Jakie macie wrażenia po przejechaniu się samochodem na wungiel?

slaveq

Pionier e-mobilności
Nie no nie przechodźmy ze skrajności w skrajność - wolę zjechać z trasy na postój do fajnej restauracji niż na SUC lub inny Greenway przy McDonalds lub KFC. A taki minivan ICE daje taką możliwość + jest zwykle dużo bardziej komfortowo zawieszony i przy takim rodzinnym wleczeniu się stałą dozwoloną prędkością jest po prostu idealny.
Przecież cooler tak nie robi o czym sam pisał, rekordy trasy są bite po nocy - możesz sobie wtedy co najwyżej na driveThru zjechać jak jest jakieś akurat otwarte.
 

kswad12

No to z prądem
Przybędzie trochę BEV, pojeździsz trochę lat i pogadamy. Mi po 3.5 roku jazdy Teslą entuzjazm do użerania się o prąd spadł do 0. Jak mam swój to fajnie, jak nie mam pewności że będę miał - biorę ice.
Troche off top sie robe, ale po to jest to forum.
Dla mnie znalezienie taniej ładowarki AC (lub DC) na wyjezdzie to takie gamification.
Ostantio w Gdańsku ładowaliśmy się za darmo na AC przy porcie, bo kapitanat portu mial tam darmowa ładowarkę w pace Equay. Zaprowadzenie samochodu tam i powrót spacerem z rodzinka do mieszkania był fajnym zakończeniem dnia.
 

cooler

Pionier e-mobilności
Przecież cooler tak nie robi o czym sam pisał, rekordy trasy są bite po nocy - możesz sobie wtedy co najwyżej na driveThru zjechać jak jest jakieś akurat otwarte.
Nawet nie o to chodzi, ja z kolei nie lubię jeść w trasie, lecąc w nocy rodzina śpi i wykorzystuje to aby przeskoczyć trasę maksymalnie szybko, by też wrzucić w kime i mieć cały dzień już wolny. W ten styl BEV słabo się wpisywało.
 

cooler

Pionier e-mobilności
Troche off top sie robe, ale po to jest to forum.
Dla mnie znalezienie taniej ładowarki AC (lub DC) na wyjezdzie to takie gamification.
Ostantio w Gdańsku ładowaliśmy się za darmo na AC przy porcie, bo kapitanat portu mial tam darmowa ładowarkę w pace Equay. Zaprowadzenie samochodu tam i powrót spacerem z rodzinka do mieszkania był fajnym zakończeniem dnia.
Też tam się ładowałem. Fajna miejscówka, klimatyczna:cool:
 

Szaruś

Peugeot e208, 10.2022
Przybędzie trochę BEV, pojeździsz trochę lat i pogadamy. Mi po 3.5 roku jazdy Teslą entuzjazm do użerania się o prąd spadł do 0. Jak mam swój to fajnie, jak nie mam pewności że będę miał - biorę ice.
Pożyjemy, zobaczymy. Na razie, po 19 miesiącach jazdą BEV u mnie jest dokładnie odwrotnie - w przyszłym roku przymierzam się do wymiany mojego drugiego ICE and BEV.
 

slaveq

Pionier e-mobilności
W ciągu trzech ostatnich lat ICE jechałem jako kierowca dwa razy - raz trasę 60 km, raz trasę 350 km. Straszne przeżycie, zaczynając od męczarni jaką jest manualna skrzynia biegów na monotonnym wnerwiającym warkocie silnika kończąc. Myślę, że po prostu na razie łatwo osobom które BEV nie jeździły sprzedawać bajki o kilkugodzinnych postojach na ładowarkach. Koniec końców duży odsetek ludzi, którzy się do BEV przesiądą nie będzie chciało wracać do ICE bo to jest tak jakby mi ktoś kazał teraz dyliżansem jeździć. Strzelam w 80-90%, zostaną zabetonowani petrolheadzi i dziadki co będą mówić, że za komuny to się jeździło a malucha się dało naprawić na przystanku kombinerkami.
 

blazej

Pionier e-mobilności
Ponieważ ja przy 177.5-179 cm w zależności od pory dnia i ustawieniu fotela prawie przy samej podłodze, mam może z 3-4 palce do dachu. Jakkolwiek nagrzewanie dachu nie jest dla mnie problemem, to już poprawianie się na fotelu sprawia, że czasem nikłą już czupryną poszoruję po dachu. Każdy jest zbudowany trochę inaczej plus ja nie lubię jeździć na leżąco.
 

viallos

Pionier e-mobilności
Ale ja tam nie przyjechałem, auto tam stało tydzień, pod serwisem w Ząbkach. I jak masz mniej niż 20% na postoju to auto już niechętnie chce się grzać. Druga taką sytuację miałem gdy przyjechałem w nocy do hotelu w DE i chciałem się z rana załadować na pobliskiej ladowarce, trwało to wieczność.
Czyli pierwsza sytuacja nie dotyczy 99% przypadków a druga to też jakby błąd po twojej stronie. Ładuje się od razu po trasie a nie przed wyjazdem gdy się bateria schłodzi - elementarz BEV.
W hotelach mam zawsze 2 opcje ... jak jest wolna ładowarka to podłączam na noc i zapominam. Jak jest szybka to podłączam i idę się rozpakować, ewentualnie wziąć prysznic i generalnie po tych 30 do 45min odłączam się i idę spać.

Z tym Webasto to bajki bo miałem porządne fury i w żadnej nie było czy to Audi czy BMW ... to jest jakiś promil ICE które to mają.
 
Top