Jakie macie wrażenia po przejechaniu się samochodem na wungiel?

Szaruś

Peugeot e208, 10.2022
ICE ciągle wygrywają z BEV
Są zastosowanie, gdzie ICE są lepsze, as są, gdzie BEV. Nie możne stwierdzić, że ICE jest lepsze, bez podawania do czego.
 

blazej

Pionier e-mobilności
Jak narazie to atakujesz kolegę który dał wiarygodne dane i statystykę opartą na oficjalnych raportach(straż, służby ratunkowe, ubezpieczyciele) a sam nie dajesz nawet jednego wiarygodnego źródła.

Dodatkowo, te dane mają też pokrycie na Polskim rynku, i Ci co widzieli ten raport(Państwowej Straży Pożarnej) to wiedzą że jest tak samo.

Statystyka w obu się zgadza.
Ale co się zgadza? 3.5% hybryd się pali względem jakiej liczby? Sprzedanych w danym roku? Co to jest za statystyka w ogóle? Dla mnie te dane są nie tyle niewiarygodne, co po prostu niejasne. W innych krajach można dotrzeć do statystyki, którą ja podałem dla Norwegii. Czyli takie 6 razy częściej palą się ICE, a hybrydy dość podobnie.
 

daniel

Señor Meme Officer
Mogły być na polu jeszcze zbiory, pszenica, owies czy żyto :p
Nie śmiej się! Odpaliłem ogrzewanie postojowe w Skodzie na parkingu na łące, bo wracaliśmy późną nocą z wesela i chciałem żeby dzieci miały ciepło, a tu zaczął się samochód dymić od trawy co była pod spodem!
 

cooler

Pionier e-mobilności
Nie śmiej się! Odpaliłem ogrzewanie postojowe na parkingu na łące, bo wracaliśmy późną nocą z wesela i chciałem żeby dzieci miały ciepło, a tu zaczął się samochód dymić od trawy co była pod spodem!
Generalnie w gorących krajach np Australia jest zalecenie aby nie parkować np na trawie. Jest tak sucha że pali się od ciepła z katalizatora.
 

daniel

Señor Meme Officer
Generalnie w gorących krajach np Australia jest zalecenie aby nie parkować np na trawie. Jest tak sucha że pali się od ciepła z katalizatora.
Ta akurat była mokra i się zadymiło. Ale w elektryku by tak chyba nie było, bo nie ma tak wysokich temperatur. Pompa ciepła grzeje tyle ile potrzeba, a nie na zapas.
 

swistak

Posiadacz elektryka
Po co komukolwiek odpalać Webasto w zamkniętym pomieszczeniu?
Sens Webasto jest wtedy, gdy stoisz na zewnątrz. Silnik nagrzeje się zanim wyjedziesz z takiego garażu.
W ciepłym garażu też odpalasz przygotowanie samochodu BEV do drogi? Bo ja nie... Ale to ja mam dziwne poglądy:p
A słyszał kolega o blaszakach? Ja mam taki. Wewnątrz jest ta sama temperatura co na zewnątrz. Dziś było +1stC. No nie wiem po co miałbym grzać auto w zamkniętym garażu...
 

krzyss

Pionier e-mobilności
No to jakiś pechowiec jesteś. Ja zasadniczo nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem jakiejś ładowarki AC w pobliżu miejsca docelowego.
Oj sa, czesto w DE przy hotelach sa i jest ok. Ale rownie czesto w DE oczekiwali 40€ za podlaczenie.
We Wloszech raz dostalem za 10€ a raz chcieli 50€
 

Szaruś

Peugeot e208, 10.2022
Oj sa, czesto w DE przy hotelach sa i jest ok. Ale rownie czesto w DE oczekiwali 40€ za podlaczenie.
We Wloszech raz dostalem za 10€ a raz chcieli 50€
To dla odmiany powiem, że są też darmowe. Np. jak latem byłem na wyciecze na południu Węgier, to w Pécs, gmina postawiła 3 x 22 kW na centralnym parkingu (niedaleko starego miasta) z darmowym ładowaniem. Podczas zwiedzania nabiłem do bodajże 96% (od 20%).
 
Top