Ratt

Posiadacz elektryka
Z elektroniką, mechaniką niestety tak jest. Jednemu trafi się egzemplarz cacuszko, innemu wybrakowany. Czasami jest to przypadek, czasami produkcyjna niechlujność, w przypadku Tesli "to nie błąd, to feature" ;-)
Już to pisałem. Jak w każdej marce - zależy czy składany w poniedziałek rano czy w środę w południe. Ja ze swoją TM3 nie mam dosłownie ani jednego problemu od roku. Nawet wahacze nie chcą trzeszczeć.
 

viallos

Pionier e-mobilności
45k i poza pompą ciepła to praktycznie nic... ktoś pomyśli że to nie wiadomo jaka awaria. Jechać się dało, a w serwisie wystarczyło 3h na wymianę... tyle zajmował olej i klocki w Audi czy BMW. Tak więc nie ma co się strachać. A pompa po 40k wymieniona na nową... to w sumie lepiej 😀
 

Siostra Irena

Posiadacz elektryka
Kiedyś już tu wklejałem ile defektów miała nowa Gulietta przy odbiorze … myślałem że może Lexus to będzie ta japońska precyzja … a jak odebrałem UX’a to myślałem że ta wykonana z plastiku klapa bagażnika z lewej jest niedokręcona.

Może tego na oko nie widać (choć ja widzę) ale różnica między tymi szczelinami ma około 2mm i wg serwisu jest ok 👌😉

A w prospektach napisane jest, że samuraj swym okiem przed wyjazdem sprawdzał, a i gejsza, w noc gdy księżyc w nowiu, nadwozie masowała … 😂

IMG_1768.jpeg
 
Last edited:

jarqu

Zadomawiam się
Kiedyś już tu wklejałem ile defektów miała nowa Gulietta przy odbiorze … myślałem że może Lexus to będzie ta japońska precyzja … a jak odebrałem UX’a to myślałem że ta wykonana z plastiku klapa bagażnika z lewej jest niedokręcona.

Może tego na oko nie widać (choć ja widzę) ale różnica między tymi szczelinami ma około 2mm i wg serwisu jest ok 👌😉

A w prospektach napisane jest, że samuraj swym okiem przed wyjazdem sprawdzał, a i gejsza, w noc gdy księżyc w nowiu, nadwozie masowała … 😂

View attachment 14603

Też miałem Lexusa ile to się naczytałem o tej japońskiej precyzji. Na całe szczęście ten temat już za mną :) Generalnie można streścić to tak wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
 

adamkru

Fachowiec
Może komuś się przyda informacja. Na https://www.teslafi.com/ teraz po rejestracji jest 30 dni za free (Czyli wydłużony trial ze standardowych 14 dni za free).

Kod promocyjny nalicza się automatycznie przy rejestracji. Nic nie trzeba podawać.
 

adamkru

Fachowiec
No właśnie taki mam plan żeby przetestować sobie teslafi i tessie i wybrać lepszą :)
Za darmo dają to można się pobawić :)
 

jacwi

Nowy na Forum
W mojej HL taka sytuacja. Wczoraj rano wszystko było OK. Po południu wsiadam do auta a tam:
- nie działa GPS (nie ważne gdzie jestem pokazuje ostatnia zapamiętana lokalizację)
- nie działają kamery (jest tylko czarny obraz)
- przez noc z 80% uciekło prądu do 70%

Na szczęście nie uruchamia mi to pojazdu i da się jeździć, łączyć z telefonem, podgrzewać etc...

Soft 2023.38.8 wgrywałem ok tydzień temu i wszystko było OK. Więc to CHYBA nie wina softu.
Restart nie pomaga (próbowałem 5x)

Spotkał się ktoś z czymś podobnym u siebie?

Gdzie się wrzuca APAP w Tesli żeby przestało boleć to co ją boli? ;-)
U mnie ten sam problem - brak obrazu z wszystkich kamer i odczytu GPS, pojawił się 21 listopada rano w drodze do pracy. Zgłoszone bezzwłocznie serwisowi na czacie, oprócz nieudanej próby zdalnego wymuszenia recovery ostatniej aktualizacji, od kilku dni cisza ze strony serwisu Tesli. Bezskutecznie próbowałem prawie wszystkich metod resetu, oprócz tej z odłączaniem wtyczki pod tylną kanapą...
 

adamkru

Fachowiec
U mnie ten sam problem - brak obrazu z wszystkich kamer i odczytu GPS, pojawił się 21 listopada rano w drodze do pracy. Zgłoszone bezzwłocznie serwisowi na czacie, oprócz nieudanej próby zdalnego wymuszenia recovery ostatniej aktualizacji, od kilku dni cisza ze strony serwisu Tesli. Bezskutecznie próbowałem prawie wszystkich metod resetu, oprócz tej z odłączaniem wtyczki pod tylną kanapą...
Ja mam umówiony serwis na czwartek w Ząbkach. Zobaczymy co powiedzą. Nie odłączaj zasilania pod kanapą. To nic nie daje.
 
Top