poochaty

Posiadacz elektryka
Ok odpowiem sobie sam, bo już wiem...
Zmiana planu cenowego możliwa jest raz w miesiącu. Zmiana z planu płatnego na bezpłatny wchodzi w życie od pierwszego dnia kolejnego miesiąca i wymagany jest minimum jeden miesiąc (od 1 do ostatniego dnia miesiąca) obowiązywania płatnego planu.
Czyli kupiłem dziś muszę mieć do końca kwietnia + cały czerwiec, ale wypowiedzieć muszę w maju, żeby nie poszło na lipiec.
 

Maxxxx

Zadomawiam się
Nie ma sensu. Oklejanie folią jest potrzebne na telefonie, bo one spadają / majtają się w plecaku z kluczami. Masz oklejony ekran komputera?
Ale ekran w komputerze nie dotykasz ciągle, a jak widzę moją żonę z pazurami jak mi stacje w radiu zmienia to właśnie sam myśle o jakimś szkiełku :)
 

Michal

Moderator
Palcami / pazurami nie podrapiesz - spokojnie ;) Chyba, że ma takie szpiczaste i jakieś nie wiem... metalowe...
 

Maxxxx

Zadomawiam się
Palcami / pazurami nie podrapiesz - spokojnie ;) Chyba, że ma takie szpiczaste i jakieś nie wiem... metalowe...
Wiesz, auto mam od tego zaczarowanego piątku (31.03) i na razie to mnie denerwuje nawet jak za bardzo szoruje po siedzeniach przy wsiadaniu :LOL: To jak z nowymi butami,do pierwszej rysy, albo do pierwszego miesiąca patrzysz i chcesz żeby jak najdłużej wyglądały na nowe :)) Później będzie trzeba znieść te małe blizny, czyli znaki że żyjemy ;)
 

tomA

Posiadacz elektryka
Ok odpowiem sobie sam, bo już wiem...
Zmiana planu cenowego możliwa jest raz w miesiącu. Zmiana z planu płatnego na bezpłatny wchodzi w życie od pierwszego dnia kolejnego miesiąca i wymagany jest minimum jeden miesiąc (od 1 do ostatniego dnia miesiąca) obowiązywania płatnego planu.
Czyli kupiłem dziś muszę mieć do końca kwietnia + cały czerwiec, ale wypowiedzieć muszę w maju, żeby nie poszło na lipiec.
Pytałem o to kiedyś i taka odpowiedz dostałem. Wiec wg informacji która otrzymałem to chyba w kwietniu możesz zmienić abo na bezpłatne aby było już od maja… w załączeniu screen z rozmowy - tak ja to rozumiem
 

Attachments

  • 3578F8B7-7284-4983-B8E0-59F241FB3179.jpeg
    3578F8B7-7284-4983-B8E0-59F241FB3179.jpeg
    146,8 KB · Liczba wyświetleń: 49

poochaty

Posiadacz elektryka
Pytałem o to kiedyś i taka odpowiedz dostałem. Wiec wg informacji która otrzymałem to chyba w kwietniu możesz zmienić abo na bezpłatne aby było już od maja… w załączeniu screen z rozmowy - tak ja to rozumiem
Tak. Kluczem w moim przypadku jest jednak jeszcze jeden parametr - obowiązek posiadania planu płatnego minimum jeden pełny miesiąc liczony od pierwszego do ostatniego. Pierwszy taki będę miał w maju więc mogę zejść na standard dopiero od czerwca.
 

Sventevith

Nowy na Forum
Kilka szybkich pytanek osoby mało doświadczonej z elektrykami:
1) Jaki zasięg po naładowaniu do 90% oraz 100 % powinien się pokazywać się w przypadku T3 LR ? Na podstawie czego wyświetla się tam wartość mojej jazdy czy WLTP ? Przy 89% pokazuje mi 499, przy 100 % raczej nie pokaże 602.
2) Ładuje na ładowarce mobilnej obecnie (spokojnie mi to wystarcza aby codziennie doładować się do 90 %) czy to ma znaczenie czy ładuje na 5A czy 13 A ?
3) Doładowywać do 90 % jak sugeruje Tesla czy do 80 % które często pada jako optymalny zakres dla baterii Li-ion ?
 

Michal

Moderator
Kilka szybkich pytanek osoby mało doświadczonej z elektrykami:
1) Jaki zasięg po naładowaniu do 90% oraz 100 % powinien się pokazywać się w przypadku T3 LR ? Na podstawie czego wyświetla się tam wartość mojej jazdy czy WLTP ? Przy 89% pokazuje mi 499, przy 100 % raczej nie pokaże 602.

2) Ładuje na ładowarce mobilnej obecnie (spokojnie mi to wystarcza aby codziennie doładować się do 90 %) czy to ma znaczenie czy ładuje na 5A czy 13 A ?
Przy mniejszym prądzie ładowania będziesz miał większe straty, więc raczej opłaca się ładować większym, ale to są różnice typu z 5% wzrośnie do 7%, więc też nie ma co wariować.

3) Doładowywać do 90 % jak sugeruje Tesla czy do 80 % które często pada jako optymalny zakres dla baterii Li-ion ?
Tesla nie sugeruje żeby ładować do 90%, tylko poniżej 90%.
 

slaveq

Pionier e-mobilności
Jestem dziś do 16 w Salonie jak ktoś ma jakieś pytania co chce zadać a nie może podjechać to dawać znać :). Mają X-a wystawionego i cały parking zawalony wszystkimi możliwymi autami :).
 

danielm

Pionier e-mobilności
Kilka szybkich pytanek osoby mało doświadczonej z elektrykami:
1) Jaki zasięg po naładowaniu do 90% oraz 100 % powinien się pokazywać się w przypadku T3 LR ? Na podstawie czego wyświetla się tam wartość mojej jazdy czy WLTP ? Przy 89% pokazuje mi 499, przy 100 % raczej nie pokaże 602.
2) Ładuje na ładowarce mobilnej obecnie (spokojnie mi to wystarcza aby codziennie doładować się do 90 %) czy to ma znaczenie czy ładuje na 5A czy 13 A ?
3) Doładowywać do 90 % jak sugeruje Tesla czy do 80 % które często pada jako optymalny zakres dla baterii Li-ion ?
ad1. WLTP jest widoczny tylko na stronie www i nigdzie indziej. w aucie masz własny przelicznik floty tesli, zbliżony do EPA w kilometrach
ad2. im wolniej tym większe straty z powodu niezasypiania auta
ad3. 80% było z wypowiedzi Elona odnośnie starszych S/X. od modelu 3 obowiązuje 90% daily
 
Top