rosną jak nawet do licznika nie muszą chodzić żeby spisywać :ROFLMAO:
No no, powoli, nie rozpędzaj się! To co masz dostępne na karuzeli to jest czysta fantazja montera (albo kogoś, kto konfigurował licznik). Akurat u mojego ojca nie ma tam dodanego 1.8.0. Dopiero trzeba wejść we wszystkie parametry (coś tam się przytrzymywało, już nie pamiętam dokładnie) i wtedy masz nie tylko to co na karuzeli, tylko wszystkie dostępne kody.
 

nnnnn

Pionier e-mobilności
Przecież to banalnie proste...
Klikasz guzikiem do puki nie pojawi się coś z kWh i masz albo zużycie albo produkcję :p Najlepiej sprawdźcie sobie kody liczników w necie i spisz mu na które ma patrzeć.
Ja jebie...
Oni tam w UK za dobrze mają, nic dziwnego, że dupy rosną jak nawet do licznika nie muszą chodzić żeby spisywać :ROFLMAO:
W PL też nie podajesz jak masz fotowoltaikę bo odczyty zdalne. Na razie to tylko woda i gaz analogowo.
 

Michal

Moderator
Nie pamiętam kiedy ostatnio podawałem stan licznika, serio... to musiało być dobre kilka lat temu. Mimo to BMI mam w dolnej skali normy ;)
Ja też nie muszę podawać nikomu, bo sami sobie spisują co jakiś czas, ale sam dla siebie musiałem jeszcze niedawno chodzić i sprawdzać.
Teraz to mam zamontowany Shelly EM3 i już brzuch rośnie ;)

No no, powoli, nie rozpędzaj się! To co masz dostępne na karuzeli to jest czysta fantazja montera (albo kogoś, kto konfigurował licznik). Akurat u mojego ojca nie ma 1.8.0. Dopiero trzeba wejść we wszystkie parametry (coś tam się przytrzymywało, już nie pamiętam dokładnie) i wtedy masz nie tylko to co na karuzeli, tylko wszystkie dostępne kody.
Napisał, że ma jeden przycisk, to pewnie taki co tylko przełącza nastawy. Powinno tam gdzieś być zużycie, tylko jakie, to już nie pisałem, bo jak ma G11, to 1.8.0, ale już jak ma G12 albo jeszcze nie daj bosze to musi rozumieć te inne numerki ;)
 

vwir

Pionier e-mobilności
Napisał, że ma jeden przycisk, to pewnie taki co tylko przełącza nastawy. Powinno tam gdzieś być zużycie, tylko jakie, to już nie pisałem, bo jak ma G11, to 1.8.0, ale już jak ma G12 albo jeszcze nie daj bosze to musi rozumieć te inne numerki ;)
Jeszcze raz: nawet jeśli masz jeden przycisk (a właściwie to dwa, bo najczęściej jest prawo i lewo) to możesz przeskakiwać tylko po tym, co monter Ci skonfigurował. A jeśli nie dał Ci tam 1.8.0 (i pochodnych dla G12) to go tam nie ma. Ile byś nie klikał. Musisz dopiero wejść w tryb 'odczyt wszystkiego' i wtedy się dostaniesz do 1.8.0.
 

Michal

Moderator
Ja miałem licznik z jednym przyciskiem i było - pisze ze swojej wiedzy. Wiadomo, że wszystko zależy przede wszystkim od licznika, a może i montera ale w 3 licznikach z którymi miałem w życiu kontakt wszędzie dało się klikając jednym przyciskiem dość do tych danych.
 

vwir

Pionier e-mobilności
No też się zdziwiłem gdy zobaczyłem, że tak podstawowego parametru nie ma. Są jakieś totalne pierdoły a 1.8.0 nie ma. Wtedy dopiero zacząłem czytać na ten temat. Najczęściej ludzie mają taki problem, że po zamontowaniu fotowoltaiki nie widzą 2.8.0. No i znalazłem porady jak sprawdzić tą wartość gdy nie ma jej 'standardowo' dostępnej. Tak samo zrobiłem u ojca i faktycznie, wtedy widzę 1.8.0, 2.8.0 i co tam jeszcze lubisz. Jeśli dobrze pamiętam to przytrzymuje się ten przycisk ileśtam sekund i wtedy licznik wchodzi w taki tryb.
 
Top