Infrastruktura EV w Wielkiej Brytanii

nabrU

Pionier e-mobilności
Może nie na temat stricte infrastruktury, ale ciągle wokoło EV;)

Kilka miesięcy temu zniknęły w UK dopłaty do EV, a wczoraj rząd ogłosił, że od 2025 znosi zwolnienie z podatku drogowego dla BEV w UK.

 

aadamuss

Posiadacz elektryka
Teraz będzie sprawiedliwie :) Kiedyś rozmawiałem z gościem z Norwegii i też mieli dużo ulg które im stopniowo zabierali. U nas jeszcze dobrze nie ruszyły dofinansowania i pewnie za chwilę się skończą.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Tesla obniża ceny ładowania na SuC w UK. Ceny u góry dla Tesli i nie-Tesli z membership, ceny na dole: reszta EV (Pay as you go) ;)

1669310032347.png
 
Last edited:

Michal

Moderator
Wszędzie w EU obniżają podobno. Nie wiem jak u nas bo dawno nie sprawdzałem.
 

nabrU

Pionier e-mobilności

nabrU

Pionier e-mobilności
Właśnie się dowiedziałem, że powyższe ceny dla Tesli są osiągalne też dla 'zwykłych zjadaczy chleba z EV' pod warunkiem wykupienia na miesiąc pakietu (membership) za 10,99GBP.
Jest to więc następna opcja dla nie-Teslowców na obniżenie wydatków na 15 SuC udostępnionych w UK.

Screenshot_20221126-162135.jpg

Wyedytowałem więc info o cenach w poście wyżej
 
Last edited:

nabrU

Pionier e-mobilności
Ciutkę ponad miesiąc temu pisałem tutaj o wycieczce nazwanej odwiedzinami matecznika hubów - miejscowości Banbury. Jeden z nich właśnie się sporo rozrósł z 16 x 125-150kW do 32 ładowarek:


FjcoOwYXwAIxyBc


Banbury staje się więc miejscowością gdzie jest w sumie chyba więcej niż 75 ładowarek min. 125kW!!!
 
Last edited:

lookash_c

Pionier e-mobilności
Ciutkę ponad miesiąc temu pisałem tutaj o wycieczce nazwanej odwiedzinami matecznika hubów - miejscowości Banbury. Jeden z nich właśnie się sporo rozrósł z 16 x 125-150kW do 32 ładowarek:

Banbury staje się więc miejscowością gdzie jest w sumie chyba więcej niż 75 ładowarek min. 125kW!!!
To jest niemożliwe (jakiś czas temu nasz pan wiceminister w podobnej kwestii się wypowiadał), nie ma takich przewodów!!!
;-)
 

Slavekk_

Posiadacz elektryka
To jest niemożliwe (jakiś czas temu nasz pan wiceminister w podobnej kwestii się wypowiadał), nie ma takich przewodów!!!
;-)
Angole nie znaja naszego narzecza i dlatego nie wiedzą, że niemozliwe :D
 
Last edited:

nabrU

Pionier e-mobilności
Top