Jakie macie wrażenia po przejechaniu się samochodem na wungiel?

lvlthn

Posiadacz elektryka
Typowe narzekanie i marudzenie janusza, zasilane stereotypami i dziwnymi poglądami.

-Obecnie, wg oficjalnych statystyk częściej płoną ICE, a szczególnie nowe generacje z udziwnieniami typu 3 termostaty, EGR i plastikowy makaron dookoła kolektora wydechowego
Np. ostatni raport z pożaru na lotnisku Luton nie jest korzystny.

-Żeby odpalić webasto, czy grzanie na postoju to NIE MOŻNA robić tego w zamknietym pomieszczeniu typu garaż wspólnotowy czy w domu - śmiertelne ryzyko zaczadzenia!

-obecnie, to trzeba patrzeć czy nie parkuje się obok 'wadliwego' ICE które może spalić się w dowolnym momencie

-BEV jest zbyt duże żeby upaść, tak samo jak ICE.

Tyle że ICE już umiera, powoli ale umiera. Następuje powolna transformacja z zwykłego ICE do hybrydy z coraz większym naciskiem na napęd elektryczny
W końcu ICE będzie TYLKO jako range extender, a później zostaną wyparte całkowicie
Trochę to potrwa, ale żaden ICE ani BEV narazie nie przestanie istnieć :)
 
Last edited:

blazej

Pionier e-mobilności
Żebyś się nie zdziwił, nie chcę krakać, ale za chwilę nie wpuszcza BEV do podziemnych garaży a takie ice sobie wjedzie.
I jemu wtedy Webasto nie będzie potrzebne, a Ty stojąc BEV na mrozie zużyjesz 5% baterii żeby odmrozić szyby.

Już pełno zakazów wjazdu z LPG... A pomyśl co będzie jak tłuszcza dzisiejszych Januszy dostanie w łapki tanie i mocne BEV i zacznie je drutować po swojemu, jaka to będzie piękna katastrofa...
Będą wyznaczone miejsca z dala od budynków "nur für BEV" żeby się spaliły tylko BEVy a nie całe centra handlowe...

Wspomnicie moje słowa, że fajnie posiadać BEV to już było. Darmowe ładowarki, uśmiechy w hotelach, właściciele pensjonatów oferujący ładowanie w cenie, buspasy i parkingi w centrum itd. Poczucie bycia częscia elity, przyszłości... Jak tłuszcza w to wejdzie i zacznie kraść prąd z lamp i jakichkolwiek urządzeń to się skończy miło a wejdą kary, opłaty i podatk oraz zakazy.
I chciałbym się mylić.
Troszkę odleciałeś. Pchamy EV na potęgę i zmuszamy producentów do ich rozwoju, dotujemy zakupy właśnie po to, żeby - jak już się uda zwiększyć ten udział EV - kazać im parkować pod chmurką daleko od zabudowań. To już trochę kategoria z pogranicza wiary w płaską ziemię i teorii spiskowych z gatunku „piramidy wybudowali kosmici”.

Dokładnie wczoraj składałem zapytanie o mieszkanie w Poznaniu z miejscem postojowym, to miła Pani z działu sprzedaży odpisała mi, czy miejsce ma być z możliwością ładowania samochodu elektrycznego czy bez, bo „z” kosztuje 65k zł a bez 55k zł. Na razie tak to wygląda.
 

lvlthn

Posiadacz elektryka
Dokładnie wczoraj składałem zapytanie o mieszkanie w Poznaniu z miejscem postojowym, to miła Pani z działu sprzedaży odpisała mi, czy miejsce ma być z możliwością ładowania samochodu elektrycznego czy bez, bo „z” kosztuje 65k zł a bez 55k zł. Na razie tak to wygląda.
Interesujące, czyli nawet developerzy już widzą w tym potencjał(zysku)
 

tokwi

Posiadacz elektryka
... Wnętrze samochodu ogrzewasz farelką:

View attachment 21173
No i bez gniazdka się nie obejdzie, czyli odpada podgrzanie na postoju poza domem.

