Jak tam Wasze wnioski?

pluto

Pionier e-mobilności
Cesję przesłałem 24 listopada (ale tylko AC bo ubezpieczyciel nie może wystawić na OC).

Dziś dostałem wreszcie podpisany e-mail z NFOŚiGW z następującą wiadomością:

"Zgodnie z § 2 ust. 1 pkt. 4 wniosku, który obecnie jest umową, dotacja zostanie wypłacona, jeżeli Beneficjent dostarczy do NFOŚiGW skan dokumentu ubezpieczenia (polisę) OC oraz AC (autocasco) zakupionego Pojazdu od uszkodzeń, zniszczeń oraz utraty na skutek zderzeń, kolizji, zdarzeń losowych, uszkodzeń przez osoby trzecie oraz kradzieży wraz z adnotacją ubezpieczyciela o uznaniu cesji praw z polisy na rzecz NFOŚiGW oraz dowodem opłacenia składek lub pierwszej raty.

W związku z powyższym, oczekujemy na uzupełnienie dokumentów, które umożliwią wypłatę środków
.

Z wyrazami szacunku,

Rafał Kręcisz
Dyrektor Departament Transportu Zeremisyjnego"


Czyli chcą cesję z polisy (już wycofują się już z OC), ale za to chcą dodatkowo dowód opłacenia składek lub pierwszej raty - kpiny jakieś (ciekawe jaki dokument jeszcze wymyślą) i kiedy to się zakończy.
 
Last edited:

Szatan

Posiadacz elektryka
Ciekawe czy ktokolwiek dostał już pieniądze jak robią takie jaja.

mnie prosili o wysłanie potwierdzenia przelewu zapłaty za ubezpiecznie, nie rozumiem zupełnie do za różnica kto zapłacisz za ubezpieczenie auta?
Ja to potwierdzenie musiałem dać do oryginalnego wniosku ja ich stronie
 

Kasia

Nowy na Forum
na polisie jest wzmianka opłacono lub zapłacono ratę.... lub płatności należy dokonać. Jeśli na polisie jest zapłacono ( kartą, gotówką) to co mamy potwierdzać? Jak ktoś ma kredyt hipoteczny to też wie o czym piszę za każdym razem jest opłacono a oni potwierdzenie przelewu chcą. Ciekawe kto od kogo się uczył.
 

Karol_w-wa

Zadomawiam się
Dostałem maila, że mam uzupełnić wniosek o dowód opłacenia polisy OC/AC. Cóż to za kretyństwo? Czy oni naprawdę sądzą, że ktoś dostanie polisę na nowy samochód za 200k , bez zapłaty składki? Milczeli miesiąc, a teraz dają mi 5 dni roboczych na uzupełnienie wniosku, przy czym nie działa jednego zmiana załącznika, trzeba wszystko wgrywać od początku. Soft do bani. I dlaczego nie napisali, że chcą też cesję polisy na NFOŚiGW, skoro piszecie, że potem tego wymagają? Znowu mi przyślą maila i dadzą 5 dni roboczych na załatwienie tego - pewnie w okresie świątecznym, żebym się nie wyrobił? Cóż to za dziadostwo! Dobrze, że nie złożyłem wniosku na firmę, bo tam zdaje się jest już w ogóle jazda bez trzymanki (prognoza wyników finansowych za kilka lat do przodu? kto to wymyślił???)
 

mmm

Fachowiec
Po przeczytaniu o tych dowodach wpłaty stwierdziłem że zaloguję się do banku i zapiszę potwierdzenie płatności kartą jakby i mnie prosili. A tu taka niespodzianka:
- wniosek 15.07
- mail z prośbą o cesję 03.11
- cesja odesłana 05.11
- kasa na koncie 6.12

Więc jest szansa na kasę jeszcze w tym roku ;)

(teraz tylko trzeba umyć samochód i przyczepić tę nalepkę)
 

