Jak tam Wasze wnioski?

consigliero

Posiadacz elektryka
U mnie na polisie jest wpisane w taki sposób. Auto jest bez żadnej innej cesji to poprosiłem aby tak zrobić przy przedłużeniu. NIe określałem kwoty bo tak będzie widniała w umowie, jak w końcu dojdzie do jej podpisana. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której mogliby żądać więcej niż podarowali
 

Attachments

  • Zrzut ekranu 2021-12-6 o 17.44.27.png
    Zrzut ekranu 2021-12-6 o 17.44.27.png
    142,8 KB · Liczba wyświetleń: 47

Szatan

Posiadacz elektryka
Dostałem dziś tą cesje od firmy ubezpieczeniowej i przesłałem do NFOSGW na maila. Czyli przynajmniej miesiąc czekania i kasy przed końcem roku nie będzie :D dobrze, że coś się rusza. Złożyłem wniosek na PV w czerwcu jakoś i tam nic się nie dzieje
 

Piernik

Posiadacz elektryka
U mnie na polisie jest wpisane w taki sposób. Auto jest bez żadnej innej cesji to poprosiłem aby tak zrobić przy przedłużeniu. NIe określałem kwoty bo tak będzie widniała w umowie, jak w końcu dojdzie do jej podpisana. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której mogliby żądać więcej niż podarowali
Nie mogą wsiąść więcej niż dotacja. Ale brakuje słowa cesja, więc nie chcę krakać ale mogą się "czepić".
Tak czy inaczej rozumiem że złożyliście wnioski, macie je pozytywnie rozpatrzone.
Ale nie podpisaliście umowy dotacji ? W naborze firm konieczna jest taka umowa.
Ale w tym przypadku chyba też powinna być konieczna. bo z czego mają wynikać zobowiązania stron. (np. do trzymania samochodu przez dwa lata, a jak nie to zwrot, To samo przy szkodzie całkowitej). Jak bez umowy ?
I wg mnie nie jest ok ze strony NFOŚ prosić o cesje polisy przed umową dotacji.
Bo od dnia ustanowienia tej cesji o każdą zgodę na wypłatę odszkodowania, (nawet przy szkodzie parkingowej) musicie prosić NFOŚ.
 

consigliero

Posiadacz elektryka
No w czerwcu to raczej nie złożyłeś, bo pierwszy dzień przyjmowania wniosków to był 12 lipca. Nie jest tak źle z tym proszeniem bo naprawiałem luterko i przeszło bez kłopotu i bez pytania. Co do słowa cesja, polisę robiło PZU i tak to wpisali
 

Piernik

Posiadacz elektryka
Ok, w tym programie nie ma jednak umowy dotacji, to jest razem z wnioskiem. Jakoś wcześniej nie było to chyba na stronie gov.
Ale w zabezpieczeniach tego dokumentu jest błąd, piszą o cesji OC i AC. A nie można dokonać cesji polisy OC.
Czyli generalnie po decyzji i tej cesji powinni płacić.
 

Piernik

Posiadacz elektryka
Nie jest tak źle z tym proszeniem bo naprawiałem luterko i przeszło bez kłopotu i bez pytania.
No to akurat dziwne ;)
W takim razie tego zapisu nie traktują jako cesji. W przypadki cesji całej polisy AC muszą wyrazić zgodę.
Chyba że się mylę, to niech ktoś mnie poprawi.
 

JareG

Pionier e-mobilności
No w czerwcu to raczej nie złożyłeś, bo pierwszy dzień przyjmowania wniosków to był 12 lipca.
On pisał w tym przypadku o fotopanelach.. :)

Pozdrawiam
 

Kasia

Nowy na Forum
Nie mogą wsiąść więcej niż dotacja. Ale brakuje słowa cesja, więc nie chcę krakać ale mogą się "czepić".
Tak czy inaczej rozumiem że złożyliście wnioski, macie je pozytywnie rozpatrzone.
Ale nie podpisaliście umowy dotacji ? W naborze firm konieczna jest taka umowa.
Ale w tym przypadku chyba też powinna być konieczna. bo z czego mają wynikać zobowiązania stron. (np. do trzymania samochodu przez dwa lata, a jak nie to zwrot, To samo przy szkodzie całkowitej). Jak bez umowy ?
I wg mnie nie jest ok ze strony NFOŚ prosić o cesje polisy przed umową dotacji.
Bo od dnia ustanowienia tej cesji o każdą zgodę na wypłatę odszkodowania, (nawet przy szkodzie parkingowej) musicie prosić NFOŚ.
Zatwierdzony wniosek jest jednocześnie umową
 

Piernik

Posiadacz elektryka
Zatwierdzony wniosek jest jednocześnie umową
Tak, tak. już zauważyłem ;)(doczytałem, wcześniej nie było tego na stronie gov albo przeoczyłem) trzy pozycje wyżej się skorygowałem ;)
Nieładnie jest tylko ta kwota cesji plisy strasznie opisana. W ścieżkach dla firm jest jednoznacznie.
Tu do bani ;(
"W celu zabezpieczenia wierzytelności Cesjonariusza obejmującej zwrot dotacji w wysokości _______________ zł (słownie: ____________________), powiększonej o należne odsetki ustawowe za opóźnienie, liczone od dnia wypłaty Dotacji Beneficjentowi do dnia zwrotu środków, zwrotu kosztów postępowania, a także zapłatę innych należności wynikających z umowy dotacji"
Słabe to strasznie. Z jednej strony w pytaniach pisali o kwocie a z drugiej strony taki zapis.
Jak ktoś zainteresowany cesją do kwoty to chyba trzeba ten NFOŚ dopytać.
 

Kasia

Nowy na Forum
Tak, tak. już zauważyłem ;)(doczytałem, wcześniej nie było tego na stronie gov albo przeoczyłem) trzy pozycje wyżej się skorygowałem ;)
Nieładnie jest tylko ta kwota cesji plisy strasznie opisana. W ścieżkach dla firm jest jednoznacznie.
Tu do bani ;(
"W celu zabezpieczenia wierzytelności Cesjonariusza obejmującej zwrot dotacji w wysokości _______________ zł (słownie: ____________________), powiększonej o należne odsetki ustawowe za opóźnienie, liczone od dnia wypłaty Dotacji Beneficjentowi do dnia zwrotu środków, zwrotu kosztów postępowania, a także zapłatę innych należności wynikających z umowy dotacji"
Słabe to strasznie. Z jednej strony w pytaniach pisali o kwocie a z drugiej strony taki zapis.
Jak ktoś zainteresowany cesją do kwoty to chyba trzeba ten NFOŚ dopytać.
będzie dobrze to nie firma krzak tylko poważna instytucja mogą działać aż i tylko w granicach prawa 😃
 
Top