Spółdzielnia PAX - zakaz parkowania i ładowania samochodów elektrycznych

kuler

Nowy na Forum
Na razie nieoficjalnie (telefonicznie), dowiedziałem się że spółdzielnia PAX w Warszawie uchwaliła zakaz parkowania i ładowania samochodów elektrycznych we wszystkich budynkach spółdzielni. Uchwała została podjęta po uzyskaniu ekspertyzy rzeczoznawcy ds pożarnictwa. Spółdzielnia zamówiła ją po sygnałach ze strony mieszkańców że chcieliby wyposażyć swoje miejsca parkingowe w ładowarki.

Do spółdzielni należy kilkadziesiąt budynków mieszkalnych na terenie Warszawy i Pruszkowa.
Jeśli ktoś ma mieszkanie w tej spółdzielni i jest zainteresowany własnym punktem ładowania - proszę o kontakt tutaj lub w wiadomości prywatnej.
 

jgal

Fachowiec
Rozumiem, że będzie pozew? Z jednej strony współczuję, a z drugiej strony jestem mega ciekaw jak te sprawy będą się rozwijać w sądach i czy będzie reakcja że strony ustawodawcy. Nie może być tak, że rząd w ramach realizowania strategii UE rozdaje ludziom pieniądze i przywileje na elektryki, a różne jednostki w tym samym czasie wprowadzają zakazy jak leci...
 

kuler

Nowy na Forum
Na razie poproszę o wsparcie bezszelestni.pl, ale przydałoby się znaleźć innych mieszkańców spółdzielni zainteresowanych tematem - choćby w celu podziału kosztów.
 

kuler

Nowy na Forum
Oto i treść uchwały, zarząd postarał się aby natychmiast została zawieszona na drzwiach garażowych.

Rozważam wejście na drogę prawną. Zdecydowanie ułatwiłoby mi decyzję znalezienie innych mieszkańców tej spółdzielni.


20230628_090704.jpg
 

Bronek

Pionier e-mobilności
§ 2 jest mglisty, Strażnika wyznaczą jak na Cmentarzu Pere Lachaise –na grobie Morrisona z Dorsów?
Hybrydy też won.
To jest zakaz do prasy, do TV ale nie PiS.
Jak nie ma groźby że ktoś uszkodzi złośliwie, to bym postawił i niech mnie cmokną.

A i te warunki tego inżyniera od siedmiu boleści warto zobaczyć. Ryba psuje się od głowy.. Stolica. Ciekawe jak w Gnieźnie o Krakowie nie wspomnę
 
Last edited:

jgal

Fachowiec
Co prawda ja nie z tej spółdzielni, ani nie mam żadnych prawniczych znajomości, ale ta sprawa mnie tak rozdrażniła, że chciałbym jakoś pomóc, może nawet finansowo?...
 

jgal

Fachowiec
W ogóle to może być bardzo ciekawa i znaczącą batalia sądowa. Proponuję (na serio) zrobić zrzutkę internetową na prawników i rozesłanie jej po forach użytkowników EV. W kolportażu na pewno pomogę i sam się dorzucę
 

jgal

Fachowiec
No i może redakcja elektrowozu miałaby jakieś pomysły, dojścia, albo zaangażowała się w share-owanie zbiórki?
 

TomekY

Nowy na Forum
@kuler Czy zapowiadają się już jakieś pozwy? W mojej wspólnocie mieszkaniowej też "zmartwieni mieszkańcy" pytają o możliwość wprowadzania zakazu w hali garażowej, oczywiście ich zmartwienia pojawiły się wraz z moją Teslą w garażu 2 tygodnie temu, nie to żeby hybrydy bezpiecznie stały tu już od kilku lat.
 

mALEK

Posiadacz elektryka
a jak wyglada kwestia ubezpieczenia takiej spoldzielni? bo mozna poprosic spoldzielcow o udostepnienia zakresu ubezpieczenia spoldzielni, majatku, OC "all-risk". jezeli ubezpieczyciel nie bedzie mial problemu, to czarnowidztwo spoldzielni tym bardziej nie ma tutaj uzasadnienia.
 
Top