eugtor

Posiadacz elektryka
Rozszerzony autopilot - na ile rzeczywiście pomaga w życiu codziennym i czy jest wart tych 19500 pln?
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Rozszerzony autopilot - na ile rzeczywiście pomaga w życiu codziennym i czy jest wart tych 19500 pln?
Jako posiadacz naiwny wersji pełnej ale "tanio" jeszcze kupionej FSD w Tm3 i przyzwyczajony /uzależniony od ciężarka, to w nowej Tesli świadomie brałem wersję rozszeżoną AP i brałbym nadal.
Powiem więcej nawet mi brakuje tych poronionych u nas funkcji z wersji pełnej, ale one są zbędne.
Niemniej na trasy AP rozszerzone u mnie się sprawdza, lubię jak sama wyprzedza.
Nawet dodam że chyba dokupię do pełnej jak tylko FSD w wersji Beta zawita do Europy.
Bo może dadzą mi testować? To też naiwność, ale po przygodach z pierwszą Teslą gdzie miałem funkcje dziwne i niedostępne w Europie, i tym razem tak będzie?
Tesli po tylu latach nie rozgryzłem, jej polityk i planów ... Dlatego jest taka pociągająca bo, zaskakuje
 

Sceptyczny entuzjasta

Posiadacz elektryka
Rozszerzony autopilot - na ile rzeczywiście pomaga w życiu codziennym i czy jest wart tych 19500 pln?
W stosunku do podstawowego będzie sam zmieniał pas np. Podstawowy się wtedy wyłączy i trzeba go potem odpalać znowu. Pewnie wygodne, ale nie tanie.

Co do ładowania na SC regularnie to pamiętam artykuł o gościu w stanach, który tak robił, bo miał właśnie blisko, i bateria dość szybko uległa degradacji. Ja jak tylko mam możliwość i czas to podpinam się pod AC. Zdecydowanie najlepiej ogarnąć zwykłe gniazdko przy miejscu postojowym. Przez 12h masz uzupełnione ponad 60% baterii w SR+ lub około 50% w LR. Jak nie, to rozejrzeć się na Plugshare za Lidlem kub Kauflandem z ładowarką.
 

lvlthn

Posiadacz elektryka
Nie rozumiem :)
Jak rant tarczy moze wystawac ?
Faktycznie, miałem brain farta
Chodzi o kołnierz centrujący, jest dodatkowy stopień w piaście.


Kolejne pytanie:
Czy ktoś z was miał sytuację, gdzie na autosteer, stojąc za autem, na czerwonym, nagle wyłącza się autopilot, zapalają się awaryjne i pokazuje się ekran z kierownicą na czerwono i "natychmiast przejmij sterowanie" ?

Jest to o tyle zabawne że dzieje sie to tylko jak stoję :D
 
Last edited:
Top