Infrastruktura EV w Wielkiej Brytanii

pluto

Pionier e-mobilności
Zazdro, u nas rocznie buduja 10stacji powyzej 150kW :)
Dobrze chociaż że niektóre stacje są modernizowane - np. taki Greenway w 2022r. 43 ładowarki o mocy 50 kW wymienił na urządzenia o mocy 150 kW lub 200 kW ;)
 

Michal

Moderator
Według UDT w 2021 powstało 30 nowych stacji ładowania ze złączem >=150 kW, w 2022 powstało takich 39., a w tym roku już 9.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Według UDT w 2021 powstało 30 nowych stacji ładowania ze złączem >=150 kW, w 2022 powstało takich 39., a w tym roku już 9.
No wiem wiem… ja podalem informacje z glowy… znow z drugiej strony te stacje albo nie dzialaja pelna moca, albo sa w miejscach malo atrakcyjnych.
W Warszawie poza ekoenem nie ma nic powyzej 140kW. A ekoen ma drogo :(
 

Michal

Moderator
Coś tam jest poza Ekoen :)
1681111410853.png
 

Michal

Moderator
Tak moja, u góry GW, po prawej SuC.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Niekoniecznie w temacie infrastuktury EV, ale jakby się nie przyjrzeć to po troszę infrastruktura ładowania naszych dwóch EV.

Po kilku tygodniach od zapisu, dostałem od mojego dostawcy energii (Octopus Energy) urządzonko Home Mini.


To następny krok w monitorowaniu żużycia energii w domu. Po smart meterach (gaz i prąd), IHD7 czyli wyświetlaczu, który prezentuje bieżące dane zużycia gazu i energii oraz pokazuje aktualne zużycie live, Home Mini jest urządzeniem, które umożliwia to samo co IHD7 (plus trochę więcej) tyle, że na ekranie smartfona. Dane dla prądu są odświeżane co minutę, a dla gazu co 30 minut.
Wszystko to za darmo od operatora, który co chwilę pozytywnie zaskakuje mnie swoimi propozycjami i rozwiązaniami (y)

1681990119439.png

 
Last edited:

Michal

Moderator
Ja w PGE nawet kartki i długopisu nie dostałem, żebym mógł sobie spisywać licznik na mrozie w błocie :ROFLMAO:
 
Top