Jak tam Wasze wnioski?

Kapibar

Nowy na Forum
Mam pytanie, składałem wniosek jako osoba prywatna, dostałem właśnie wiadomość e-mail "Wniosek został oceniony pozytywnie podczas oceny formalnej". Czy to znaczy że za jakiś czas dostanę przelew, czy muszę dostarczyć potwierdzenie cesji ubezpieczenia? Ile się czeka na przelew?
 

Tomek.

Nowy na Forum
Dzień dobry, przymierzamy się do skorzystania z programu więc pytanie się nasuwa.
Czy zdarzają się odmowy przyznania środków? Jak by nie było trzeba zamrozić prawie 30 000 zł na czas bliżej nieokreślony. W salonie mówią, że 9 m-cy, u leasingodawcy 3 m-ce.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Tomek
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Dzień dobry, przymierzamy się do skorzystania z programu więc pytanie się nasuwa.
Czy zdarzają się odmowy przyznania środków? Jak by nie było trzeba zamrozić prawie 30 000 zł na czas bliżej nieokreślony. W salonie mówią, że 9 m-cy, u leasingodawcy 3 m-ce.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Tomek
Jak nie spelnisz wymogow to nie przyznaja.
Srednio 3-9miesiecy.
 

kamil944

Nowy na Forum
Wziąłem w leasing konsumencki Stellantis Peugeota e208 dostępnego od ręki u dilera, zaliczkę za auto zapłaciłem w połowie listopada, kilka dni później udało się złożyć wniosek o leasing oraz o dofinansowanie. Mamy luty i wciąż żadnych informacji od BOŚ, jedyne co wiem od dilera to ze czekają na umowę. Auta wciąż nie mam bo diler czeka na umowę od BOŚ, jakoś wybitnie mi się nie spieszy z tym autem bo to i tak okazja była, ale jednak chciałbym kiedyś juz je mieć. Czy zawsze to tak długo trwa?
 

Empty

Zadomawiam się
Wniosek jako osoba prywatna.
Niecałe 3 miesiące czekania od pierwszego złożenia wniosku i kasa na koncie.
W międzyczasie uzupełnienie wniosku o potwierdzenie przelewu za ubezpieczenie.
 

dsc

Zadomawiam się
Mój wniosek składałem jako JDG. Samo auto kupiłem już dawno, pod koniec 2022, ale kwestia wniosku z wielu powodów się przeciągnęła o niemal równy rok.
Opiszę jego historię dla porównania i odniesienia:
- Data złożenia 10.10.23,
- ponad 2 miesiące ciszy (wysłałem w tym okresie 2 maile z zapytaniami jak idzie sprawa, powołując się na regulamin i wskazane w nim terminy, ale pozostały bez odpowiedzi),
- potem 20.12 tuż przed świętami mail, że wniosek wymaga uzupełnienia.
- Uzupełniłem i odesłałem tego samego dnia.
- szybko, bo już 22.12 odpowiedź, że przeszedł pozytywną ocenę formalną
- 10.01.24 informacja, że jest na etapie "uszczegółowienia warunków umowy", musiałem w praktyce dosłać jedno oświadczenie. Ponieważ w mailu pojawiła się wzmianka o cesji ubezpieczenia (sformułowanie ogólne, a nie skierowane osobiście do mnie), to dla pewności wziąłem i wysłałem osobno samo OC/AC z cesją, choć było już wcześniej uwzględnione w dokumentach do samego wniosku
- 15.02 umowa do podpisania, złożyłem e-podpis tego samego dnia. Informacja, że warunkiem wypłaty będzie ustanowienie zabezpieczeń wykonania umowy (pewnie mieli na myśli tę cesję?) i że pracownik Funduszu będzie się ze mną w tym celu kontaktował.
- 23.02 piątek po południu, kasa na koncie, 27k PLN. Nikt już o nic nie pytał, poszło samo.

Jako ciekawostka - dokładnie w tej samej sekundzie przyszły na konto dwa zwroty PIT (również składałem 15.02), wygląda że nasze instytucje państwowe czekały na sygnał z góry, że można zatwierdzić przelewy :)

A teraz moja spekulacja: być może decyzja, żeby im wysłać polisę dodatkowo, jakby poza samym wnioskiem, na wskazany e-mail coś tam przyspieszyła. Wiele razy na tym wątku pojawiał się temat, że choć Fundusz miał polisę z cesją, to i tak o nią drugi raz pytał, pojawiały też się zarzuty od czytelników o spowalnianie biegu sprawy. A mi przyszło do głowy, że może inny pracownik NFOŚiGW weryfikuje sam wniosek formalnie, a inny sprawdza zabezpieczenie umowy, no i z jakiegoś powodu nie rozmawiają ze sobą, albo jeden nie ma dostępu do systemu, który drugi ma. Nie byłoby to nic dziwnego w naszych instytucjach :) w każdym razie u mnie szło to metodą takich "żabich skoków", ale doszło do szczęśliwego końca.
 

