Juniper - czy warto czekać?

zibizz1

Pionier e-mobilności
I teraz mam zagwozdkę:
Czy kurzy Ci się X czy Y?
Zakładam że Y, ale jeżeli głównie jeździsz po mieście to może się okazać że jednak X :)
Głównie po mieście Xem. Y Performacne - ma niskie zawieszenie, i bardzo grube drzwi z tyłu, wiec na wąskich miejscach jest ciaśniej. W Xie jest mocniejsza rekuperacja i jak się uda wjechać to z tyłu na 99% da się wyjść, byle obok nie było busa lub lusterko innego auta nie było na wysokości falcona. W Xie można podnieść zawieszenie żeby dojechać do krawężnika kołami. W Y nie ma ekranu z tyłu więc od kiedy jest X to Y nikt nie chce jeździć oprócz żony która woli mniejsze auto i badylek od kierunkowskazów.
 

wojtkow

Posiadacz elektryka
Ja z czarnego na biały się przesiadłem i... wolałem czarnego jeśli chodzi o mycie...
Serio? A zacieki? Jak miałem czarne BMW to musiałem je wycierać do sucha a i tak zawsze zostawały ślady. Znam takich co myli w wodzie destylowanej, żeby tego uniknąć.
 

qb4hkm

Posiadacz elektryka
Serio? A zacieki? Jak miałem czarne BMW to musiałem je wycierać do sucha a i tak zawsze zostawały ślady. Znam takich co myli w wodzie destylowanej, żeby tego uniknąć.
Czarnego myłem na szybko na bezdotyku i wyglądał spoko, zacieków nigdy nie widziałem po spłukaniu demineralizowaną z myjki.
Białego muszę ręcznie myć bo po bezdotyku widać że niedomyte.
 

daniel

Señor Meme Officer
Ja mam 2 BEV i jeden i tak się kurzy. 25tys vs 4tys przebiegu przez ostatni rok. Na tym mniej używanym wyszło z 20zł/km za samą utratę wartości
Właśnie miałem to samo napisać i mam ten sam problem, że drugi samochód jest właściwie niepotrzebny, ale w bardzo rzadkich przypadkach się przydaje.
 

wojtkow

Posiadacz elektryka
Czarnego myłem na szybko na bezdotyku i wyglądał spoko, zacieków nigdy nie widziałem po spłukaniu demineralizowaną z myjki.
Białego muszę ręcznie myć bo po bezdotyku widać że niedomyte.
Właśnie demineralizowaną a nie destylowaną.
Jak masz dostęp do myjni z wodą demineralizowaną to jest ok. Ja mieszkam na wsi (prawdziwej a nie przedmieściach) i więc kupowanie wody demineralizowanej do spłukiwania jest uciążliwe. Za to szybkie umycie gąbką po wcześniejszym spłukaniu ciśnieniówką domywa mi biały całkiem porządnie.
 
Top