Po co kupować coś innego niż Teslę?

Kuba K.

Posiadacz elektryka
Dodam przy okazji jeszcze argument anty Tesla jeśli mieszkasz w UK - skoro całe sterowanie klimatyzacją, radiem itp. musisz obsługiwać lewą ręką, to ekran dotykowy wydaje mi się męczący, bo jednak lewa ręka w moim przypadku jest dużo mniej precyzyjna i dużo trudniej byłoby mi celować w przełączniki na ekranie.
Ja jestem leworęczny i nie mam problemu z ogarnianiem ekranu Tesli „słabsza” ręka, nie ma co demonizować.
 

Michal

Moderator
Mijasz się z prawda, coś co wystaje 30cm z garażu nie jest dobrym wyborem, szczególnie w taka pogode jak dzisiaj.
Tesla nie ma takiej gamy modeli by szczególnie w Europie pasowac wszystkim.
Auto może stać na podjeździe, bo i tak ponad połowa ludzi w garażach ma taki syf, że auta trzyma na zewnątrz ;)
A tak serio, to oczywiście są jakieś przypadki szczególne, a ja miałem na myśli "ogólnie rzecz biorąc".

Ja jestem leworęczny i nie mam problemu z ogarnianiem ekranu Tesli „słabsza” ręka, nie ma co demonizować.
zacznę tak jak Ty:
"Mijasz sie z prawdą..." :p
Przez całe życie nauczyłeś się robić wiele rzeczy prawą ręką, bo świat jest przystosowany do praworęcznych, więc z przymusu jesteś dużo bardziej praworęczny niż ja leworęczny.
 
Last edited:

Kuba K.

Posiadacz elektryka
Auto może stać na podjeździe, bo i tak ponad połowa ludzi w garażach ma taki syf, że auta trzyma na zewnątrz ;)
A tak serio, to oczywiście są jakieś przypadki szczególne, a ja miałem na myśli "ogólnie rzecz biorąc".
Jeśli szukasz kompaktowego auta miejskiego to Tesla odpada w przedbiegach, dlatego żal że nie ma hatchbacka segmentu C w granicach 60kWh. Tesla jest skrojona na USA a tam większy rozmiar nikogo nie dziwi.
zacznę tak jak Ty:
"Mijasz sie z prawdą..." :p
Przez całe życie nauczyłeś się robić wiele rzeczy lewą ręka, bo świat jest przystosowany do praworęcznych, więc z przymusu jesteś dużo bardziej praworęczny niż ja leworęczny.
Coś nie poszło z sensem wypowiedzi ;)... Oczywiście możemy dyskutować, ale dla mnie 90% czynności wykonującego lewą ręką, trafienie prawą w punkt z dokładnością 2cm nie jest wyzwaniem i robię to spokojnie bez pomocy lewej ręki :p
 

aadamuss

Posiadacz elektryka
Dokładnie tak. Brakuje Tesli krótkiego hot hatcha (?) do miasta. Taki krótki mix TM3 i TMY, prawie bez bagażnika i z symbolicznym miejscem z tyłu.
 

Michal

Moderator

Lupus

Posiadacz elektryka
Tesla nie ma takiej gamy modeli by szczególnie w Europie pasowac wszystkim.
Właśnie, pamiętam jak dawno temu (~2016) Elon obiecywał tanie (affordable) auta elektryczne dla każdego :)
Gdzie są tanie Tesle Elon?!?! :D

Ale podobno w ciągu 5 lat baterie mają się stać 2x tańsze, może dożyjemy :)
 

cooler

Pionier e-mobilności
Ile mi wypłacił VW za trucie przez 30 lat życia czystymi dizlami, które wypromował? Ile za wciskanie wszędzie gdzie się da (nawet do benzynowej fabii 1.1) turbin powodujących zwiększone emisje tlenków azotu? Ile zwróci moim dzieciom za 3-5 lat mniej spędzonych z ich ojcem? Ile im zwróci za niższą inteligencję spowodowaną trującymi wyziewami 15 letnich dizli jeżdżących po Polce? Bo przecież większość z nich emituje pewnie 30-60x więcej całego syfu niż dopuszczalne normy.
Super komentarz @Michal , już to kiedyś napisałem że zabroniłbym wszystkich diesli, a najbardziej biedocie zapuszczających te trupy, kolo w korku przede mną zadowolony że mu mało pali a ja tracę zdrowie i na wyścigi włączam obieg zamknięty, bo nie jestem w stanie tego smrodu wytrzymać - jemu mało pali kosztem mego zdrowia i zdrowia mojej rodziny.
Dodatkowo skur..ele mają wiecznie niedogrzane te diesle zimą, więc stoją na pracujących silnikach przez cały czas na coś czekając zamiast zgasić, często przez godzinę czekając na żonę na zakupach w biedrze. I truje WSZYSTKICH wokoło.