Jogur

Fachowiec
Opiszę jego historię dla porównania i odniesienia:
- Data złożenia 10.10.23,
- ponad 2 miesiące ciszy (wysłałem w tym okresie 2 maile z zapytaniami jak idzie sprawa, powołując się na regulamin i wskazane w nim terminy, ale pozostały bez odpowiedzi),
podobny termin, umowa podpisana z BOŚ ale ani na mejle nie odpowiedzieli, ani kasy ni widu, ni słychu - pisałeś na ogolnego mejla z BOŚ?

opóźnienia są pewnie z tego powodu:

Cykliczna ocena wniosków: Zasady realizacji Programu precyzyjnie określają czas oceny wniosków. Wnioski, które trafią do Banku do końca danego tygodnia są oceniane w ciągu 5 dni roboczych. Poprawne wnioski Bank przesyła zbiorczo do akceptacji NFOŚiGW. Po akceptacji wniosku przez NFOŚiGW, Bank przygotowuje umowę dotacji dla Klienta. Zasady cyklicznej oceny wniosków są takie same dla wszystkich firm leasingowych współpracujących z BOŚ. Zatem w przypadku kompletnego wniosku Bank informuje firmę leasingową o podjętej decyzji o przyznaniu lub odmowie przyznania dotacji w terminie 20 dni roboczych od daty otrzymania od firmy leasingowej prawidłowego wniosku o dotację
 

dsc

Zadomawiam się
podobny termin, umowa podpisana z BOŚ ale ani na mejle nie odpowiedzieli, ani kasy ni widu, ni słychu - pisałeś na ogolnego mejla z BOŚ?

opóźnienia są pewnie z tego powodu:

Cykliczna ocena wniosków: Zasady realizacji Programu precyzyjnie określają czas oceny wniosków. Wnioski, które trafią do Banku do końca danego tygodnia są oceniane w ciągu 5 dni roboczych. Poprawne wnioski Bank przesyła zbiorczo do akceptacji NFOŚiGW. Po akceptacji wniosku przez NFOŚiGW, Bank przygotowuje umowę dotacji dla Klienta. Zasady cyklicznej oceny wniosków są takie same dla wszystkich firm leasingowych współpracujących z BOŚ. Zatem w przypadku kompletnego wniosku Bank informuje firmę leasingową o podjętej decyzji o przyznaniu lub odmowie przyznania dotacji w terminie 20 dni roboczych od daty otrzymania od firmy leasingowej prawidłowego wniosku o dotację

Widzę, że nie doprecyzowałem jednej rzeczy - mój samochód nie jest w leasingu, lecz kupowany na własność (przy udziale banku). Ten produkt finansowy nazywa się "pożyczka leasingowa", ale w sumie to nie wiem czym się różni od zwykłego kredytu - to ja jestem wpisany do dowodu i co miesiąc dostaję fakturę z banku z ratą do zapłaty. Tak więc moja umowa, o ile mi wiadomo, nie przechodziła przez BOŚ. Domyślam się, że w Twoim przypadku może to wydłużać procedurę.

Teraz się zorientowałem, że są na forum dwa wątki i - prawdopodobnie - napisałem posta nie w tym, co trzeba. Ten drugi nazywa się "bez leasingu", więc tam powinna trafić moja wypowiedź. No nic.
 

Dima

Nowy na Forum
Dzień dobry!

Chcę wziąć Teslę Model 3 w długoterminowy wynajem przez LeasePlan. Wpłacę kwotę równą dotacji, a po jej otrzymaniu przez LeasePlan pieniądze zostaną mi zwrócone.

Czy wniosek o dotację może zostać odrzucony?
 
Last edited:

rookie

Zadomawiam się
Orientuje się ktoś czy dofinansowanie 27tys z KDR dla osób fizycznych można dostać w przypadku gdy tylko jeden ze współwłaścicieli ma KDR? Czy też wtedy jest jakaś kombinacja np. na każdego współwłaściciela inna kwota?
 
Top