Jak tam Wasze wnioski?

Szatan

Posiadacz elektryka
Hey dostałem właśnie maila od nfosigw o przyznaniu dotacji w programie Mój elektryka ale muszę jeszcze dostarczyć potwierdzenie cecji praw z policy na rzecz NFOŚiGW. Jak poniżej.
Nigdy nie miałem kredytu więc trochę nie rozumiem tego wymagania. To oznacza, że w razie wypłaty szkody z AC/OC pieniądze trafią na konto NFOŚiGW? Przecież dotacja to niecałe 10% zakupu TM3 SR którą mam.
Możecie napisać jak wystąpiliście o taką cesje u własnego ubezpieczyciela?

Jednocześnie, zgodnie z warunkami wypłaty dotacji opisanymi w złożonym wniosku o dofinansowanie w § 2 ust. 1, pkt. 4, proszę o dostarczenie skanu dokumentu potwierdzającego powiadomienie ubezpieczyciela o uznaniu cesji praw z polisy na rzecz NFOŚiGW. Przyjęcie do wiadomości ustanowienia cesji praw z polisy ubezpieczeniowej na rzecz NFOŚiGW ubezpieczyciel może potwierdzić poprzez:

- stosowną adnotację o cesji praw z polisy ubezpieczeniowej na rzecz NFOŚiGW na polisie ubezpieczeniowej,

- sporządzenie aneksu do zawartej polisy ubezpieczeniowej zawierający adnotację o cesji praw z polisy ubezpieczeniowej na rzecz NFOŚiGW na polisie ubezpieczeniowej,

- pismo ubezpieczyciela potwierdzające przyjęcie do wiadomości ustanowienie cesji praw z polisy ubezpieczeniowej na rzecz NFOŚiGW.

Wszystkie powyższe formy są akceptowane.

Skan dowodu potwierdzającego powiadomienie ubezpieczyciela o uznaniu cesji praw z polisy na rzecz NFOŚiGW należy dostarczyć za pomocą poczty elektronicznej na adres email:
 

Piernik

Posiadacz elektryka
Hey dostałem właśnie maila od nfosigw o przyznaniu dotacji w programie Mój elektryka ale muszę jeszcze dostarczyć potwierdzenie cecji praw z policy na rzecz NFOŚiGW. Jak poniżej.
Nigdy nie miałem kredytu więc trochę nie rozumiem tego wymagania. To oznacza, że w razie wypłaty szkody z AC/OC pieniądze trafią na konto NFOŚiGW? Przecież dotacja to niecałe 10% zakupu TM3 SR którą mam.
Możecie napisać jak wystąpiliście o taką cesje u własnego ubezpieczyciela?
Dopytaj ale cesja powinna być tylko do kwoty AC 27 tys. PLN. Tak jest w innych ścieżkach.
Kasa do NFOŚ tylko w przypadku szkody całkowitej na wartość dotacji.
W praktyce tylko w przepadku każdej mniejszej szkody będziesz musiał występować do nich o zgodę na wypłatę odszkodowania.
Cesje powinien ogarnąć Twój broker bez problemu.

No i gratuluje ! Chyba jednym z pierwszych wybrańców jesteś ;)
 

Szatan

Posiadacz elektryka
Ok w moim przypadku dotacja 18750zł więc mam prosić ubezpieczyciela o cesje do takiej kwoty?
Ubezpieczenie od zawsze ogarniam sam bezpośrednio u Avivy więc z brokera nigdy nie korzystałem
 
Last edited:

lookash_c

Pionier e-mobilności
Ok w moim przypadku dotacja 18500zł więc mam prosić ubezpieczyciela o cesje do takiej kwoty?
Ubezpieczenie od zawsze ogarniam sam bezpośrednio u Avivy więc z brokera nigdy nie korzystałem
Tak, zgłoś się do ubezpieczyciela by sporządził aneks z cesją do kwoty dofinansowania.
 

Kasia

Nowy na Forum
tak u nas podobnie otrzymaliśmy dziś informację że dotacja została przyznana. Już ponad miesiąc temu wystąpiliśmy o aneks do umowy AC ( Allianz). Dziś wysyłałam skan aneksu na wskazany przez NFOŚiGW adres mailowy i czekamy co dalej. Niestety wiem od osoby która zajmuje się ubezpieczeniami że w przypadku 100% kredytu na auto banki nie wyrażają zgody na drugiego cesjonariusza
 

Szatan

Posiadacz elektryka
tak u nas podobnie otrzymaliśmy dziś informację że dotacja została przyznana. Już ponad miesiąc temu wystąpiliśmy o aneks do umowy AC ( Allianz). Dziś wysyłałam skan aneksu na wskazany przez NFOŚiGW adres mailowy i czekamy co dalej. Niestety wiem od osoby która zajmuje się ubezpieczeniami że w przypadku 100% kredytu na auto banki nie wyrażają zgody na drugiego cesjonariusza
Możesz coś napisać co w tej cesji było? Czy było to na całą kwotę ubezpieczenia auta czy tylko na wartość dopłaty?
Czemu tak długo czekaliście na pismo od ubezpieczyciela?
Ja mam auto zakupione za gotówkę więc wszystko jest na mnie.

Przy tej szalejącej inflacji warto byłoby dostać pieniądze jak najszybciej i je gdzieś zainwestować.
 

mmm

Fachowiec
Jako kupujący za gotówkę miałem to samo miesiąc temu. Konkretnie to 5-go listopada wysłałem do NFOSGW skan aneksu do umowy ubezpieczenia. Kasy na koncie dalej nie ma, zresztą żadnej innej reakcji z ich strony też. Normalnie 5*3 pełną parą.
 

Piernik

Posiadacz elektryka
Jako kupujący za gotówkę miałem to samo miesiąc temu. Konkretnie to 5-go listopada wysłałem do NFOSGW skan aneksu do umowy ubezpieczenia. Kasy na koncie dalej nie ma, zresztą żadnej innej reakcji z ich strony też. Normalnie 5*3 pełną parą.
A to nie jest tak że po decyzji trzeba podpisać jeszcze umowę dotacji z wekslem itp.
Tak jest w przypadku "firm" tylko tam jeszcze decyzji nie ma bo niedawno wystartowało.
 
Top