No to jest

planzero

Fachowiec
Możesz i więcej ale pewnie niezbyt długo i na pewno nie szybciej niż 163 km/h według licznika
no właśnie chciałbym wiedzieć, jak będzie wyglądać np. trasa Wrocław (nasz dom) Warszawa. Albo Wro - Berlin. Pewnie jadąc rozsądne 120 km/h przy tym mniejszym 45kw/h aku da się na dwa razy, z jednym postojem. A w sumie skoro i tak jeden postój to może i 140 można np. w DE lecieć ;)
 

consigliero

Posiadacz elektryka
U mnie przy ustawieniu na 110km/ h średnie zużycie wyszło 17,5 kWh i takie bym zakładał do szacowania. Przy 140km/h gdzieś pomiędzy 35 a 40 jako chwilowe zużycie, ale to już splot wielu czynników.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Hej, wersja pure performance city. Plus całe dwa dodatkowe elementy wyposażenia tj. koła 18 oraz kabel do ładowania :) Konfiguracja dealera - był już na produkcji więc się zdecydowaliśmy bo jeszcze w czerwcu będzie. Skończyliśmy leasing na tiguana i nigdy więcej SUVa.
Cena katalogowa 153.800, cena zakupu (w leasingu) 147.850. To chyba mniej niż 5% rabatu.
Ale i tak jestem nakręcony, jak nigdy na auto. Teraz tylko rozmyślam, czy będziemy musieli latać 90km/h po autostradach/ekspresówkach bo to może być wyzwanie :) na szczęście 95% życia to miasto więc będzie ok.
Nie martw sie, w treasie 110-120 bedziesz mogl spokojnie jezdzic. A mozesz zdradzic dlaczego wiecej nie chcesz SUVa ? to ciekawe :)
 

planzero

Fachowiec
Nie martw sie, w treasie 110-120 bedziesz mogl spokojnie jezdzic. A mozesz zdradzic dlaczego wiecej nie chcesz SUVa ? to ciekawe :)
cóż może po kolei :) 1. to nie był zakup typu marzenie życia, raczej dostępny model u dealera a akurat były wakacje i stare auto poszło gdzieś tam. 2. wcześniej była skoda yeti i bardzo ją lubiłem (mała a pojemna, modułowe fotele z tyłu, super zachowanie na drodze) więc pomyślałem, że tiguan będzie tylko lepszy ;) 3. Sam Tiguan: zamiast być lepszy to buja się jak autobus na zakrętach (koła 17", może jakieś 19 by coś lepiej), zero czucia drogi na kierownicy. Czuć masę i bardzo mnie to denerwuje. Miejsca ma sporo, ale bez kitu ID.3 nie ma mniej (poza bagażnikiem oczywście).

Z powodów natury ogólnej uważam, że jazda SUVem to już obciach, każdy ma SUVa, ale kij wie dlaczego :) są duże, brzydkie i niepraktyczne w mieście a ludzie z miast je masową kupują. Więcej palą, więcej trują, zajmują więcej miejsca i krzyczą MAM WIELKIE AUTO. To kompletnie nie mój świat. Także tak. I nawet w terenie te SUVy guzik dają. A zwłaszcza mój z napędem na przód. Ojciec ma starego Land Rovera więc niech mnie nikt nie opowiada o SUVach please ;)

Może ktoś mieszkający na wiosce w górach przy SUVie z napędem x4 będzie dobrze obsłużony - tyle ode mnie.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
cóż może po kolei :) 1. to nie był zakup typu marzenie życia, raczej dostępny model u dealera a akurat były wakacje i stare auto poszło gdzieś tam. 2. wcześniej była skoda yeti i bardzo ją lubiłem (mała a pojemna, modułowe fotele z tyłu, super zachowanie na drodze) więc pomyślałem, że tiguan będzie tylko lepszy ;) 3. Sam Tiguan: zamiast być lepszy to buja się jak autobus na zakrętach (koła 17", może jakieś 19 by coś lepiej), zero czucia drogi na kierownicy. Czuć masę i bardzo mnie to denerwuje. Miejsca ma sporo, ale bez kitu ID.3 nie ma mniej (poza bagażnikiem oczywście).

Z powodów natury ogólnej uważam, że jazda SUVem to już obciach, każdy ma SUVa, ale kij wie dlaczego :) są duże, brzydkie i niepraktyczne w mieście a ludzie z miast je masową kupują. Więcej palą, więcej trują, zajmują więcej miejsca i krzyczą MAM WIELKIE AUTO. To kompletnie nie mój świat. Także tak. I nawet w terenie te SUVy guzik dają. A zwłaszcza mój z napędem na przód. Ojciec ma starego Land Rovera więc niech mnie nikt nie opowiada o SUVach please ;)

Może ktoś mieszkający na wiosce w górach przy SUVie z napędem x4 będzie dobrze obsłużony - tyle ode mnie.
I ja to szanuje, dzieki za konkretna odpowiedz, daj znac jak ID3 :)
 

planzero

Fachowiec
na forach w DE piszą, że może będzie w tym tygodniu aktualizacja OTA pierwsza - to może być ciekawie :) my jeszcze nie mamy naszego, w tym tygodniu mam nadzieję, że będzie...
 

planzero

Fachowiec
dodatkowe 5 koników do mocy oraz 20 km zasięgu ;)
 

planzero

Fachowiec
dzwonił dealer - ma towar, jutro odbiór ;) ale będzie!
 
Top