Lata temu sąsiad, spalił swojego VW Polo takim patentem z grzałką 2kW. Spadł mu wiatraczek i najpierw stopiła sie obudowa, potem tapicerka i cała reszta. Dobrze że parkował na polu, a nie w garażu.
 

slaveq

Pionier e-mobilności
Wspomnicie moje słowa,
I chciałbym się mylić.
„W owych dniach w mieście Jeruzalem blady strach padł na właścicieli aut elektrycznych, namiestnik rzymski wydał zakaz sprawiedliwy parkowania w garażach podziemnych bo czynili oni rzeczy gorszące z instalacją elektryczną w swych pojazdach. I trwoga i płacz zapanowała jak wcześniej u ich bracia z LPG. Jeno jeden z nich, który Toyote potężną posiadał śmiał się w głos albowiem on jeden mógł z dobrodziejstw garażu podziemnego korzystać.” ~Księga Coolera

Nie tak nie będzie, prędzej zaczną otwierać jak w Norwegii garaże tylko dla EV bo jest taniej i nie trzeba wentylacji specjalnej. U nas konserwatyzm jest mocny do momentu jak ludzie uznają technologię za normę, a potem wszyscy mówią, że przecież zawsze tak było (to już się dzieje).
 

cooler

Pionier e-mobilności
-Obecnie, wg oficjalnych statystyk częściej płoną ICE, a szczególnie nowe generacje z udziwnieniami typu 3 termostaty, EGR i plastikowy makaron dookoła kolektora wydechowego
Np. ostatni raport z pożaru na lotnisku Luton nie jest korzystny.
Dobrze napisałeś, OBECNIE. Obecnie 95% BEV to nowe lub max klikuletnie sztuki, obsługiwane w ASO producenta, który choć niechętnie ale przeszedł jakieś szkolenie jak to zrobić bezpiecznie.
I porównujesz to do floty ICE która ŚREDNIO ma w Polsce kilkanaście lat, niejednego Janusza mistrza wartsztatu druciarstwa przeżyła, brały udział w kilku dzwonach w swoim życiu i takie samochody palą się tylko NIECO bardziej niż nowiusieńkie BEV.
Jak napisałeś? Typowe narzekanie i marudzenie janusza, zasilane stereotypami i dziwnymi poglądami
He he he :) Statystyka jest lewacka/prawacka (wybierz czego nie lubisz)
-Żeby odpalić webasto, czy grzanie na postoju to NIE MOŻNA robić tego w zamknietym pomieszczeniu typu garaż wspólnotowy czy w domu - śmiertelne ryzyko zaczadzenia!
Teraz to Ty odleciałeś.:unsure: Po co komukolwiek odpalać Webasto w zamkniętym pomieszczeniu?
Sens Webasto jest wtedy, gdy stoisz na zewnątrz. Silnik nagrzeje się zanim wyjedziesz z takiego garażu.
W ciepłym garażu też odpalasz przygotowanie samochodu BEV do drogi? Bo ja nie... Ale to ja mam dziwne poglądy:p
 

cooler

Pionier e-mobilności
W owych dniach w mieście Jeruzalem blady strach padł na właścicieli aut elektrycznych, namiestnik rzymski wydał zakaz sprawiedliwy parkowania w garażach podziemnych bo czynili oni rzeczy gorszące z instalacją elektryczną w swych pojazdach. I trwoga i płacz zapanowała jak wcześniej u ich bracia z LPG. Jeno jeden z nich, który Toyote potężną posiadał śmiał się w głos albowiem on jeden mógł z dobrodziejstw garażu podziemnego korzystać.” ~Księga Coolera
Zaprawdę powiadam Wam, głupota ludzka i zabobony będą rządzić, podsycane przez suto podlewane benzyną media motoryzacyjne i nieudolność rządzących w stawianiu infrastruktury. Tak rzekłem! Howgh!
 
Top