Pabloss

Posiadacz elektryka
Kolejny raz wybaczcie "nowemu" ale jak mam sprawdzić kondycje baterii, jej pojemność. Jak na razie za mną są 4 ładowania 2 do 100% i 2 do 80%.
Przy naładowaniu do 100% w garażu (mocą 11 kW) pokazuje mi 418 km zasięgu.
 

Michal

Moderator
Musiałbyś zejść do 10% jeżdżąc w miarę powoli i sprawdzić jakie miałeś zużycie energii oraz jaki dystans przejechałeś - załóżmy 180Wh/km i 275 km. Następnie liczysz tak:
180 x 275 / 0,9 = 55000 Wh = 55 kWh
Inne metody niewiele dają.
Im wolniej jeździsz i im niżej zejdziesz z poziomem naładowania, tym dokładniejszy pomiar.
Są też aplikacje, które robią takie rzeczy automatycznie podczas jazdy pobierając dane od Tesli. Ja używam TezLab ale trzeba im dać dostęp do konta Tesla, co jest powiedzmy tak średnio bezpieczne, bo mogą z tym zrobić wszystko.
 

Pabloss

Posiadacz elektryka
Ok dziękuję za odpowiedź, myślałem że może gdzieś w ustawieniach podawana jest kondycja baterii jak w iPhonach, a ja jej nie znalazłem :)
Proszę jeszcze wyjaśnij dlaczego mam podzielić przez 0,9 ?
 

Michal

Moderator
Bo w podanym przykładzie rozładowałeś 90% (100-10%).
 

Teslowychopak

Posiadacz elektryka
@dawson temat poruszany tutaj

Pomógł podwójny reset
Podwójny reset?tzn ten co trzymasz nogę na hamulcu i dwie rolki wciśnięte???
 

Michal

Moderator
ok już rozumiem - dziękuję
Jeszcze przypomniałem sobie, że po wejściu w menu serwisowe jest coś takiego jak obecna dostępną pojemność baterii. Poczytaj co tam jest tutaj:
 

adamk

Nowy na Forum
Hej, czy macie w aplikacji statystyki ładowania?
Mam konto kierowcy i nie widzę tej opcji.
Aplikacja jest aktualna. Soft w aucie też.
TM3
 

xcszuv

Zadomawiam się
Hej, czy macie w aplikacji statystyki ładowania?
Mam konto kierowcy i nie widzę tej opcji.
Aplikacja jest aktualna. Soft w aucie też.
TM3
tak mam ale pojawiło mii się parę dni temu i pierwsze ładowania od 24.03 nie są uwzględnione.
Screenshot_20230404_120931_Tesla.jpg
 

poochaty

Posiadacz elektryka
Dziś aktywowałem program Energia Plus w Greenwayu. Zaczyna obowiązywać od jutra. Chciałbym, żeby obowiązywał tylko jeden miesiąc. Kiedy mam go wypowiedziec? Dziś? Jutro? Ostatniego kwietnia?
 
Top