Jak tam Wasze wnioski?

usrobo

Posiadacz elektryka
drogo ale od ręki
 

lookash_c

Pionier e-mobilności
To nie jest uzupełnienie wniosku ale kolejny krok procedury. I jeżeli piszą o przesłaniu mailem w odpowiednie miejsce, to tak też robię. W GWD nie ma na to nawet miejsca (ba! szkic wniosku jest już teraz umieszczony na jakimś sharepoincie gdzie indziej).
Zasugerowałem się tym, że w naszym przypadku w mailu była informacja z listą uwag, a po niej "Prosimy o uzupełnienie powyższych niezgodności. W tym celu zaloguj się ponownie do Generatora Wniosków o Dofinansowanie https://gwd.nfosigw.gov.pl i złóż aktualizację wniosku o dofinansowanie."
 

mmm

Fachowiec
Szanowna Pani / Szanowny Panie

Informuję, że NFOŚiGW podjął decyzję o dofinansowaniu Pani/Pana przedsięwzięcia polegającego na zakupie pojazdu zeroemisyjnego, na podstawie wniosku o dofinansowanie zarejestrowanego w Funduszu pod numerem xxx/2021 (numer techniczny: xxxx) z dnia 2021-07-15, złożonego w ramach programu priorytetowego Mój elektryk.

Oświadczenie woli ze strony NFOŚiGW oraz wizualizacja umowy dotacji znajdują się pod adresem:


Hasłem do otwarcia linku, w którym znajdują się wyżej wymienione dokumenty jest numer PESEL osoby, będącej głównym wnioskodawcą we wniosku, o którym mowa w treści maila.

Jednocześnie, zgodnie z warunkami wypłaty dotacji opisanymi w złożonym wniosku o dofinansowanie w § 2 ust. 1, pkt. 4, proszę o dostarczenie skanu dokumentu potwierdzającego powiadomienie ubezpieczyciela o uznaniu cesji praw z polisy na rzecz NFOŚiGW. Przyjęcie do wiadomości ustanowienia cesji praw z polisy ubezpieczeniowej na rzecz NFOŚiGW ubezpieczyciel może potwierdzić poprzez:

- stosowną adnotację o cesji praw z polisy ubezpieczeniowej na rzecz NFOŚiGW na polisie ubezpieczeniowej,

- sporządzenie aneksu do zawartej polisy ubezpieczeniowej zawierający adnotację o cesji praw z polisy ubezpieczeniowej na rzecz NFOŚiGW na polisie ubezpieczeniowej,

- pismo ubezpieczyciela potwierdzające przyjęcie do wiadomości ustanowienie cesji praw z polisy ubezpieczeniowej na rzecz NFOŚiGW.

Wszystkie powyższe formy są akceptowane.

Skan dowodu potwierdzającego powiadomienie ubezpieczyciela o uznaniu cesji praw z polisy na rzecz NFOŚiGW należy dostarczyć za pomocą poczty elektronicznej na adres email: [email protected].

UWAGA! Odpowiadając użyj akcji prześlij dalej na adres [email protected] w celu zachowania ciągłości korespondencji.

Status wniosku możesz sprawdzić na stronie https://gwd.nfosigw.gov.pl.

TA WIADOMOŚĆ ZOSTAŁA WYGENEROWANA AUTOMATYCZNIE. PROSIMY NA NIĄ NIE ODPOWIADAĆ.

Z poważaniem
Zespół Programu Mój elektryk
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
ul. Konstruktorska 3A
02-673 Warszawa, Polska

Tak to wygląda
 

lookash_c

Pionier e-mobilności
Tak to wygląda
W naszym przypadku tytuł brzmi "Twój wniosek w programie Mój Elektryk wymaga uzupełnienia", więc niesłusznie oskarżam o niespójność procedur ;-P
Pozostaje się cieszyć, że już po 4 miesiącach cokolwiek drgnęło, brawo, brawo (wzruszenie odbiera mi głos)!
 