Z tego powodu od kilkudziesięciu lat tylko niewysilone benzyny, a teraz elektryki, żeby choć na światłach tego nie wdychać od siebie.

Nie jestem szczęśliwy że mi się trafił felerny egzemplarz Tm3, ale jednak chwała Elonowi że potrząsnął światem motoryzacji, bo truli by nas do końca twierdząc że przecież małpy wdychające w VW spaliny z diesla tak od razu nie umarły, jeszcze dały radę wyjść z komory gazowej, pewnie im potem banany zaszkodziły :unsure:
 

nnnnn

Pionier e-mobilności
Super komentarz @Michal , już to kiedyś napisałem że zabroniłbym wszystkich diesli, a najbardziej biedocie zapuszczających te trupy, kolo w korku przede mną zadowolony że mu mało pali a ja tracę zdrowie i na wyścigi włączam obieg zamknięty, bo nie jestem w stanie tego smrodu wytrzymać - jemu mało pali kosztem mego zdrowia i zdrowia mojej rodziny.
Dodatkowo skur..ele mają wiecznie niedogrzane te diesle zimą, więc stoją na pracujących silnikach przez cały czas na coś czekając zamiast zgasić, często przez godzinę czekając na żonę na zakupach w biedrze. I truje WSZYSTKICH wokoło.

Z tego powodu od kilkudziesięciu lat tylko niewysilone benzyny, a teraz elektryki, żeby choć na światłach tego nie wdychać od siebie.

Nie jestem szczęśliwy że mi się trafił felerny egzemplarz Tm3, ale jednak chwała Elonowi że potrząsnął światem motoryzacji, bo truli by nas do końca twierdząc że przecież małpy wdychające w VW spaliny z diesla tak od razu nie umarły, jeszcze dały radę wyjść z komory gazowej, pewnie im potem banany zaszkodziły :unsure:
Z większością się zgadzam, ale myślisz, że "biedota" nie chciałaby przesiąść się do cichych, wygodnych i nietrujących elektryków?
 

Michal

Moderator
Moim zdaniem gdyby rozumiała co się dzieje, to przesiadła by się chociaż do benzyniaków. Głównym problemem jest brak wiedzy, a nawet ukrywanie jej przez koncerny motoryzacyjne "petrodolary" i portale branżowe. Miałem kiedyś idiotyczną rozmowę w komentarzach elektrowozu z gościem, który twierdził, że nowoczesny dizel jest tak czysty, że powietrze w miastach jest brudniejsze. Twierdził nawet, że nowoczesny dizel oczyszcza miasta swoimi filtrami :ROFLMAO: No weźcie... To jest przecież klasyczny przykład dezinformacji, którą sieją, żeby utrzymać status quo.
Podał nawet jakiś artykuł z danymi na ten temat pokazującymi niby, że rzeczywiście dizel oczyszcza miasto. Zapomniał tylko doczytać (bo było to skrupulatnie ukryte), że "oczyszcza" jedynie w przypadku bardzo dużego smogu w mieście i tylko na jakimś testowym odcinku 20 km, ekstrapolowanym do emisji na 100 km, bez uwzględniania wypalania katalizatora, startu dizla w niskich temperaturach itp.
Tutaj omawiana dyskusja:

Oszukują nas, trują, a Wy ich tłumaczycie, że nie można zmuszać ludzi i że biedota nie ma wyboru.

Dlaczego biedota wybiera dizla? Bo te auta są najtańsze po 10 latach. Dlaczego są najtańsze? Bo są najmniej sprawne, najbardziej awaryjne i mają najgorsze emisje, które nie powinny przejść przeglądu.
 
Top