Attachments

  • przyszlo.png
    przyszlo.png
    39,4 KB · Liczba wyświetleń: 41

Szatan

Posiadacz elektryka
Dostałem maila, że mam uzupełnić wniosek o dowód opłacenia polisy OC/AC. Cóż to za kretyństwo? Czy oni naprawdę sądzą, że ktoś dostanie polisę na nowy samochód za 200k , bez zapłaty składki? Milczeli miesiąc, a teraz dają mi 5 dni roboczych na uzupełnienie wniosku, przy czym nie działa jednego zmiana załącznika, trzeba wszystko wgrywać od początku. Soft do bani. I dlaczego nie napisali, że chcą też cesję polisy na NFOŚiGW, skoro piszecie, że potem tego wymagają? Znowu mi przyślą maila i dadzą 5 dni roboczych na załatwienie tego - pewnie w okresie świątecznym, żebym się nie wyrobił? Cóż to za dziadostwo! Dobrze, że nie złożyłem wniosku na firmę, bo tam zdaje się jest już w ogóle jazda bez trzymanki (prognoza wyników finansowych za kilka lat do przodu? kto to wymyślił???)
Jak będzie uzupełniać wniosek o potwierdzenie opłaty polisy OC/AC to popros od razu ubezpieczyciela by dali info na twoim ubezpieczeniu o cesji i załącz od razu to do wniosku to może dostaniesz szybciej pieniądze.

Można się denerwować, że tak się czepiają jakiś dokumentów ale z drugiej strony jest to zabawa z biurokratyczna machina i każdy się zabezpiecza by wszystko było w porządku a po drugie ich kasa i mogę mieć takie wymagania jakie chcą nawet takie które nikt nie spełni i kto im tego zabroni?

Mnie to by mega wkurzyło jakbym zamówił tańsze auto które się mieści w progu dopłat a później się okazało, że dopłaty nie będzie a ja chciałem droższe i wziąłem tańsze tylko z uwagi na dopłaty coś ala SR+ vs LR gdzie swojego czasu bez dopłat różnica była 35tyś
 

Karol_w-wa

Zadomawiam się
Jak będzie uzupełniać wniosek o potwierdzenie opłaty polisy OC/AC to popros od razu ubezpieczyciela by dali info na twoim ubezpieczeniu o cesji i załącz od razu to do wniosku to może dostaniesz szybciej pieniądze.
Oczywiście, tak właśnie zrobiłem. Poleciałem do ubezpieczyciela, wziąłem aneks do cesji i od razu dołączyłem razem z potwierdzeniem przelewu kasy za polisę. Bardzo pomogło mi tutaj forum i wklejki maili z NFOŚiGW, bo ubezpieczyciel wiedział co i jak ma zrobić.

Btw na stronach gov.pl jest taki passus, że 'wypełnienie wniosku jest proste i wymaga dołączenia kilku załączników'. Ktoś tu miał wyjątkowo czerstwy żart, bo ciężko w przyrodzie spotkać podobnie porąbany soft oraz wymagania z sufitu.

Po przeczytaniu o tych dowodach wpłaty stwierdziłem że zaloguję się do banku i zapiszę potwierdzenie płatności kartą jakby i mnie prosili. A tu taka niespodzianka:
- wniosek 15.07
- mail z prośbą o cesję 03.11
- cesja odesłana 05.11
- kasa na koncie 6.12

Więc jest szansa na kasę jeszcze w tym roku ;)

(teraz tylko trzeba umyć samochód i przyczepić tę nalepkę)

Krzepiące wieści, że dostałeś -wreszcie!- kasę, ale spójrzmy na terminy. Prawie 4 miesiące nie zrobili nic, a po odesłaniu cesji odczekali jeszcze 30 dni. Nam dają na działania 5 dni roboczych pod rygorem odrzucenia wniosku i konieczności składania go od nowa...
 
Top