Piernik

Posiadacz elektryka
W naszym przypadku tytuł brzmi "Twój wniosek w programie Mój Elektryk wymaga uzupełnienia", więc niesłusznie oskarżam o niespójność procedur ;-P
Pozostaje się cieszyć, że już po 4 miesiącach cokolwiek drgnęło, brawo, brawo (wzruszenie odbiera mi głos)!
A czyli "mój elektryk" dla osób fizycznych.
Czyli terminy powinny być takie


Rozdział III
Rozpatrywanie wniosków o dofinansowanie
§ 4
Na rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie przewiduje się następującą liczbę dni roboczych:
1. rejestrowanie wniosku – do 3 dni od daty wpływu wniosku;
2. ocena wniosku wg kryteriów dostępu i jakościowych dopuszczających – do 5 dni od daty rejestracji wniosku;
3. uzupełnienie przez wnioskodawcę brakujących informacji lub dokumentów, wymaganych na etapie oceny wg kryteriów dostępu i jakościowych dopuszczających – do 5 dni od dnia otrzymania wezwania przez wnioskodawcę[1];
4. ponowna ocena wniosku wg kryteriów dostępu i jakościowych dopuszczających – do 3 dni od daty rejestracji skorygowanego wniosku;
5. uchwała o dofinansowaniu przedsięwzięcia – do 13 dni od zakończenia oceny wg kryteriów jakościowych dopuszczających;
6. podpisanie umowy o dofinansowaniu przedsięwzięcia - do 16 dni od dnia podjęcia uchwały przez Zarząd NFOŚiGW.

W poniedziałek rusza nabór dla "firm".
Może już szlak przetarty chociaż trochę będzie.

Ale zdecydowanie lepiej później niż wcale.
Raczej każdy dotacje na koniec dostanie, pytanie chyba tylko kiedy.
 

Pyo_trek

Posiadacz elektryka
mmm said:
Taaa, ja dostałem info o akceptacji i prośbę o cesję ubezpieczenia 3.11 (wniosek z 15.07). Po 2 dniach przesłałem im aneks do umowy ubezp. i... zero odezwu - nawet nie potwierdzili odbioru maila.
Uzupełnienie wniosku powinieneś zrobić przez generator, nie mailem.

Uzupełnienie wniosku należy wykonać przez jego aktualizację:
1637262799502.png
 

mmm

Fachowiec
Uzupełnienie wniosku powinieneś zrobić przez generator, nie mailem.

Uzupełnienie wniosku należy wykonać przez aktualizację:
View attachment 2831
Powtórzę się - to nie jest uzupełnienie wniosku. W GWD nie ma nawet miejsca na ten plik. Wniosek został już zaakceptowany. To jest następny krok w procedurze.
 

Kamilla

Nowy na Forum
Cześć. Widze, że sporo już osób tutaj przeszło przez procedure składania wniosku. Ja własnie dostałam maila, że muszę uzupełnić kilka rzeczy. Powiedzcie mi o co chodzi z tym dokumentem z CEPiKu o potwierdzeniu rodzaju napędu? Załączyłam wydruk z historiapojazdu ale napisali mi, że to być nie może. To skąd braliscie to potwierdzenie?? Bo ja już nie mam pomysłu.
Druga rzecz - napisali mi, że jest brak pełnomocnictw i tylko tyle. Wydawało mi się, że wszystko załączyłam, we wniosku nie było już nigdzie miejsca na kolejny załącznik z pełnomocnictwami? Podejrzewam, że ma to zwiazek z tym, że auto ma właściciela i współwłaściciela - wniosek był składany też z uwzględnieniem współwłasności.
I jak składa sie te wszystkie dokumenty do uzupełnienia? To się do nich mailem wysyła czy trzeba wniosek aktualizować?
 

consigliero

Posiadacz elektryka
W generatorze nie ma takiej opcji a trudno dyskutować z z informacją z maila
 

Attachments

  • Zrzut ekranu 2021-11-16 o 09.28.49.png
    Zrzut ekranu 2021-11-16 o 09.28.49.png
    351,6 KB · Liczba wyświetleń: 25

pluto

Pionier e-mobilności
Kolejna informacja z NFOŚiGW:
"Wniosek został zweryfikowany pod względem merytorycznym i księgowym pozytywnie. Został wpisany na listę projektów zakwalifikowanych do dofinansowania nr xxx/L/xxx, która została przekazana do Zarządu NFOŚiGW w celu jej zatwierdzenia. Po jej zatwierdzeniu otrzymasz informację o przyznaniu dotacji w programie priorytetowym Mój elektryk."

Tymczasem kolejny elektryk zawitał do garażu i zastanawiam się czy mogę dostać drugi raz dotację (w kolejnym programie) na innego elektryka, pod warunkiem jak zwiększą max. kwotę dotacji dla osób fizycznych bez karty dużej rodziny ?
 
Top