Pulled the trigger ;)

nabrU

Pionier e-mobilności
Kolega @Olecki mnie zaczepił tutaj na temat podwyżek ubezpieczeń, odpowiem więc w tym wątku na przykładzie mojej Tesli.

A mianowicie pod koniec miesiąca kończy mi się ubezpieczenie na TM3 LR RWD i przyszła propozycja wznowienia ubezpieczenia. Niestety jest prawie 100% więcej :confused: w związku właśnie z dość drastycznymi podwyżkami ubezpieczeń samochodowych w UK, które szczególnie surowo traktują EV:

1696625045371.png


Na powyższą składkę ma na pewno wpływ stłuczka z Teslą jaką miałem w grudniu (bo spowodowała ona obniżenie mojej bezszkodowości z 8 lat do 3 lat):

1696626083198.png

Próbowałem coś poszukać na tutejszych porównywarkach ubezpieczeń i niestety wychodzi podobnie albo i nawet gorzej. Jutro będę dzwonił do ubezpieczyciela, bo jak widać powyżej LR RWD została potraktowana jako LR AWD (w momencie kupna w sierpniu ubezpieczyciel nie miał jeszcze LR RWD w bazie danych) więc jest szansa na jakąś obniżkę (AWD jest mocniejszy i droższy od RWD a to mam nadzieje będzie miało jakiś wpływ na redukcję składki). Jest też parę innych drobnych pomyłek, które jak sądzę nie wpłyną na wysokość składki, ale chcę je wyprostować.

We wznowieniu jest parę ciekawych zmian w OWU dotyczących autonomicznej jazdy:

1696626568722.png


1696627511989.png
 

cooler

Pionier e-mobilności
A mianowicie pod koniec miesiąca kończy mi się ubezpieczenie na TM3 LR RWD i przyszła propozycja wznowienia ubezpieczenia.
Jak ten czas zap... Wydawało mi się że dopiero co kupiłeś Teslę a tu już rok minął i kończy Ci się ubezpieczenie? Czy w UK czas też liczą inaczej (skoro jeżdżą po złej stronie to kto wie...)
 

elektryk

Pionier e-mobilności
W obecnych czasach, gdy samochody są naszpikowane elektroniką aktywnego bezpieczeństwa typu AEB, systemami ADAS, itd. coraz więcej sensu ma żeby ubezpieczenie świadczył producent samochodu.

Kontrolując i rozwijając te systemy ma wpływ na częstotliwość i stopień zdarzenia. Dodatkowo byłby zainteresowany jak najniższymi kosztami naprawy na co też na wpływ.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Jak ten czas zap... Wydawało mi się że dopiero co kupiłeś Teslę a tu już rok minął i kończy Ci się ubezpieczenie? Czy w UK czas też liczą inaczej (skoro jeżdżą po złej stronie to kto wie...)

Hola, hola. Teslę kupiłem (a właściwie odebrałem) 18 sierpnia tego roku. Po prostu w sierpniu przepisałem ID.3 na Teslę w ubezpieczeniu które miałem / mam ważne do 30 października celem naliczania zniżek za bezszkodową jazdę (NCD - No Claims Discount), które liczą sie tylko za cały rok.

P.S. Tak się tłumaczy z podwyżki mój dotychczasowy ubezpieczyciel:

 
Last edited:

mALEK

Posiadacz elektryka
wartosc tesli i id.3 byly rozne? nie musiales doplacac do"starego" ubezpieczenia tej roznicy jak je przenosiles? pytanie jakie ubezpieczenie bys mial na id.3 obecnie po podwyzkach :unsure:
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Sugeruje poczytać od tego postu, bo już o tym pisałem


Co do drugiej części pytania, to nie wiem ile kosztowałoby teraz ubezpieczenie ID.3 bo po prostu takiej kalkulacji nie robiłem.
 

pmlody

Pionier e-mobilności
Jak ten czas zap... Wydawało mi się że dopiero co kupiłeś Teslę a tu już rok minął i kończy Ci się ubezpieczenie? Czy w UK czas też liczą inaczej (skoro jeżdżą po złej stronie to kto wie...)
Inaczej, bo masz ubezpieczenie na osobę, a nie na auto. To akurat liczą lepiej niż u nas :D
 

viallos

Pionier e-mobilności
W starciu z krawężnikiem to chyba żadna obrona...
Założyłem dokładnie takie same kołpaki do Y i w drugi dzień u nas (pisze do @cooler) na basenie przerysowalwm ten kołpak i się lekko zdarł ale felga nie tknięta. Niestety w TM3LR mam kołpaki Areo i tam felga już porysowana. Też się zastanawiam czy nie założyć takich samych do 3 😁

Ps. @nabrU na pewno dostałeś złe kołpaki? U mnie jakoś były parami i dobrze opisane z tyłu ktory na Left i ktory na Right ... a przy zamówieniu były dwie opcje wyboru symetryczne i asymetryczne z tego co pamiętam.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Zamówiłem asymetryczne, czyli prawe i lewe a dostałem symetryczne czyli 4 x lewe (choć u mnie nie ma żadnych opisów z tyłu). Zareklamowałem to 'majfrendowi', a on stwierdził, że dostałem dobre. Obrazki na aukcji są różne raz takie raz takie więc stwierdziłem, że chcę asymetryczne albo zwracam towar (na jego koszt). Zaproponował 50 funtów zwrotu kasy, na co się zgodziłem (kołpaki wyniosły mnie więc jakieś 35 funtów) ;)
 

cooler

Pionier e-mobilności
Inaczej, bo masz ubezpieczenie na osobę, a nie na auto. To akurat liczą lepiej niż u nas :D
U nas szkody i zniżki liczą na osobę, ale kwoty już per auto :) Najlepsze (dla ubezpieczalni) z obu światów.
Czy w UK jak masz 5 aut to płacisz tyko raz bo kupujesz OC na siebie?
 
Last edited:
Top